نمونه شکوائیه تصرف عدوانی و تصرف مجدد

هر کس به وسیله صحنه‌سازی از قبیل پی‌کنی، دیوارکشی، تغییر حد فاصل، امحای مرز، کرت‌بندی، نهرکشی، حفر چاه، غرس اشجار و‌زارعت و امثال آن به تهیه آثار تصرف در اراضی مزروعی اعم از کشت شده یا در آیش زراعی، جنگلها و مراتع ملی شده، کوهستانها، باغها، قلمستانها،‌ منابع آب، چشمه‌سارها، انهار طبیعی و پارکهای ملی، تأسیسات کشاورزی و دامداری و دامپروری و کشت و صنعت و اراضی موات و بایر و سایر‌اراضی و املاک متعلق به دولت یا شرکتهای وابسته به دولت یا شهرداریها یا اوقاف و همچنین اراضی و املاک و موقوفات و محبوسات و اثلاث‌ باقیه که برای مصارف عام‌المنفعه اختصاص یافته یا اشخاص حقیقی یا حقوقی به منظور تصرف یا ذیحق معرفی کردن خود یا دیگری، مبادرت نماید یا‌ بدون اجازه سازمان حفاظت محیط زیست یا مراجع ذیصلاح دیگر مبادرت به عملیاتی نماید که موجب تخریب محیط زیست و منابع طبیعی گردد یا‌ اقدام به هر گونه تجاوز و تصرف عدوانی یا ایجاد مزاحمت یا ممانعت از حق در موارد مذکور نماید به مجازات یک ماه تا یک سال حبس محکوم‌می‌شود.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

نمونه شکوائیه تصرف عدوانی و تصرف مجدد

بسمه‌تعالی

شاکی/ شاکیه /شکات …فرزند/ فرزندان … به آدرس …

مشتکی‌عنه/ متشاکی/ مشتکی‌عنهم … فرزند/ فرزندان … به آدرس …

موضوع: تصرف عدوانی و تصرف مجدد

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان …

با سلام

 احتراماً به استحضار عالی می‌رساند؛ مشتکی‌عنه بدون توجه به قوانین و مقررات خاص سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور مقدار مساحت … مترمربع از اراضی ملی و مرتعی منطقه … را به تصرف عدوانی خویش در آورده است. لازم به توضیح است از این عرصه تصرفی مقدار مساحت … مترمربع قبلاً دارای سابقه تخلف متعددی به نام خود نامبرده بوده که پس از جری تشریفات قانونی به استناد احکام قضایی به شماره‌های … و … صادره از احکام قضایی شهرستان … محکومیت حاصل و نهایتاً در مورخ‌های … و … از ید مشارالیه خلع­ید و در تملک دولت قرار گرفته که مشتکی‌عنه بدون توجه به احکام قضایی مجدداً کل عرصه خلع یدی را به تصرف عدوانی خویش در آورده است. ضمناً نامبرده علاوه بر آن، مقدار مساحت … مترمربع از اراضی هم‌جوار را جدیداً تخریب و تصرف نموده است. شایان ذکر است کل عرصه تصرفی به استناد آگهی تشخیص به شماره … و رأی کمیسیون به شماره … و نقشه اجرای ماده ۲ جزء اراضی منابع ملی اعلام گردیده و سند مالکیت آن نیز به نام دولت صادر گردیده است. حال با عنایت به مطالب معنونه و با استناد به ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور و مواد ۶۹۰ و ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) تقاضای رسیدگی و تعقیب کیفری نامبرده را از محضر عالی متمنی می‌باشد.

با تجدید احترام

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان …

 

4 نظرات
 1. ر قاسمی می گوید

  سلام اداره کشاورزی چند سال پیش زمین زراعی بنده رو جهت پروژه پمپاژ عمومی تصرف نمودند. قرار بود هزینه خسارت وارده رو بدهند ولی اکنون می‌گویند می‌خواستید اجازه کار ندهید.. یعنی تقریبا کلاهبرداری اداری رخ داده.. زمین زراعی بنده رو جهت مسیر لوله و حریم لوله و ساختمانهای پمپاژ نابود کرده.. میشه ازشون حقم رو بگیرم.

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام وارد لینک زیر بشید و در قسمت مشاوره تلفنی یا متنی سوال خود را مطرح نمایید
   https://vakiltop.com/

 2. ر قاسمی می گوید

  سلام اداره کشاورزی چند سال پیش زمین زراعی بنده رو جهت پروژه پمپاژ عمومی تصرف نمودند. قرار بود هزینه خسارت وارده رو بدهند ولی اکنون می‌گویند می‌خواستید اجازه کار ندهید.. یعنی تقریبا کلاهبرداری اداری رخ داده.. زمین زراعی بنده رو جهت مسیر لوله و حریم لوله و ساختمانهای پمپاژ نابود کرده.. میشه ازشون حقم رو بگیرم. لطفا راهنمایی

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام وارد لینک زیر بشید و در قسمت مشاوره تلفنی یا متنی سوال خود را مطرح نمایید
   https://vakiltop.com/

سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند