دانلود نمونه کامل قرارداد صلح

صلح از جمله عقود معین است و طبق قانون مدنی برای صحت هرمعامله شرایط ذیل اساسی است:

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

 1. قصد طرفین ورضای آنها.
 2.  اهلیت موضوع.
 3. موضوع معین که مورد معامله باشد.
 4.  مشروعیت جهت معامله.

عقد صلح محقق می شود به قصدانشاء به شرط مقرون بودن به چیزی که دلالت بر قصد کند. عقد صلح میتواند برای رهایی از آثاربیع، هبه، اجاره و…جایگزین آنها گردد.
صلح دو مورد است: صلح ممکن است یا در مورد رفع تنازع موجود که اختلافی پیش آمده است و طرفین میخواهند با صلح به پایان برسد یا جلوگیری از تنازع احتمالی در مورد معامله و غیر آن واقع شود. مورد معامله صلح نیز باید مانند سایر عقود مالیت داشته باشد.صلح عمری یک نوع صلح می باشد که مالک مالش را به دیگری منتقل میکند ولی منافع آن مال برای مالک اولیه آن برای مدت عمر او باشد. مثلا پدری که خانه اش را صلح عمری میکند و طرف معامله فرزندش است تا آخر مدت حیات خود حق استفاده از آنرا دارد.

نمونه کامل قرارداد صلح

مصالح: …… فرزند ……  به شماره ملی ……  با وکالت …… به شماره ……  تنظیمی در دفترخانه ……  تهران و وکالت‌نامه شماره ……  به نشانی: ……

متصالح: آقای …… فرزند ……  به شماره ملی …… به نشانی: ……

مورد صلح ۱– کلیه حقوق عینیه و فرضیه و متصوره مصالح مرقوم نسبت حق­الامتیاز و حق­الاشتراک مربوطه نسبت به پرونده برق شماره ……  و ……  به‌نحوی‌که برای مصالح هیچ‌گونه حقی و ادعائی در مورد مصالحه باقی نمانده و متصالح از حیث و بابت قائم‌مقام قانونی مصالح در مورد مصالحه بوده و بااطلاع از کمیت و کیفیت مورد مصالحه اقرار به تصرف دارد.

مورد صلح ۲- تمامی حقوق مصالح تحت هر نام و نشان و اسم و عنوان قانونی و شرعی و عرفی در شش دانگ یک دستگاه اتومبیل از نوع مدل خودرو …… به پلاک شهربانی …… ، رنگ …… ، مدل ……  شماره موتور …… به شماره شاسی ……  و با جمیع متعلقات و لواحق و توابع و لوازم آن کلاً و تماماً بدون استثناء چیزی که تمامی شرایط صحت عقد صلح ساری و جاری گردید .

علاوه آنکه مصالح با علم و اقرار به مالکیت مورد صلح متصالح نیز با قبول مالکیت وی در آن و طرفین با آگاهی و وقوف کامل و علم و اقرار به خصوصیات و مشخصات و کم وکیف موضوع این سند و مستحقٌ­للغیر نبودن مورد معامله و مصالحه و بلامعارض بودن آن ازلحاظ قانونی و شرعی و با مسئولیت تامه و کامله خود و قبول مسئولیت‌های مترتبه قانونی تحت هر عنوان این سند را امضاء نمودند.

مال‌الصلح هر دو موضوع صلح مبلغ …… وجه رایج که تمام آن تسلیم مصالح باقراره شده است. اسقاط خیارات متصوره احتیاطاً از طرفین به­عمل آمد و متصالح  متعهد شد که مورد مصالحه از هر جهت بدهی داشته باشد شخصاً پرداخته شود.

21 نظرات
 1. سوگند می گوید

  سلام ببخشید ایا این قرارداد صلح بدون رفتن به دفترخانه و با امضای شاهد سندیت دارد؟

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام بله ولی باید اثبات بشه

 2. فاطمه می گوید

  باسلام اگرکسی درمورد فروش اپارتمانی درایران وکالت بلاعزل داشته باشه وهمه گونه اختیاربرای فروش اون ملک طبق وکالت داشته باشه ودرامریکازندگی کنه وبخواداون اپارتمان رو بنام شخصی صلح عمری بکنه چه فرمی بنویسه وچطوری قانونیش بکنه ممنون ازراهنمایتون

