نمونه شکوائیه گران‌فروشی دارو

عرضه کالا یا خدمات به بهای بیش از نرخ‌های تعیین شده توسط مراجع رسمی به‌طور علی‌الحساب یا قطعی و اجرا نکردن مقررات و ضوابط قیمت‌گذاری و انجام هر نوع اقدامات دیگر که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمات برای خریدار شود. دو هیات بدوی و تجدید نظر در سازمان تعزیرات حکومتی وجود دارد برای طرح شکایت از گران فروشان. با شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی،گزارش سازمان‌های بازرگانی، گزارش اتحادیه و واحد‌های بازرسی و نظارت مجامع امور صنفی، گزارش انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، گزارش سازمان بازرسی کل کشور و سایر مراجع قضایی و دولتی و انتظامی شعبه بدوی متهم را احضار میکند اما عدم حضور متهم مانع تشکیل جلسه دادگاه نیست و رای غیابی صادر خواهد شد این رای در شعبه تجدید نظر قابل اعتراض می باشد.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

نمونه شکوائیه گران‌فروشی دارو

بسمه‌تعالی

شاکی/ شاکیه /شکات …فرزند/ فرزندان … به آدرس …

مشتکی‌عنه/ متشاکی/ مشتکی‌عنهم … فرزند/ فرزندان … به آدرس …

موضوع: گران‌فروشی دارو

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان …

با سلام

 احتراماً به استحضار عالی می‌رساند؛ مشتکی‌عنه که از متصدیان داروخانه می‌باشد برخلاف قانون اقدام به افزایش قیمت رسمی داروها می‌نماید. حال نظر به اینکه عمل وی از مصادیق بارز جرم گران‌فروشی دارو می‌باشد؛ لذا با استناد به تبصره ۲ ماده ۵ قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی، تقاضای رسیدگی و تعقیب کیفری نامبرده را از محضر عالی متمنی می‌باشد.

با تجدید احترام

رئیس مرکز توابع داروهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌ پزشکی

 

4 نظرات
 1. محسن می گوید

  سلام از یک پرده فروشی یک پارچه ای را انتخاب کردیم برای خرید ۵۰۰ هزار تومان بیعانه دادیم و فرشنده بمن گفت فاکتور شما بین ۵.۵ تا ۶ میلیون تومان می شود اما بد اندازه گیری روی یک برگ عادی ریز قیمت را برای من ۷ میلیون نوشت گفتم میخاهم انصراف دهم پول منو پس بدید نه پول منرا پس داد نه پیش فاکتور بهم داد گفت کارتو تصفیه کن این درحالی است ک کاری برای من انجام نداده و فقط اندازه گیری کرده است.

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام میتوانید بابت گرانفروشی به اتحادیه پارچه فروشان یا به دادگاه بابت فسخ معامله اقدام نمایید

 2. مصطفی می گوید

  من یک کولر گازی خریدم بملغ ۱۵۳۰۰۰۰۰بعد نصب متوجه شدم این کولر در بازار هست ۱۲۹۰۰۰۰من چطوری شکایت کنم

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام: به طرفیت شخص فروشنده بابت فسخ معامله دادخواست به دادگاه تقدیم نمایید.

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

سیزده − پنج =