دانلود نمونه شکوائیه عدم ثبت طلاق

به منظور حفظ كیان خانواده ثبت واقعه ازدواج دائم، طلاق و رجوع طبق مقررات الزامی است، چنانچه مردی بدون ثبت در دفاتر رسمی مبادرت به ازدواج دائم، طلاق و رجوع نماید به مجازات حبس تعزیری تا یكسال محكوم می‌گردد. طبق قانون حمایت خانواده: چنانچه مردي بدون ثبت در دفاتر رسمي به ازدواج دائم، طالق يا فسخ نكاح اقدام يا پس از رجوع تا يك ماه از ثبت آن خودداري يا در مواردي كه ثبت نكاح موقت الزامي است از ثبت آن امتناع كند، ضمن الزام به ثبت واقعه به پرداخت جزاي نقدي درجه پنج و يا حبس تعزيري درجه هفت محكوم مي شود. اين مجازات در مورد مردي كه از ثبت انفساخ نكاح و اعلام  بطلان نکاحیا طلاق استنكاف كند نيز مقرر است.طبق مواد فوق عدم ثبت ازدواج یا طلاق جرم انگاری شده است ولی همچنان اعلام آن ضمانت اجرا ندارد.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

دانلود نمونه شکوائیه عدم ثبت طلاق

بسمه‌تعالی

شاکی/ شاکیه /شکات …فرزند/ فرزندان … به آدرس …

مشتکی‌عنه/ متشاکی/ مشتکی‌عنهم … فرزند/ فرزندان … به آدرس …

موضوع: عدم ثبت طلاق

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان …

با سلام

 احتراماً به استحضار عالی می‌رساند؛ در پی اختلافات به وجود آمده فی‌مابین اینجانبه و مشتکی‌عنه (همسرم) و با مراجعه به دادگاه جهت طلاق و اخذ گواهی عدم امکان سازش و اجرای صیغه طلاق نامبرده از ثبت آن در دفاتر ازدواج و طلاق خودداری نموده است. بناء علی‌هذا با عنایت به مطالب معنونه و با استناد به ماده ۴۹ قانون حمایت از خانواده تقاضای رسیدگی و تعقیب جزایی نامبرده را از محضر عالی مستدعی می‌باشد.

با تجدید احترام

امضاء شاکیه

 

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

سه × 4 =