دانلود نمونه قولنامه معامله ملک

قولنامه سندی است عادی که بین دو طرف تنظیم می شود جهت انجام معامله ای یا تعهدی است برای انجام معامله ای که بعداً واقع خواهد شد و معمولاً در قولنامه ها برای پشیمان شدن خریدار و فروشنده وجه التزام قرار می دهند. به دلیل تشریفات زیاد انتقال املاک و اتومبیل و … تمایل به استفاده از قولنامه در میان مردم افزایش پیدا کرد. قولنامه به عنوان یک سند عادی در دادگاه ها اعتبار دارد. با وجود این که قولنامه دلیلی بر انتقال مالکیت موضوع مورد معامله نمی باشد اما فروش موضوع قولنامه به فرد یا افرادی دیگر غیر از خریدار قید شده در قولنامه ممنوع است.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

نمونه قولنامه ملک

فروشنده: ………………………………………………………….

خریدار: ……………………………………………………………..

مورد معامله: ……………………………………………………….

قیمت: مبلغ ……………………. ریال رایج که مبلغ ……………………. ریال از آن نقدا طی چک شماره ……………………. عهده بانك شعبه         ……………….. از سوی خریدار به فروشنده به عنوان بیعانه تسلیم گردیده و مابقی بها را خریدار متعهد است به هنگام تنظیم و امضای سند رسمی انتقال ملك نقدا به فروشنده بپردازد.

شروط:

۱. تاریخ تنظیم و امضاء سند رسمی انتقال ملك این قولنامه روز……………. ماه…………… سال یکهزار سیصد و………………… ……….۱۳ شمسی می باشد که طرفین ملزم به حضور در دفترخانه اسناد رسمی واقع در ………………… به نشانی ……………………………….. در تاریخ مزبور می باشند.

 ۲. تخلیه و تحویل مورد معامله تاریخ………. ماه …………. یکهزار و سیصد و ………………….. ……. ۱۳ شمسی می باشد که باید در سند رسمی موصوفه قید و قبض تخلیه و تحویل از سوی دفترخانه صادر گردد و درصورت عدم تخلیه و تحویل موقع مورد معامله، فروشنده ملزم به تأدیه روزانه مبلغ ………………… ریال به عنوان وجه التزام و جبران خسارات وارده به خریدار علاوه بر تخلیه و تحویل مبیع می باشد.

۳. خریدار حق انتقال این قولنامه را جزئا یا کلا ولو به صورت صلح حقوق و یا وکالت و غیره ندارد. ۴. درصورت عدم حضور خریدار در دفترخانه فوق در آن تاریخ جهت تنظیم و امضاء سند رسمی مربوطه و عدم تادیه مابقی ثمن معامله به طور نقد در همان تاریخ به منزله تخلف خریدار تلقی گردیده و ضمن کأن لم يكن شدن این قولنامه، فروشنده حق دارد بیعانه دریافتی مذکور را به عنوان وجه التزام، بنفع شخصی خود برداشت نماید و خریدار در این صورت حقی بدان ندارد.

۵- عدم حضور فروشنده در تاریخ مذکور در دفترخانه موصوفه برای تنظیم و امضاء سند ذکر شده منزله تخلف فروشنده محسوب گردیده و فروشنده ملتزم است در این صورت علاوه بر رد مبلغ دریافتی بیعانه فوق نیز مبلغی معادل بیعانه فوق الذكر به عنوان وجه التزام به خریدار بپردازد.

۶. ملاك عدم حضور هريك جهت انجام تعهدات متن، گواهی دفترخانه مذکور خواهد بود.

۷. تادیه مالیات ها اعم از مالیات نقل و انتقال و تعاون ملی و غیره و عوارض شهرداری و بیمه به عهده فروشنده است و هزینه های محضر اعم از حق الثبت و حق التحریر و بهای اوراق رسمی مربوطه و احتمالا پاداش کارکنان دفترخانه به عهده طرفین و بالمناصفه می باشد.

۸. درصورت بروز قوه قاهره (فورس ماژور) موثر در تأخیر تحصیل گواهی های مالیاتی، استعلام ثبت و نوسازی و بیمه و احتمالا پایان کار یا عدم خلاق و تمدیدیه های آن که مورد تعهد فروشنده است با اخذ گواهی های مربوط علت قانونی تأخیر آن از مراجع صادر کننده آن گواهی ها و با اعلام قبلی رسمی فروشنده به خریدار وقت حضور موضوع شرط اول و بالطبيعه وقت تخلیه و تحویل موضوع شرط دوم بالا به همان میزان افزوده خواهد شد.

۹. این قولنامه در ۲ نسخه متحد المتن والاعتبار تنظیم و پس از امضاء بين طرفین مبادله گردیده است.

 

6 نظرات
 1. آزاد می گوید

  سلام،وقت بخیر،یک قطعه زمین از ارث پدری به من رسیده،برای گرفتن سند باید قولنامه بنویسم،میخواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید،ممنون..

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام تماس بگیرید ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰

 2. فرهادمرادی می گوید

  سلام به وکلای باوجود که مردم رو راهنمایی میکنید
  من در دعوی تقابل خوانده هستم برای دادگاه مدارک تصادف ماشین درمعاوضه ای ماشینم رو طرف مقابل واژگون کرده و حال با پارتی قاضی و رای غیابی ماشینش رو که من تا درست کردن ماشینم یا تحویل دادنش پیشم است رو گفته بدم و ۲۰ میلیون تصرف اجرت المثل خواسته من هم خرابی ماشینم وخسارات کارشناسی اول ۲۷ میلیون نوشته
  حالا چکار باید بکنم ممنون

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام تماس بگیرید راهنماییتون می کنند موضوع نیاز به توضیحات بیشتر داره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰

 3. برزو می گوید

  سلام پدربزرگم قسمتی ازملکش رابه صورت قولنامه به پدرم واگذارکرده واثرانگشت عمویم وچندنفردیگردرآن وجوددارد..لکن همان عمویی که قولنامه راانگشت زده،بایک قولنامه صوری مخفیانه برای همین ملک سند رسمی گرفته ،راهی برای ابطال سندوجوددارد؟؟

  1. محدثه لواسانی می گوید

   سلام با توجه به اینکه مبایعه نامه عادی تاریخی مقدم دارد میتوانید نسبت به ابطال سند مذکور اقدام نمایید برای دریافت مشاوره بیشتر به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰ تماس بگیرید

سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند