نمونه شکوائیه آدم‌ ربایی

هر کس به قصد مطالبه وجه یا مال یا به قصد انتقام یا به هر منظور دیگری به عنف یا تهدید یا حیله یا به هر نحو دیگر شخصا یا توسط‌ دیگری شخصی را برباید یا مخفی کند به حبس از پنج تا پانزده سال محکوم خواهد شد در صورتی که سن مجنی‌علیه کمتر از پانزده سال تمام باشد یا‌ربودن توسط وسایل نقلیه انجام پذیرد یا به مجنی علیه آسیب جسمی یا حیثیتی وارد شود، مرتکب به حداکثر مجازات تعیین شده محکوم خواهد شد‌و در صورت ارتکاب جرایم دیگر به مجازات آن جرم نیز محکوم میگردد.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

منظور از توسط دیگری این است که شخصی دستور انجام آدم ربایی را به دیگری می دهد هم او هم انجام دهنده به مجازات آدم ربایی محکوم میگردند. در ماده بالا مجازات شروع به جرم آدم ربایی نیز تا پنج سال حبس تعیین شده بود که با توجه به ماده ۱۲۲قانون مجازات نسخ شده و تمام شرع به جرم ها طبق ماده ۱۲۲ مجازات میشوند. فرق جرم آدم ربایی وحبس و توقیف غیرقانونی در این است که آدم ربایی مستلزم نقل مکان و جا به جایی می باشد.جرم آدم ربایی جرم آنی می باشد و به محض ربودن جرم محقق می شود.ورود آسیب حیثیتی یا جسمی باید در نتیجه آدم ربایی باشد ولی ضرورتی ندارد که شخص رباینده این ضرر را وارد کرده باشد.

نمونه شکوائیه آدم‌ ربایی

بسمه‌تعالی

شاکی/ شاکیه /شکات …فرزند/ فرزندان … به آدرس …

مشتکی‌عنه/ متشاکی/ مشتکی‌عنهم … فرزند/ فرزندان … به آدرس …

موضوع: آدم‌ربایی

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان …

با سلام

 احتراماً به استحضار عالی می‌رساند؛ مشتکی‌عنهم مقارن ساعت ۱۷: ۳۰ عصر مورخ …/…/۱۳۹۶ هنگامی که فرزند دخترم به نام … در حال برگشتن از دانشگاه به منزل بود توسط مشارالیهم با خودروی پراید نوک‌مدادی رنگ به شماره پلاک … ربوده شد. شایان ذکر است که بعد از گذشت دو روز ضمن تماس تلفنی با اینجانب مبلغ … ریال وجه نقد را در برابر آزادی فرزندم خواستند و اعلام نمودند در صورت عدم موافقت با خواسته یا تأخیر در پرداخت وجه، جان دخترم در خطر است. حال نظر به اینکه عمل مشتکی‌عنهم از مصادیق بارز جرم آدم‌ربایی است لذا با استناد به ماده ۶۲۱ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) تقاضای رسیدگی و تعقیب کیفری نامبردگان را از محضر عالی متمنی می‌باشد.

با تجدید احترام

امضاء شاکی

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند