غلامرضا منصوری (قاضی منصوری) کیست و آیا زنده است؟

غلام رضا منصوری بازپرس شعبه ۹ دادسرای کارکنان دولت و سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه بود. نام وی که از متهمان پرونده فساد مالی اکبر طبری بود از این پرونده بر سر زبان ها افتاد که پس از آن از طریق ضبط یک ویدیو اعلام کرد که از تمام اتهامات مبرا و بی گناه است و به محض بازگشایی مرزها به کشور بر خواهد گشت. و به این طریق از تمایل خود برای برگشت به ایران و پاسخ گویی به تمام اتهامات خبر داد.

بعد از این مصاحبه سخنگوی قوه قضاییه غلامحسین اسماعیلی خبر از دستگیری این متهم و تحویل وی به اینترپل خبر داد.

اتهام قاضی منصوری قاضی اجرائیات شهر لواسانات، رشوه ۵۰۰ هزار یورویی بوده است.

وی بعد از اولین جلسه دادگاه اکبر طبری با انتشار فیلمی اعلام کرد که “فراری نیست و قرار است هر چه زودتر با برطرف شدن محدودیت ها به کشور برگردد.”

حادثه خودکشی

در تاریخ ۳۰ خرداد سال ۹۹ در هتلی در کشور رومانی بر اثر اینکه جسد یکی از مسافران هتل روبروی هتل افتاده با پلیس تماس گرفته می شود.

در بررسی های پلیس معلوم می شود شخصی که جنازه او روبروی هتل افتاده فردی ۵۲ ساله و ایرانی است.

به نظر می رسد قاضی منصوری یک هفته قبل از این ماجرا در بخارست بازداشت شده و به دلیل حکم دادگاه موقتا آزاد شده و مراجع قضایی رومانی از کشورمان خواسته بودند که مدارکی را که لزوم استرداد وی به ایران را اثبات می کند ارایه و ارسال کنند.

حادثه خودکشی منصوری

ارتباط قاضی منصوری و اکبر طبری

ربط قاضی منصوری به پرونده اکبر طبری که معاون سابق حوزه ریاست قوه قضاییه است، ابن بوده که وی یکی از متهمان ردیف نهم این پرونده با اتهام گرفتن رشوه به مبلغ ۵۰۰هزار یورو از یک متهم است.

اکبر طبری مدیر کل سابق امور مالی و معاون اجرایی قوه قضاییه بعد از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی برکنار شد.

بعد از برکناری وی پس از ۴ ماه سازمان اطلاعات سپاه در تاریخ ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۸ از کار برکنار شد.

در پرونده اکبر طبری ۲۲ متهم وجود داشت که طبق گفته دادستان متواری اند از جمله این افراد متهم ردیف نهم غلامرضا منصوری است.

فرار قاضی منصوری

قاضی منصوری در سال ۱۳۹۸ از کشور خارج می شود اما در پی اینکه اسم وی بر سر زبان ها می افتد در اثر متهم بودن وی به اخذ رشوه با ضبط ویدیو اعلام کرد که قصد بازگشت به ایران را دارد و به علت ویروس کرونا فعلا در انتظار است.

پس از این فیلم پس از چند روز دیگر خبر مرگ وی رسانه ای شد. وزارت خارجه ایران خبر مرگ این فرد را تایید و اعلام می کند که منتظر هستند که مقامات رومانیایی جزئیات این حادثه را اطلاع رسانی کنند.

مرگ قاضی منصوری در گزارش پلیس ایران از آنچه پلیس ایران از مرگ وی خبر می دهد طبق آنچه از سوی اینترپل دریافت کرده است این بوده که وی به قصد خودکشی خود را از پنجره هتل بیرون می اندازد و در اثر این اتفاق فوت می کند.

فرار قاضی منصوری

خروج مشکوک قاضی منصوری

 در دومین جلسه دادگاه به رسیدگی پرونده اکبر طبری رسول قهرمانی نماینده دادستان میگوید که آقای منصوری یک ماه پس از بازداشت اکبر طبری و با ترفند های خاصی از کشور خارج می شود و مشخص بوده که خروج وی با هماهنگی بوده است.

به نظر می رسد که گروهی از خروج او سود می بردند.

چه کسی به قاضی منصوری رشوه داده است؟

در میان این متهمان نام شخصی که با نام منصوری می آید حسن نجفی است کسی که متهم ردیف دوم پرونده است و ۵۰۰ هزار یورو به منصوری رشوه داده است. نجفی هم از کشور فرار کرده و مشخص نیست کجاست.

به گفته مقام های قضایی، قاضی منصوری همچنین یا دستور اکبر طبری، پرونده لواسان را به نفع حسن نجفی پیگیری می کرده است.

چه کسی به قاضی منصوری رشوه داده است؟

نتیجه گیری

نام قاضی غلام رضا منصوری در پرونده باند ارتش و باند طویل فساد و رشوه اکبر طبری معاون سابق حوزه ریاست قوه قضاییه در دادگاه کیفری تهران در خرداد ماه سال ۹۹ مطرح شد.

قاضی منصوری یکی از متهمان پرونده فساد اکبر طبری بود که با ۵۰۰ هزار یورو رشوه به خارج از کشور فرار کرده بود.

قاضی منصوری در سال ۹۱ در یک هفته برای بیش از ۲۰ روزنامه نگار قرار بازداشت به اتهام های سیاسی صادر می کند. بعد از اینکه خبر فرار او از کشور به آلمان منتشر می شود؛ فیلمی از صحبت هایش را از کشور رومانی منتشر می کند و طی آن اعلام می کند که به انقلاب و آرمان های امام وفادار بوده و هیچکدام از اتهامات را قبول ندارد و پیگیر برگشتش به ایران است.

در همین فیلم وی ادعا می کند ظرف چند روز خود را به سفارت ایران در بخارست معرفی می کند اما بعد از آن خبر فوت وی رسانه ای می شود.

سوالات متداول

قاضی منصوری یکی از متهمان پرونده اکبر تبری متهم به گرفتن ۵۰۰ هزار یورو رشوه از حسن نجفی متهم دیگر پرونده بوده است.

قاضی منصوری پس از چند روز از اعلام اینکه قصد دارد به ایران برگردد و به دلیل محدودیت های کرونایی موفق به برگشت نشده در هتلی در رومانی خودکشی می کند.

طبق گزارش پلیس ایران و رومانی وی در هتلی خود را از پنجره پایین می اندازد و خودکشی می کند.

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

یک × یک =