مجازات زنا و حکم زنا زن شوهردار (شلاق، اعدام و سنگسار)

امروز بیش از پیش شاهد موضوع خیانت زوجین به یکدیگر هستیم. اين موضوع را نمی‌توان اختصاص به یکی از آنها داد بلکه هر دو آنها ممکن است مرتکب این امر گردند. هر یک از طرفین که در چنین موقعیتی قرار می گیرد، خود را با دلایلی توجیه می نماید تا از عذاب وجدان به وجود آمده برای خود بکاهد اما هیچ یک از آن دلایل توجیه کننده عمل زشت و غیر اخلاقی و غیر شرعی او نیست.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

ممکن است فرد خیانتکار بگوید چون همسرم به من بی توجه است، بنابراین مجوز این کار را دارم ولی در حقیقت اینطور نیست و هیچ دلیلی نمی تواند چنین کاری را توجیه نماید این که فرد به چه دلیلی اقدام به این کار می کند از نظر دین اسلام و قانون اهمیتی ندارد بلکه نفس تمام خیانت ها یکی است.

خداوند در قرآن می فرماید” …. و نزدیک زنا نشوید که کار بسیار زشت و بد راهی است.” بنابراین شرع مقدس همواره برقراری رابطه با جنس مخالف را نهی نموده و سفارش به دوری از این عمل کرده است. علاوه بر تاکید بر این امر در قرآن مجید، در قانون مجازات اسلامی نیز برای آن مجازات در نظر گرفته شده است. خیانت یکی از زوجین به دیگری ممکن است به حد زنا برسد و یا اینکه زنا بین او و جنس مخالف برقرار نگردد که در هر دو صورت فرد مرتکب شده مستحق مجازات خواهد بود ولی مجازات او در هر مورد متفاوت می باشد.

در صورتی که بین فرد خیانتکار و فرد دیگری که بین آنها رابطه زوجیت وجود ندارد رابطه نامشروع برقرار شده باشد، میتوان عمل آنها را تحت عنوان رابطه نامشروع مورد شکایت قرارداد که در صورت محکومیت مجازات تعزیری خواهد داشت، ولی در صورتی که رابطه برقرار شده به زنا منتهی گردد می توان بابت زنا مرتکب شده از وی شکایت نمود که در این صورت عمل آنها یک جرم مستوجب حد تلقی می گردد که مجازات آن در شرع و قانون تعیین گردیده است که از نوع حد میباشد.

حال که تفاوت بین رابطه نامشروع و زنا را فهمیدید وارد بحث اصلی این نوشتار می‌شویم که در خصوص زنای زن شوهردار می باشد.

مجازات زنا

زنا چیست و زنا زن شوهردار کدام است

آیا می دانید چه مواردی تحت شمول جرم زنا قرار میگیرد؟ شاید تا به حال فرق بین رابطه نامشروع و زنا را نمی دانستید به همین دلیل باید گفت به موجب ماده ۶۳ قانون مجازات اسلامی زنا ایجاد رابطه جنسی نزدیکی مرد و زنی است که بین آنها علقه زوجیت وجود ندارد به عبارتی دیگر رابطه جنسی بین دو نفری که در حقیقت زن و شوهر نیستند. به زن زناکار زانیه و به مرد زناکار زانی گفته میشود.

زنا یکی از جرایمی است که مستلزم حد می باشد و مجازات مرتکب از مجازات های حدی است. زنا انواع متفاوتی دارد که از آن جمله می توان به زنای محصن، زنای به عنف و زنای غیر محصنه اشاره نمود.

زنای زن شوهردار از جمله موارد زنای محصنه می باشد که در ادامه زنای محصنه و شرایط احصان را توضیح خواهیم داد.

احصان چیست؟ محصن و محصنه کیست؟

احصان وضعیت مردی است که دارای همسر دائمی و بالغ باشد و در حالی که بالغ و عاقل بوده از طریق قبل ( آلت تناسلی) با وی در حال بلوغ نزدیکی کرده باشد و هر وقت بخواهد امکان نزدیکی را از طریق قبل با همسر خود داشته باشد. همچنین احصان برای زن، زمانی است که او دارای همسر دائمی و بالغ باشد و در حالی که بالغ و عاقل بوده با از طریق قبل نزدیکی کرده باشد و امکان نزدیکی از طریق قبل را با شوهر داشته باشد به چنین زنی که مشمول این تعریف قرار بگیرد محصنه و به مردی که مشمول تعریف فوق قرار گیرد محصن گفته می شود.

مسافرت، حبس، حیض، نفاس، بیماری مانع مقاربت یا بیماری که موجب خطر برای طرف مقابل می گردد مانند ایدز و سفلیس زوجین را از احصان خارج می کند.

با این تعریف مشخص می‌شود که زنای زن شوهردار در صورت وجود سایر شرایط برای احصان از جمله موارد زنای محصنه بوده و مجازات این نوع را خواهد داشت.

بنابراین فرقی ندارد که مردی که با زن شوهردار زنا میکند، مجرد باشد یا متاهل همینکه زن شوهردار مشمول احصان گردد مجازات وی مجازات محصنه می باشد. البته مجازات طرف مقابل در صورتی که مجرد یا متاهل باشد متفاوت خواهد بود.

زنا چگونه ثابت می شود؟

برای اثبات زنا که یکی از جرایم حدی میباشد؛ راههایی وجود دارد که معمولا این راه و روشها با سختگیری بیشتری همراه است به این دلیل که نتوان به راحتی به کسی اتهام زنا زد.

مجازات زنااولین راه اثبات آن، اقرار خود شخص زناکار میباشد به این ترتیب که شخص زناکار بگوید من مرتکب زنا شده ام و اقرار وی بر اساس اختیار او بوده باشد و او عاقل و بالغ باشد. اقرار فرد زناکار باید نزد قاضی و چهار مرتبه باشد و در صورتی که کمتر از چهار مرتبه باشد جرم زنا اثبات نمی شود.

دومین راه اثبات زنا شهادت شهود می باشد. قانون به جهت اینکه افراد به راحتی نتوانند به یکدیگر اتهام زنا وارد کنند شرایط خاصی پیش بینی نموده است. برای اثبات جرم زنا با شهادت شهود باید حداقل چهار مرد عادل یا سه مرد و دو زن زنا را دیده باشند. راه سوم برای اثبات زنا علم قاضی می باشد به این ترتیب که اگر به هر صورتی برای قاضی محرز گردد که زنا محقق شده است می‌تواند مرتکبين را به مجازات آن محکوم نماید.

مجازات زنا زن شوهردار

در صورتی که زنی دارای شرایط احصان باشد و مرتکب زنا گردد بر اساس ماده ۲۲۵ قانون مجازات اسلامی مجازات رجم (سنگسار) خواهد بود در صورتی که امکان رجم وجود نداشته باشد با پیشنهاد دادگاه صادرکننده حکم قطعی و موافقت رئیس قوه قضاییه در صورتی که جرم وی با بینه ثابت شده باشد به جای رجم اعدام اجرا می گردد و اگر جرم او با غیر بینه ثابت شده باشد به جای رجم صد ضربه شلاق اجرا خواهد خواهد شد.

مجازات دیگری در قانون در نظر گرفته شده است و آن زمانی است که زن شوهردار با یک شخص نابالغ مرتکب جرم زنا می گردد که در این حالت زن شوهردار به صد ضربه شلاق محکوم می شود ولی فرد نابالغ مجازات نمی گردد.

مجازات فرد مقابل که با زن شوهردار مرتکب جرم زنا شده است در صورتی که وی غیر محصن و مجرد باشد مجازات او ۱۰۰ ضربه شلاق خواهد بود ولی در صورتی که متاهل و دارای شرایط احصان باشد مجازات وی همان مجازات زن یعنی رجم خواهد بود.

لازم به ذکر است مجازاتی که به آن اشاره نمودیم مجازات زنی است که با رضایت با مرد دیگری که بین آنها رابطه زوجیت نیست؛ مرتکب زنا شده باشد ولی اگر زن، رضایت نداشته باشد و زنا در حال بیهوشی خواب و یا مستی یا فریب و اغفال بوده باشد اگرچه او تسلیم شده باشد در حکم زنای به عنف و اکراه است که شخص زانی مجازات خواهد شد و زن مجازاتی نخواهد داشت. مجازات زانی در صورتی که با زن شوهردار در حال خواب و بیهوشی و امثال این موارد زنا کرده باشد علاوه بر اجرای حد، پرداخت مهرالمثل زن نیز می باشد.

