دادخواست تأمین دلیل با جلب‌نظر کارشناس در مورد تغییر شغل محل کسب

تامین دلیل به نوعی نگهداری و حفاظت از دلایل دعوی برای روز مبادا است. اگر احتمال دهیم که در آینده دلایلی که با توجه به آن می خواهیم طرح دعوی کنیم از بین می رود میتوانیم درخواست تامین دلیل کنیم. درخواست تامین دلیل روی برگه های دادخواست با ذکر خواهان و خوانده و دلایل دادخواست باید به شورای حل اختلاف عرضه شود. شورا بعد از احراز لازم بودن تامین دلیل موضوع را به یکی از کار شناسان خود ارجاع می دهد پس از حضور کارشناس در محل وابراز عقیده شورا صورت جلسه تامین را تنظیم می کند.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

 

 نمونه دادخواست تأمین دلیل با جلب‌نظر کارشناس در مورد تغییر شغل محل کسب

مشخصات طرفین نام نام خانوادگی نام پدر شغل محل اقامت- شهر- خیابان- کوچه- شماره- پلاک
خواهان
خوانده/ خواندگان
وکیل یا نماینده
تعیین خواسته تأمین دلیل با جلب‌نظر کارشناس در مورد تغییر شغل محل کسب
دلایل و منضمات کپی مصدق: ۱. سند مالکیت ۲. قرارداد اجاره ۳. ……….
ریاست محترم شورای حل اختلاف……….

با سلام، احتراماً به استحضار می‌رساند:

بر اساس قرارداد اجاره مورخ خوانده/ خواندگان در…………………. باب واحد تجاری پلاک ثبتی………./ ………. بخش………. به جهت شغل………. ید استیجاری دارند. نظر به اینکه وفق بند………. قرارداد، خوانده/ خواندگان مجاز به تغییر شغل نبوده و صراحتاً از این اقدام منع شده‌اند و خوانده/ خواندگان از این توافق قراردادی تخلف نموده و شغل تعیین ‌شده در قرارداد را تغییر داده و در حال حاضر از مورد اجاره به‌عنوان محل………. استفاده می‌کنند؛ فلذا به استناد ماده ۱۴۹ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های انقلاب در امور مدنی صدور قرار تأمین دلیل با جلب‌نظر کارشناس رسمی دادگستری جهت ضبط دلایل مورد استدعاست.

 

 

محل امضاء- مهر- انگشت

 

 

 

1 نظر
  1. احمد می گوید

    سلام وقت بخیر
    همسایه اینجانب در مورد مزاحمت ملکی درخواست تامین دلیل با جلب نظر کارشناسی داده و کارشناس به شورا گزارش ارایه داده است و شورا از ارایه گزارش به اینجانب (خوانده ) خوداری می کند آیا این کار شورا قانونی است ؟؟

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند