نمونه شکوائیه به کارگماردن اطفال صغیر برای تکدی

هر کس طفل صغیر یا غیر رشیدی را وسیله تکدی قرار دهد یا افرادی را به این امر بگمارد به سه ماه تا دو سال حبس و استرداد کلیه ‌اموالی که از طریق به دست‌آورده است محکوم خواهد شد.

طبق ماده ۱۲۸قانون مجازات: هرگاه شخصی نابالغ را وسیله ارتکاب جرم مستند به خود قرار دهد شخص به حداکثر مجازات مباشرت محکوم میگردد. منظور از گماردن اطفال غیر رشید به امر تکدی، هدایت وبرنامه ریزی دراین امر است. لذا شخصی که با دستور دیگری چنین کاری انجام میدهد شخص دستور دهنده، فاعل معنوی جرم می باشد.

نمونه شکوائیه به کارگماردن اطفال صغیر برای تکدی

بسمه‌تعالی

شاکی/ شاکیه /شکات …فرزند/ فرزندان … به آدرس …

مشتکی‌عنه/ متشاکی/ مشتکی‌عنهم … فرزند/ فرزندان … به آدرس …

موضوع: به کار­گماردن اطفال صغیر برای تکدی

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان …

با سلام

 احتراماً به استحضار عالی می‌رساند؛ مشتکی‌عنه که از متکدیان منطقه … تهران می‌باشد با به کار­گماردن اطفال صغیر برای تکدی مبادرت می‌نماید. لازم به ذکر است که نامبرده اموال زیادی را از این طریق به دست آورده است. حال نظر به‌مراتب یاد شده و با استناد به ماده ۷۱۳ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) تقاضای رسیدگی و تعقیب کیفری نامبرده را از محضر عالی مستدعی می‌باشد.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

 با تجدید احترام

امضاء شاکی

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

پنج × سه =