  1. محدثه لواسانی می گوید

   سلام قرارداد صلح عمری دردفترخانه نوشته بشه

 3. سید اسداله تقی پور می گوید

  در صفحه نقل وانتقالات سند،جمله: از خریداران( فرزندان)سلب حق انتقال منافع تا قید حیات فروشنده.ثبت شده،آیا معنی ومفهوم حق انتفاع عمری را می رساند یا خیر؟

  1. محدثه لواسانی می گوید

   حق انتفاع عمری به معنی انتقال منفعت به شخصی در طول حیات وی است. منظور از جمله این می باشد که منتفعین حق انتقال منافع را ندارند

 4. رضا عباسی نسب می گوید

  سلام پدر بزرگم یه زمین چند هزار متری داشت که الان رفت تو منابع ملی،بابا عمو‌ عمه اینام هیچکی نمیره دنبالش که زمینو آزاد کنه،گفتن تو برو دنبالش مال خودت،الان من واسه اینکه فردا خود عموم یا بچه هاشون پس اتمام کار مدعی نشن چه چیزی باید بنویسیم؟اگر براتون ممکن یه متن بنویسید که بدونم چه چیزایی باید توش قید بشه،با تشکر فراوان

  1. محدثه لواسانی می گوید

   سلام تمامی وراث باید در دفتر خانه اسناد رسمی آن زمین را به شما منتقل کنند یا در قالب سند صلح و ارائه یک وکالتنامه بلا عزل موضوع را در اختیار شما قرار دهند.

 5. عارف حسنوند می گوید

  سلام خسته نباشیدماسه برادرهستیم میخواهیم سهم یک هشتم مادرم که ازپدرم به ارث برده بخریم لطفاراهنمایی بفرمائید چه نوع قراردادی منعقدکنیم که بعدا وراث مادرم آریایی برعلیه مانداشته باشند.

  1. محدثه لواسانی می گوید

   سلام قرارداد بیع یا صلح منعقد کنید

 6. منوچهر سلیمی می گوید

  پدرم میخاهد املاک وزمین خود را در شهرستان تقسیم وبه فرزندان بدهد تا انها بتوانند سند تک برگی بگیرند چه مطالبی وچه شرایطی تقسیم نامه باید داشته باشد

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام تماس بگیرید ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰

 7. فرشید لاهوت می گوید

  با سلام پدرم فوت کرده مادربزرگم زنده است . یک ششم از ماترک مال ایشان میباشد . من از مادربزرگم وکالت بلاعزل و حق صلح در نفس خود گرفته ام . آیا قبل از فوت مادربزرگم من میتوانم خودم به نفس خودم یعنی به عنوان هم مصالح و هم متصالح با اجازه از وکالتنامه بلاعزل صلح نامه تنظیم کنم ؟ و بعد از فوت مادربزرگم وراث آن میتوانند به من شکایت کنند یا خیر ؟ آیا صلح نامه باطل میشود یا خیر ؟

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام بله ممکن است در صورتی که مادر بزرگ صحت عقل داشته باشند

 8. سید نبی جلالی می گوید

  بنده شش فرزند دارم یک پسر و پنج دختر و.می خواهم اموال خود را که سند مالکیت دارد به پسرم بدون انتقال سند صلح کنم تا بود بنده و همسرم حق دخالت نداشته باشد بعد از فوت وراث دیگر ملزم باشند بنام او سند انتقال رعدآسا چنین کاری میشود انجام داد .

  1. وکیل تاپ می گوید

   پیشنهاد میکنم صلح عمری کنید

 9. سید نبی جلالی می گوید

  سلام آیا میشود اموال خود را در زمان حیات با یک فرزند صلح کرد به این شرط تا زمان حیات خودم حق دخالت نداشته باشد بعداز فوت اموال مال ایشان بشود البته دیگر وراث ملزم شوند اسناد را به ایشان انتقال بدهند بدون دریافت وجه.

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام بله از نهاد صلح عمری استفاده فرمایید

 10. ناشناس می گوید

  سلام پدرم در حیات خو ش میخاد مقداری ا ز زمین هایش رابه من بده چکار کنم که بعدا دیگر فرزندان ادعا نکنند. ممنون از راهنماییتان

 11. ناشناس می گوید

  سلام پدرم در زمان حیاتش میخاد مقداری از زمینهایش را به من واگذار کند چکار کنم که بعدا دیگر فرزندان ادعا نکنند. ممنون از راهنماییتان

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام تشریف ببرید محضر تا به طور رسمی هبه یابیع یا صلح صورت بگیرد

سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند