اعضای شعبه تعدیل شده واعضای جدید در تقاضای اعاده دادرسی ومعترض ثالث (ورود ثالث ) اظهرانظر ورای داده ایا مشمول قرار امتناع از رسیدگی می باشد یا خیر ؟

املاک و سرقفلی توسط کیومرث...
۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۲:۵۷
۲
پاسخ
۳۱

باسلام وعرض ادب ودعای خیر
در بند دال از ماده 91 ق.ا.د.م قید شده که دادرس در دعوی سابقا بعنوان دادرس ؛ کارشناس ....... اظهارنظر نموده و......و...
اعضای شعبه تعدیل شده واعضای جدید در تقاضای اعاده دادرسی ومعترض ثالث (ورود ثالث ) اظهرانظر ورای داده ایا مشمول قرار امتناع از رسیدگی می باشد یا خیر ؟



دکتر بهراد تنهایی
وکیل پایه یک دادگستری - خانواده و ارث
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۶:۰۵

آذربایجان شرقی

۰

با سلام قرار امتناع از رسیدگی مستلزم اظهارنظر ماهوی در خصوص پرونده هست و صرف دستور اداری در یک پرونده و سایر دستورات که مربوط به ماهیت پرونده نباشن و بعد همان دادرس یا قاضی بدون انکه حکم صادر شود به مرجعی بالاتر منتقل گردد که همان پرونده مجددا جهت صدور رای به همان قاضی برگردد اون قاضی می تواند مجددا رای صادر کند و صدور قرار امتناع از رسیدگی وجاهت قانونی ندارد مگر انکه قاضی بدوی رای در اصل و ماهیت دعوا صادر کند

دکتر بهراد تنهایی
وکیل پایه یک دادگستری - خانواده و ارث
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۶:۰۵

آذربایجان شرقی

۰

با سلام قرار امتناع از رسیدگی مستلزم اظهارنظر ماهوی در خصوص پرونده هست و صرف دستور اداری در یک پرونده و سایر دستورات که مربوط به ماهیت پرونده نباشن و بعد همان دادرس یا قاضی بدون انکه حکم صادر شود به مرجعی بالاتر منتقل گردد که همان پرونده مجددا جهت صدور رای به همان قاضی برگردد اون قاضی می تواند مجددا رای صادر کند و صدور قرار امتناع از رسیدگی وجاهت قانونی ندارد مگر انکه قاضی بدوی رای در اصل و ماهیت دعوا صادر کند

خانه
وکلاء
پرسش و پاسخ

متوجه شدم
5