آیا امروزه حکم سنگسار اجرا می شود؟

سنگسار عبارتست از، حفر یک گودال و قرار دادن مجرم داخل درآن و پرتاب سنگ به سمت او تا به هلاکت برسد. اجرای حکم سنگسار از احکام شرعی محسوب می شود که درسال های اخیر به واسطه واکنش هایی که درداخل و خارج از کشور نسبت به آن صورت گرفته است همواره با حاشیه های زیادی روبه رو بوده است تا جایی که در زمان ریاست آیت الله شاهرودی در قوه قضاییه طی آئین نامه ای نسبت به لغو آن اقدام نمود.اما امروزه نیز به ندرت حکم به سنگسار صادر می شود و همانطور که در متن قانون نیز اشاره شده است شخص به اعدام محکوم می شود.

“برای مطالعه بیشتر و درک جامع تر و جزیی تر این موضوع می توانید به کتاب زنا در رویه دادگاه به قلم گروه پژوهش از انتشارات چراغ دانش رجوع نمایید.”  

72 نظرات
 1. بهزاد می گوید

  با سلام و عرض ادب
  من پسری مجرد ۲۷ ساله هستم که مدت یک سال با زنی شوهردار زنا انجام میدادم ولی بارها بارها به اون زن گفتم که دست از سر من برداره و بر دنبال زندگیش اما دست بر نمیداشت تا شوهرش از طریق گوشی مطلع رابطمون شد ، کسی تا حالا مارو باهم ندیده ولی کلی مدرک تلفنی مثل پیام و تماس از ما دارن که دقیقا ثابت میکنه ما باهم سکس داشتیم ، من میخوام توی دادگاه اعتراف کنم میخواستم ببینم جرم من چیه…
  با تشکر فراوان

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام در صورت اثبات حکم شما شلاقه ولی خانم اعدام

   1. بهزاد می گوید

    ممنون از پاسختون🙏

 2. بهزاد می گوید

  فقط مدرک تلفنی از ما دارن اما خیلی زیاد مکالمه و پیامک از رابطه های جنسمون رد بدل شده که مشخص میکنه باهم خیلی زیاد رابطه جنسی داشتیم،ایا میشه بگیم این مکالمها و پیامکا همش در ازای پول که خانوم از من دریافت میکرد زده شده و فقط جنبه چت و تلفنی داشته و کتمان کرد چون هیچ کس باهم ندیدمون؟

 3. گمنام می گوید

  اگر زن متاهل با یک پسر محجور مجرد وراد عمل زشت زنا شود حکم برای زن متاهل و پسر محجور چه خواهد بود ؟

  1. بهزاد زینالی می گوید

   خانوم شلاق میخوره و آقا هم اقدام تامینی

 4. بهزاد می گوید

  با سلام و عرض ادب متن پیام اولش تکراریه لطفا تا اخر بخونید جواب بدید🙏
  من پسری مجرد ۲۷ ساله هستم که مدت یک سال با زنی شوهردار زنا انجام میدادم ولی بارها بارها به اون زن گفتم که دست از سر من برداره و بر دنبال زندگیش اما دست بر نمیداشت تا شوهرش از طریق گوشی مطلع رابطمون شد، بعد از گذشت دو هفته که مطلع شد اومد با تفنگ وینچستر شورشی ساعت یازده شب هنگام رفتن به خونه منو از فاصله دو متری زد و رفت، و بعد از گذشت چند روز دسگیر شد و در اگاهی اعتراف کرد که منو زده، اما من از ناحیه کمر بدجور اسیب دیدم و استخوان دنبالچم شکسته، الان هشت ماه رودم بیرون و سوند بهم وصله امکان داره تا اخر عمر سوند بزنم و صدودهتا ساچمه توی کمرمه، آلتم فلج شده ، دیگه نمیتونم بشینم ، مثانم کلا حسش از بین رفته کلا نابودم کرد اسیب زیاد دیدم جای گفتن نیست اینجا، فقط خواستم بدونم اگه ثابت بشه با زنش رابطه داشتم توی جرم اون تاثیر داره ، از جرمش کم میشه یا از دیه من کم میشه،
  و اینکه دیه من حدود چقدر میشه با این اسیبی که دیدم؟
  با تشکر…

 5. بهزاد می گوید

  اینم‌ بگم تا الان حدود ۱۰۰ ملیون خرج کردیم و نتیجه خاصی نگرفتیم ، حداقل ۱۰۰ تا ۲۰۰ ملیون دیگه هزنیه دوسه تا عمل دیگه که دارم میشه اخه چون تیر زدن بیمه هیچ هزینه ای پرداخت نمیکنه، ایا این خرجا حساب میشن؟ ایا دیه من به اندازه ای میشه که حداقل پول خودمون رو برگردونه؟

 6. صادق عیلیپور می گوید

  اینایی که گفتی واقعا راست بودند؟

 7. گمنام می گوید

  اقدام تامینی پسر محجور که با زن شوهر دار سکس کرده است .چگونه هستش ؟

 8. بهزاد می گوید

  عکساش موجود خواستی بیا تا نشونت بدم

 9. متین می گوید

  زنا هم در این دنیا و هم در اخرت دامن گیره شاباش به اون مردی که اینکارو باهات کرد

 10. حامد می گوید

  عجب کاری باهات کرد نازشستش میدونی چه کارکثیفی میکردی میدونی باعث چه چیزایی میشدی توزندگی اینا

 11. سجاد می گوید

  سلام تیر خوردن شما ربطی به زنا نداره اون اقا مجازاتش بسیار سنگین و تمام دیه شما پرداخت میشه ولی زنای شما اگه خودت میگی زنا کردم شلاق و یک تا سه سال زندان خانم زناکار هم اعدام میشه وسلام علیکم

 12. سجاد می گوید

  باسلام در مورد زنا کسانیکه میبیند این پیام رو فکر زنا رو تو سرتون بیرون کنید مرد متاهل با زن متاهل یا مرد مجرد با زن متاهل اهای به اون دسته از کفتارهای از خدا بی خبر برید با خودتون یه جایی ور برید ولی دنبال زن شوهر دار نرید گناهی است بس عظیم یعنی شما از یزید شرابخوار و میمون باز که جنایتش کشتن کسی بود که پدر ک مادرش سرور تمام مخلوقات هستن همچین ادمی با این جنایت یه روز اون ددلقک کنارش بهشدگفت چرا ناراحتی گفت عاشق شدم گفت تو که اشاره میکنی زنان لخت تو اطاقت حاضر میشن دیگه دردت چیه گفت بدبختانه زنه شوهر داره این سند معتبر هم اهل سنت و شیعه تایید شده حالا خودتو با یزید مقایسه کن ببین زنا کردی جایگاهت با یزدید لعنت الله یکی میشه یا بدتر از اونه نکنید دنبال زن شوهر دار نرید جوری تیپ نزن که اون زن رو سمت خودت بکشی یا اون زن جوری راه نرو که اون مرد مادر مرده رو از هوش ببری صبر کوچیک خدا ۴۰ساله حواستون باشه خدواند لعنت کند زنان و مردان زناکار را که باعث میشه روزی و رزق اون جامعه کم بشه بلا زیاد بشه

 13. زهراملکی می گوید

  حکم زنازن شوهردار چیست الان اعدام میکنند

 14. سعید می گوید

  سلام مدت ی ساله با خانمی وارد رابطه شدم و مجردم تنها زندگی میکنم که گفته بود شوهر نداره اومد چهار ماه باهم زندگی کردیم من بهش پیشنهاد ازدواج دادم حتی مجبورش کردم خانوادشو در جریان بذاره و اون به خواهرش گفت و حتی چندباری خواهرش به منزل من آمد چند شبی موند بعدش خانم به بهانه اینکه مادرش عمل کرده ی ۱۵ روزی رفت بعد هم برای خودش خونه اجاره کرد منم چندباری رفتم خونش ی روز رفت خونه مادرش منم از رو کنجکاوی تمامه وسایله خونشو زیرو رو کردم و شناسنامه و عکسایی قدیمی رو دیدم فهمیدم خانم شوهر داره به من نگفته خلاصه از من دو ماه مهلت گرفت طلاق بگیره حالا شوهرش همه چیو فهمیده البته مدرکی نداره فقط برادره این خانم مارو با هم دیده و دامادشو حسابی پر کرده که زنت هرزه اس و تو بی غیرتی و از این حرفا فردا میخواد ببره برای آزمایش خواهش میکنم بگید اول میتونه ثابت کنه و اگه ثابت کنه جرمه من چیه و چی میشه؟

  1. وکیل تاپ می گوید

   چه ازمایشی؟ اثبات زنا که تقریبا غیر ممکنه .اگر ایشان شکایت کنه و چت ها و پیامک هارا به عنوان مدرک داشته باشه که در این صورت به رابطه نامشروع تا ۹۹ ضربه شلاق محکوم بشید

 15. ح.ش می گوید

  با سلام و خسته نباشی من بعد از چند ماه امروز فهمیدم زنم به زور و تهدید و ناخاسته با پسر مجردی خوابیده است(سکس کرده) اگر من شکایت کنم جرم زنم و پسر مجردی که این بلارو سر زن من آورده چی هستش و من جگونه باید پیگیر این شکایت بشم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم باتشکر فراوان

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام همسر به اعدام محکوم میشود ،پسر به شلاق

 16. سیما می گوید

  سلام مردی ک ۱۵ماه زندان بوده الان اومده از زنش شکایت زنا محصنه کرده عایا شکایتش مورد قبوله؟ برای شهادت دوتا بچه خودشو برده شهادت دادن مادرمون با ینفر بوده رابطه داشته عایا شهادت بچه دختر ۱۳و پسر ۱۱ساله قبوله و زن چطور ثابت کنه ک اون مرد واسه اذیت کردنش داره این حزفها را میزنه

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام زنا محصنه موضوع بسیار حساسی است و با شهادت چهار شاهد مرد انهم در بلوغ و عقل اثبات خواهد شد

 17. لیلا می گوید

  سلام.من خانمی هستم ک ۱۶ سال با شوهرم زندگی کردم و نزدیک دوسال هست با ی خانم ک ۳ بچه داره در ارتباطه و تمام روز و شب باهم بودن و سکس داشتن.الان میخام شکایت کنم ولی وکیل پول زیادی از من میخاد ک کارم انجام بده .میشه لطفا راهنماییم کنید .تمام خانواده شوهر خانمه میدونن ک با شوهر من در ارتباط بوده.خواهش میکنم راهنماییم کنید

  1. محدثه لواسانی می گوید

   سلام اگر ایشون همسرشون باشه شکایت شما به جایی نخواهد رسید. اینکه می فرمایید با هم رابطه نا مشروع داشته اند باید اثبات شود و با توجه به اینکه ایشان اقا هستند و امکان ازدواج دوم نیز دارند موضوع سختی است . برای مشاوره حقوقی می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰ تما بگیرید

 18. سجاد می گوید

  سلام خسته معلم پسرم مزام زنم شده بایس جدای شده شکاید کردم من چه کنم بچه م معلوله ینی سیپیه بچه ام اسیر شدن

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام توضیحات مشخص نیست میتونید تماس بگیرید برای گرفتن راهکار ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰

 19. حسین موسوی می گوید

  من حسین هستم
  حاصل ازدواج من چند فرزند دارم منتها چند بار فهمیدم
  همسرم تلفنهای مسکوک داره
  فرزند اخرم اصلا به هیچ نوع شباهت نداره و همیشه بامن
  مشاجره وحتی تهدی به مرگ میکنه مشکوک شدم
  با همسرم وشفاهی تقاضای دی ان ای کردم
  تا مشخص شود پدر وافعی هستم
  از ان وقت به تمام رفتار و کردار ایشان کاملا فرق کرد
  دیگر برایم پر مشخص شد فرزند من نیست
  لطفا مرا راهنمایی بفرمائد

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام شما میتوانید تقاضای نفی ولد ازدادگاه نمایید بشرطی که اثبات کنید فرزند شمانیست

 20. ز.ا. می گوید

  سلام من شوهر دارم و ی مدت با ی پسری در ارتباط بودم و دیدار داشتیم ولی رابطه جنسی نداشتیم حالا شوهرم فهمیدع میگه زنا کردی آیا میتونه ثابت کنه ک من زنا کردم و حکم من چیه و قتی زنا نکردم

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام زنا در صورتی قابل اثبات است که زانی اقرار کند یا چهار نفر شهادت داده باشند اما اگر متن پیامک یا مدارک به صورتی باشد که حاوی روابط غیر از زنا باشد ممکن است محکوم به رابطه نامشروع شوید

  2. وکیل تاپ می گوید

   باسلام اثبات زنا خیلی سخته ونیاز به وجود ۴مرد شاهد عینی میباشد ودرصورت عدم اثبات خود شخص مجازات جرم قذف خواهد داشت که شلاق میباشد

 21. هانی می گوید

  سلام زن شوهرداربا یکی زنا کرده.مرده هم زنش ازش جدا شده.زن اقرار کرده و الان مرده هم زن نداره.اگه زنه تو دادگاه اقرار کنه مجازات مرده چیه؟آیا نیاز به شاهد داره؟

  1. وکیل تاپ می گوید

   اقرار زنا با چهار بار صورت می گیرد و معمولا رویه بر بزه پوشی جرایم منافی عفت است اما در صورت اثبات مرد شلاق می خورد و زن با توجه با متاهل بودن اعدام می شود

 22. گمنام می گوید

  زنی که با رضایت شوهرش سکس سه نفری داشتن تکلیف چیه

  1. وکیل تاپ می گوید

   زنا حق الله هست و رضایت شوهر در ان دخیل نیست

 23. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید من چند وقت پیش به زنم مشکوک شدم که بایک مرد متاهل در ارتباط است واز همه چی مدرک دارم حتی از ان طرف هم باردار شده وسقط کردن جرم شان چیست

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام در صورت اثبات زنا اعدام

 24. ب می گوید

  ایا وقتی زنی برای مدت طولانی منزل را ترک کرده و هیچ نزدیکی با همسر خود نداشته ، همسر میتونه دردادگاه از قاضی برای اثبات اینکه این زن با شخص دیگری ک مشخص نیست نزدیکی داشته درخواست ازمایش از پزشکی قانونی داشته باشه و اگر میتونه در صورت اثبات چ حکمی برای زن در نظر گرفته میشه؟

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام اثباتش خیلی دشوار میباشد

 25. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید حدود یک سال با یه دختر دوست بودم ورابطه داشتم اما پرده بکارت را نزدم الان دختره حامله شده ورفته تجاوز شکایت کرده مدارکی دارم که ثابت کنم تجاوز نبود.امکانش هست با پرده حامله بشه؟حکم دادگاه میشه تشخیص داد تقریبا چیه؟اگه طرف حامله باشه از من

 26. اعظم می گوید

  سلام من شوهرم با دخترخاله خودم رابط داشتن وچندوقت پیش ازطریق واتساپ پیاماشونودیدم من بادخترخالم این موضوع روگفتم واوالان انکارمیکنه ورفته ازدست من شکایت کرده که من بهش تهمت زدم ایامن باید چکارکنم رهنمای کنید توروخدا

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام اگه اثبات نشه میشه موضوع شما افترا

 27. حامد می گوید

  سلام.پسر همسایه مون مجرده و چندماهی با زن شوهر دار رابطه داشته شوهرش مشکوک شده و وقتی پسره رفته خونه دختره شوهرش اون پسره رو گرفته و الان بردن کلانتری زنه هم همون لحظه از خونه فرار کرده حکم پسره چیه و به اهل تسنن بودن یا اهل تشیع بودن بستگی داره؟؟

  1. وکیل تاپ می گوید

   مجازات زنا در خصوص مرد مجرد ۱۰۰ ضربه شلاق هست

 28. محمود می گوید

  سلام عرض ادب و خسته نباشید
  تقریبا یک و سال و شش ماه پیش متوجه شدم زنم با یک پسری در ارتباطه و وقتی ازش پرسیدم رابطه (سکس) داشتید به من دروغ گفت و گفت نه نداشتیم،منم اعتماد کردم و رفتم پیشه پسره و گفتم مزاحم نشو وگرنه شکایت میکنم و کلا جریان رو سپردم به خدا
  الان دو هفته هست که طلاق گرفتیم و در حال حاضر متوجه شدم که اون زمان رابطه(سکس)داشتند

  حالا اینکه من مدارکی از همون روزها دارم که به عنوان پیام بود و الان هم مدرکی دارم که فیلم هست

  سوال من اینه که من الان میتونم اقدامی بکنم در صورتی که طلاق گرفتیم و تین رابطه در زمان متاهل بودنش با من بوده و اینکه در مورد این فیلم که برای خودم صددرصد اثبات شده هست چجوری باید اقدام کنم
  آیا راهکاری هست و اگر هست جرم در چه حدی هست

 29. محمود می گوید

  سلام عرض ادب و خسته نباشید
  تقریبا یک و سال و شش ماه پیش متوجه شدم زنم با یک پسری در ارتباطه و وقتی ازش پرسیدم رابطه (سکس) داشتید به من دروغ گفت و گفت نه نداشتیم،منم اعتماد کردم و رفتم پیشه پسره و گفتم مزاحم نشو وگرنه شکایت میکنم و کلا جریان رو سپردم به خدا
  الان دو هفته هست که طلاق گرفتیم و در حال حاضر متوجه شدم که اون زمان رابطه(سکس)داشتند

  حالا اینکه من مدارکی از همون روزها دارم که به عنوان پیام بود و الان هم مدرکی دارم که فیلم هست

  سوال من اینه که من الان میتونم اقدامی بکنم در صورتی که طلاق گرفتیم و این رابطه در زمان متاهل بودنش با من بوده و اینکه در مورد این فیلم که برای خودم صددرصد اثبات شده هست چجوری باید اقدام کنم
  آیا راهکاری هست و اگر هست جرم در چه حدی هست

 30. گمنام می گوید

  سلام مردی هستم ۴۰ ساله تازگی فهمیدم زنم به من خیانت میکرده. در این خیانت او یک دختر ۷ ساله نامشروع دارم ولی اون زیر بار نمیرود ولی ما ازمایش دی ان ای دادیم سند داریم .دراین مدت زندگی ۲بارم خودم در خواست طلاق دادم ولی اون زیر بار نمیرود میگوید من می خواهم زندگی کنم ولی من قادر نیستم با اون زندگی کنم می خواستم ببینم تکلیف من چی هست ومهریه هم حقش هست یا نه.ممنون میشم که راهنمایم کنید.

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام مهریه در هر صورت به ایشان تعلق خواهد گرفت ولی شما می توانید بدون دلیل هم از ایشان جدا شوید

 31. محمود می گوید

  سلام و عرض ادب
  تقریبا ۲ هفته هست که با زنم از هم جدا شدیم و طلاق گرفتیم

  در حال حاضر متوجه خیانت عمیق ایشون شدم که تقریبا یک سال و شش ماه پیش در حال رابطه(سکس)با پسری بوده

  نا گفته نمونه که همون مواقع من متوجه خیانت شدم و از زنم قسم گرفتم و اون هم گفت که فقط پنج روز باهام دوست بودن و اصلا هیچگونه رابطه(سکس)نداشتند و رفتیم پیش اون پسره و تهدیدش کردم که مزاحم نشه که برخورد قانونی میکنم و بقیشو سپردم به خدا

  در حال حاضر متوجه شدم که رابطه(سکس)به دفعات زیاد باهم داشتند و مدت زمان دوستشون هم طبق برآورد از این فیلم خیلی زیاده،مدرکی هم دارم که تحت عنوان فیلم هست و همون پارسال هم از پیامهایی که به هم داده بودن عکس گرفتم

  آیا من میتونم بعد از طلاق شکایت کنم چون در زمان متاهل بودنش با من این کار رو انجام داده و احتمالا به خاطر همون رابطه زندگیمون به طلاق کشیده
  حد جرمش چیه؟

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام بابت خسارت معنوی میتوانید اقدام کنید

  2. وکیل تاپ می گوید

   سلام قابلیت اثباتی ندارد

 32. طیبه می گوید

  اگر زنی با اجازه شوهرش با جوانی سکس کند. چون شوهر با این کار زنش لذت می‌برد. آیا مجازات قانونی دارد؟ حالا که موضوع خیانت مطرح نیست و شوهرش راضی است خدا میگذرد

  1. وکیل تاپ می گوید

   بله دارذ

  2. وکیل تاپ می گوید

   سلام عملشون زنای ساده است

 33. علی می گوید

  اگر زنی متاهل با مردی یا مردهای دیگری رابطه نامشروع و زنا داشته باشد منتها از ان دسته زنهایی باشد که به شدت انکار یا به زبان خودمانی همان حاشا میکند و به هیچ وجه زیر بار نمیرود اما شوهرش از روی رفتار و تلفنهای پی در پی زنش تقریبا مطمئن است ولی به اون صورت مدرکی که بتواند به دادگاه ثایت کند ندارد ولی خودش مطمئن است البته پیامکهایی در دست دارد که خودش از زیر زبان زنش با رکب زدن بیرون کشیده اما واضح که اقرار به زنا دادن باشد نیست ولی تقریبا مشخص میکند که رابطه وجود داشته سوالم اینست که اولا مرد چگونه میتواند ثابت کند و ثانیا جرم زن چیست و ثالثا چگونه طرفهای مقابل را بعد از مشخص شدن رابطه زن زانیه میتوان پیدا کرد که مجازات شوند

  1. وکیل تاپ می گوید

   اثبات زنا بسیار دشوار و غیر ممکن است لکن با پیامک ها امکان محکوم شدن به رابطه نامشروع وجود دارد

  2. وکیل تاپ می گوید

   سلام اثبات زنا خیلی سخت ومنوط به شهادت۴مرد میباشد

 34. علی می گوید

  البته این را هم اضافه کنم شاید بیشتر کمک کند به جواب
  که مدت چهار ماه است زن منزل و زندگی مشترک را رها کرده و جای دیگری غیر از منزل پدرش رفته که جایز به رفتن انجا نیست

 35. جواد می گوید

  سلام خانوم من بایک مرد شوهردار سکس داشته داخل خونه خودم وبه من هم اقرا نموده که این کار را انجام داده چکار باید بکنم

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام اثبات زنا ۴مرد میخواهد که شهادت بدهند صرف اقرارپیش شما دلیل براثبات نیست اقراربایستی پیش قاضی باشد

 36. جواد می گوید

  سلام زنم من بایک مرد زن دار سکس داشته جرمش چیه

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام مجازات زنای محصنه بشرطی که اثبات بشه

 37. عباس می گوید

  سلام من زنم با ده نفر چت میکرده و چهار روز ناپدید میشه و با یه دختر فاحشه میگیرنش اون ده نفر هم ثابت شده دوست بوده و خیانت کرده دقیقا حکمش چی میشه

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام ثابت کنید زنا

 38. علی####@@ می گوید

  سلام ببخشید زن من با چند نفر رابطه داشته و پیش خودم هم اعتراف کرده واز دونفرش شاهد دارم که رابطه بهاش داشتن وخیلی هم عکس و پیام به هم داده بودند ومن هم دیدمشون ولی بعد از چند روز پاک شون کرد آیا میتونم عکس و پیام هارو باز گردانم از هر لحازی بوده هم کم بودی نداشته چ از خوراکش چ از پوشاکش وچ از رابطه جنسی .
  حکم این زن چیست؟
  آیا این زن محکوم میشه؟
  لطفاًجواب بدید

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام اگه مواردی فوق را اثبات کنید بله در صورت عدم اثبات همسرتون میتونه شما رو به حد قذف محکوم من.

 39. فدک می گوید

  سلام من ۴۰سالمه شوهرم۴۶ سال ۲۴ ساله ازدواج کردیم دوتا فرزندداریم ویه نوه چندوقت پیش متوجه شدم به من خیانت میکنه بایه زن فاحشه رابطه نامشروع داشته مدرک هم دارم ازشون بعد دوبار دست روقران گذاشتوقسم خورد که تکرار نمیشه بهداز یک ماه متوجه شدم بازم شروع کرده ورابطه نامشروع داشتن میتونم ثابت کنم چون مدرک دارم ولی بازم قسم قران میخوره میگه تکرار نمیشه تکلیف من چیه ومجازات شوهرم چیه خواهش میکنم کمکم کنید دارم دق میکنم وضع مالیه شوهرم خیلی بده خرجیه مارو بهزور میرسونه خواهشا باپیام پاسخ بدین چون میترسم شوهرم متوجه بشه درضمن خیلی سراین موصوع کتکم میزنه میگه حق نداری حرف بزنی

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام مجازات رابطه نامشروع شلاقه. امکان شکایت هست ولی در نهایت تشخیص با توجه به اسناد ارائه شده با قاضی هست

 40. محمدمهدی می گوید

  سلام.ببخشید شوهر من با چن تا از دوستاش سر ی دختره بلا اوردن البته دختره اینکاره بوده.رفته ازدست همشون شکایت کرده وبعدش ک به اون وعده پول میدن شکایتشا پس گرفته سه تاشون ازاد شدن وشوهرمن وی نفردیگه ک اونم متاهله انداختن زندان الان ۱ماهه زندانن میشه بگید حکمشون چیه؟؟؟

 41. ایران موسوی می گوید

  سلام من متاهل هستم همسرم با من رفتار بسیار بد دارد و از من دوری میکند همیشه متوجه شدم با خانمهای دیگر در حال چت کردن و با انها رابطه نامشروع دارد تمام پیامهای تلفنش دال بر این امر است من چگونه میتوانم از او شکایت کنم

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام برای شکایت که به دفتر خدمات قضایی رجوع نمایید ولی این نکته را در نظر داشته باشید که اثبات رابطه نامشروع ان هم برای مرد دشوار است و بسیار به نظر قاضی بستگی دارد

 42. ناشناس می گوید

  سلام اگه با زن شوهر دار رابطه جنسی برقرار کنی خدا چکارت میکنه؟

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند