آیا مامور نیروی انتظامی می تواند متهم را کتک بزند؟

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم٬ هرگونه ضرب و جرح و کتک زدن توسط دیگران جرم محسوب می شود و بنا بر نطر دادگاه برای آن فرد حکم صادر می شود.سوالی که در این بین پیش می آید این است که آیا یک مامور نیروی انتظامی می تواند که متهم خود را کتک بزندو مورد ازار و اذیت قرار دهد؟

در جواب این سوال باید بگوییم که خیر نمی تواند. مامور نیروی انتطامی مانند دیگران نیز حق این کار را ندارد و در صورت اجرای این عمل یعنی کتک زدن و ازار رساندن به متهم جرم محسوب می شود.

در صورت داشتن هر گونه سوال در رابطه با وظایف شغل وکالت، انواع جرایم مالی و اطلاع از قوانین به روز کشور می توانید از امکانات بی نظیر مجموعه وکیل تاپ نظیر مشاوره با وکیل به صورت آنلاین بهره مند شوید.

علاوه بر آن در قانون کشور ایران٬قانونی به نام« قانون حقوق شهروندی»داریم که بر اساس بند ۱ ماده واحد٬کشف کردن و تعقیب جرایم و همچنین اجرای تحقیقات لازم و صدرو قرارهای مبتنی بر دستگیری و بازداشت موقت متهم٬می بایست بر اساس رعایت قوانین موجود و هم چنین با دستور و حکم مرجع قضایی شفاف انجام شود و در نتیجه از هر دخالتی مبنی بر علایق شخصی و سوء استفاده کردن از قدرت و به کار بردن خشونت و بازداشت های غیر ضروری باید اجتناب شود و در صورت به کار بردن متهم می تواند از فرد مذکور یعنی نیروی انتطامی شکایت کند.

کتک زدن متهم

طبق ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر؛ هر فردی سزاوار و محق به زندگی، آزادی و امنیت فردی است. همچنین طبق بند ۳ و ۴ قانون احترام به حقوق شهروندی؛ محاکم و دادسراها مکلفند حق دفاع متهمان و مشتکی عنهم را رعایت کرده و ‌فرصت استفاده از وکیل و کارشناس را برای آنان فراهم آورند.

و با دادخواهان و اشخاص در مظان اتهام و مرتکبان جرایم و مطلعان از وقایع و‌کلاً در اجرای وظایف محوله و برخورد با مردم، لازم است اخلاق و موازین اسلامی کاملاً‌ مراعات گردد.

با توجه به مقررات فوق کاملاً بدیهی و مبرهن است که نه مامور نیروی انتظامی و نه در مرحله دادسرا و دادگاه، هیچ کدام از افراد حق کتک زدن متهم را ندارند.

برای دریافت وکیل آنلاین آنلاین به صورت تخصصی می توانید با وکلای مجرب مجموعه وکیل تاپ در ارتباط باشید.

 ۰۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹

حتی در بند ۶ و ۷ ماده واحده احترام به حقوق شهروندی مقرر می دارد:

 • ۶ – در جریان دستگیری و بازجویی یا استطلاع و تحقیق، از ایذای افراد نظیر بستن‌چشم و سایر اعضاء، تحقیر و استخفاف به آنان، اجتناب گردد.
 • ۷ – بازجویان و مأموران تحقیق از پوشاندن صورت و یا نشستن پشت سر متهم یا‌ بردن آنان به اماکن نامعلوم و کلاً اقدام‌های خلاف قانون خودداری ورزند.

با توجه به دو بند فوق به طریق اولی کتک زدن متهم نیز مجاز نمی باشد.

کتک زدن متهم توسط پلیس

دفاع در برابر اقدامات پلیس

مطابق با قانون مجازات اسلامی ماده۱۵۷، درصورتی که نیروی نظامی از حدود وظیفه خود خارج شود به طور مثال برای بازداشت یک متهم اورا مورد ضرب شتم قرار دهد و همچنین احتمال این باشد که این اقدامات منجر به آسیب جسمی ،شرفی و… شود دفاع جایز است.

آیا شکنجه متهم برای گرفتن اقرار قانونی است؟

خیر- شکنجه متهم اصلا و ابدا جایز و قانونی نمی باشد. طبق بند ۹ و ۱۰ قانون احترام به آزادی های مشروع شکنجه ممنوع است.

 • ۹ – هرگونه شکنجه متهم به‌منظور اخذ اقرار و یا اجبار او به امور دیگر ممنوع بوده و‌ اقرارهای اخذ شده بدینوسیله حجیت شرعی و قانونی نخواهد داشت.
 • ۱۰ – تحقیقات و بازجویی‌ها، باید مبتنی بر اصول و شیوه‌های علمی قانونی و‌آموزش‌های قبلی و نظارت لازم صورت گیرد و با کسانی که ترتیبات و مقررات را نادیده‌گرفته و در اجرای وظایف خود به روش‌های خلاف آن متوسل شده‌اند، براساس قانون ‌برخورد جدی صورت گیرد.

برای دریافت مشاوره آنلاین حقوقی به صورت تخصصی می توانید با وکلای مجرب مجموعه وکیل تاپ در ارتباط باشید.

 ۰۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

چگونه علیه مامور نیروی انتظامی برای کتک زدن متهم شکایت کنیم؟

طبق ماده ۷ قانون آیین دادرسی کیفری؛ در تمام مراحل دادرسی کیفری، رعایت حقوق شهروندی مقرر در «قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی مصوب ۱۵ /۲ /۱۳۸۳» از سوی تمام مقامات قضایی، ضابطان دادگستری و سایر اشخاصی که در فرآیند دادرسی مداخله دارند، الزامی است. متخلفان علاوه بر جبران خسارات وارده، به مجازات مقرر در ماده (۵۷۰) قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) مصوب ۲ /۳ /۱۳۷۵ محکوم می‌شوند.

مگر آنکه در سایر قوانین مجازات شدیدتری مقرر شده باشد.اگر مورد تعرض مامور نیروی انتظامی قرار گرفتید می توانید به دادگاه کیفری محل وقوع جرم مراجعه و شکواییه تقدیم کنید که اگر ادله کافی مبنی بر کتک زدن مامور ارائه کنید می توانید مامور را محکوم به مجازات کنید. همچنین با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی و پرداخت هزینه دارسی شکایت خود را ازمامور مربوطه به ثبت برسانید.

نمونه شکوایه

با سلام

احتراماً به استحضار می رساند:

اینجانب  درتاریخ … در خیابان….توسط مامور نیروی انتظامی به نام…. از کلانتری ….مورده مواخذه قرار گرفتم و علی رغم پاسخ به سوالات وی و احراز اوراق شناسایی خود با دشنام و ضرب و جرح مامور مربوطه روبه شدم. گواهی پزشکی قانونی و استشهادیه اهالی محل نیز مویید اظهارات اینجانب می باشد.حال با عنایت به موارد گفته شده خواستار تعیین مجازات مطابق با قانون مجازات اسلامی  و قانون جرائم نیروهای مسلح و الزام به پرداخت دیه به اینجانب مورد استدعا می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۱ از ۵
از مجموع ۱۸ رای
91 نظرات
 1. بهنام می گوید

  اگر یگان ویڗه که صورتشان و اسمشان پوشانده شده چکار باید بکنیم مثلا نڟیر چهارشنبه سوری

  1. محدثه لواسانی می گوید

   یگان ویژه هم حق زدن متهم را ندارند البته که این اصل تا چه حد رعایت می شود خود جای بحث است

 2. بیژن می گوید

  من مسافری رادربست بردم ومسافر ۳۰۰مترمانده به محل سرقتش مرامتوقف نمودایشان رفت اما من که. هیچ خبری ازبرنامه مسافرنداشتم کنارخودروباصاحب باغچه که شماره مرابرداشته ومسافر بدون اینکهچیزی باخودبیاورد برگشته اماگویا دردوربین شرکتی موقع بالا رفتن افتاده .حال بعد ازنیم ساعت توسطنیروی انتظامی خودروومنومسافر بر ده بازداشت نمودند فردادادگاه رفتیم وقاضی بعدازخواندن پرونده آزادی ماوخودروراصادرکردبعدازظهرکه رفتم سراغ ماشین افسرنگهبان پس ازتماس باریس گفت که ریس گفت فرداصبح بیا اکنون بعدبیست روزماشین اینجانب رابخاطر اونمسافرنگه داشتند وازمناونمسافررامیخواهنددرقبال ازادی ماشین وقاضی پرو.نده هم میگوید رضایت شاکی رابیارحال ماندم لطفا راهنمایمفرمایید ممنونم

  1. محدثه لواسانی می گوید

   سلام برای مشاوره حقوقی و توضیح جزییات با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰ تماس بگیرید

 3. مهدی می گوید

  سلام وقتی مامور مارو مورد ضرب ، جرح قرار میده یا با توهین دشنام امثال هم قرار میده و کسی که دیده و از ترس تو دردسر افتادن حاضر به شهادت نیست چکار میشه کرد

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام باید یه شاهدی یا یک ویس و فیلمی داشته باشید که قاضی بتونه به اقناع وجدانی برسه

 4. لی لی می گوید

  سلام اقای وکیل بزرگوار ایا قبل از شکایت از مامور نیرو انتظامی رفتن به پزشک قانونی الزامیست اگر بله نامه پزشک قانونی رو از کجا تهیه کنیم .یا بدون نامه هم میشود لطفا فوری کمکم کتید دست بوسم بزرگوار

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام اول شکایت کنید خودشون ارجاع میدن

 5. امیر می گوید

  سلام خسته نباشید ممنون که بدون هیچ چشم داشتی جواب مردم رو می دهید.
  منو چند روز پیش بردن کلانتری یعنی پدرم کمتر از یک گرم تریاک تو جیب من پیدا کردو زنگ زد کلانتری آومدن منو بردن .
  تو کلانتری برای اینکه بگم نیم گرم تریاک رو از کی گرفتم سه نفر منو سیلی زدن .
  اگه من ویسی داشته باشم که در آن ؛ اونی که منو بیشتر زده بود یعنی مامور نیروی انتظامی بگه که آره من تو رو زدم و اسمش رو هم بگه کافیه یعنی میشه ثابت کرد؟
  لطفاً اسرع وقت جوابمو بدید ممنون.

  1. بهزاد زینالی می گوید

   کافی که نیست ولی میتونه موجب بشه که قاضی به این نتیجه برسه که مامور تخلف کرده برای سوالات بیشتر وارد لینک زیر بشید و در قسمت مشاوره از وکلامون کمک بگیرید
   https://vakiltop.com/

 6. محمد می گوید

  من به خاطر یه دعوای خانوادگی مجبور شدیم بریم پاسگاه بعد تو پاسگاه یه مامور بود که خیلی خیلی نسبت به زن ضعف داشت تو یه جریانی که اصلا به هیچکس ربطی نداره حتی اون مامور دخالت بیجا انجام داد من فقط بهش گفتم چیزی که به شما مربوط نمیشه لطفا دخالت نکنید چون حق هم با من بود الکی الکی منو نگه داشتن بعد از یه ساعت رفیق همون مامور اومد تو اتاق در ضمن تمام پاسگاه دوربین مداربسته داشت حتی تو بازداشتگاه غیر از اون اتاق نشت پشت میز یه دستبند هم گزاشت جلوش به من گفت پاشو بیا جیباتو خالی کن منم بدون هیچ حرفی این کارو انجام دادم زمانی که خالی کردم یه دفه گفت این دسبند تو جیب تو چیکار میکنه من خشکم ژد تا اومدم بگم اینو خودت گزاشتی رو میز چنان گرفت منو زد که حد نداره اومدم دفاع کنم با دسبند دستامو بست بهم گفت دهنتو سرویس میکنم نشست گزارش سرقت دسبند برام نوشت بعد ۲ساعت اومد ازم دلجویی کرد برام اب اورد ازذاین حرفا گفت بیا اینو امضا کن تا الان ازادت کنم بری منم امتنا کردم امضا نکردم ….گفت صبح رفتی دادگاه حالیت میکنم .صبح منو بردن دادگاه موضوع رو واسه قاضی توضیح دادم متاسفانه قاضی هم که طرف مردمو که نمیگره طرف پلیسه رو گرفت گفت اگه ضامن تا ظهر نیار ی میفرستمت زندان حالا پلیسه گفته ۳ملیون میگیرم رضایت میدم ..این رشوه هم از طریق یه نفر دیگه رسونده که نتونم شکایت کنم که پاش گیر بیوفته …من فکر کنم اصلا شکایت قضایی فایده نداره باید بیرون از پاسگاه یه جا گیرش اورد تلافی کرد سرش

  1. بهزاد زینالی می گوید

   امکان شکایت از مامور به جرم افترا هست ولی اثباتش بسیار مشکله باید وکیل حرفه ای برای دفاع داشته باشید

 7. پرویز می گوید

  سلام وقت به خیر ایا مامور میتواند ساعت ۱و نیم شب وارد خانه مجرم شود و تمام اموال اورا اعم از اچار الات ماشین و سنگ فرز و دریل و فلش مموری که حدودا بیست عدد میشد راببرند که داخل اون عکس های خوانوادگی بوده و همسر بنده راهم فش داده و تحقیر کردند ممنون و سپاس از شما

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام خیر اصلا

 8. ابولفضل می گوید

  سلام ایا پلیس راهننایی و رانندگی حق تهدید کردن با شوکر و اسپری فلفل رو داره

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام خیر

 9. مرتضی می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید.
  موردی که برای ما پیش اومده ممکنه برای خیلیهای دیگه هم پیش بیاد. پس ممنون می شوم به سوالم پاسخ دهید و بنده و کسانی که این مشکل برایشان پیش آمده راهنمایی بفرمایید
  متاسفانه دیروز برادرم به خاطر مصرف سوخت نبات مصرف مواد و عوارض ناشی از اون در روز روشن اقدام به ورود به یک منزل مسکونی خالی از سکنه �‌کند و پس از چند لحظه از کار خود منصرف می شود و همسایه ها با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و پلیس � محل حاضر می‌شود پس از حضور پلیس و شاکی نبودن ساحل منزل مامور نیروی انتظامی اصرار به بردن برادرم به کلانتری وی می کند بعد از مراجعه به کلانتری اجازه هیچگونه ارتباطی با برادرم را �ی‌دهند و و کلا ملاقات ملاقات با او را من کرده و برادران و خواهرانم چه تک به تک به کلانتری مراجعه کرده بودند برای جویای حال برادرم از ورودشان امتناع شده و پاسخگو نبودن و فقط اجازه ورود به همسرشان آن را داده و حتی از ملاقات او با همسرش نیز میسر نمی شود خلاصه مطلب اینکه ماموران پس از تماس با صاحب منزل و ترغیب ایشان به شکایت و ادعای ۱۰۰ میلیون خسارت برای اموال مسروقه می نمایند در حالی که برادرم نه تنها وارد آن منزل نشده بود که هیچ مال و اموال در دستش نبوده و در هنگام دستگیری بدون هیچ مدرکی و صرفاً به خاطر تماس همسایگان به کلانتری عودت داده می شود پس از شکایت صاحب منزل برادران در کلانتری در بازداشت قرار می گیرد و مورد ضرب و شتم ماموران و آویزان کردن از دست ها و پاره کردن کاپشن لباسها صورت ورم و موارد دیگر بعلاوه توهین و فحاشی و بی‌احترامی قرار می گیرد در مراجعه به آنجا یک نفر لباس شخصی اعزام می کند که برادرم را داخل کتک می زنند و یک مامور با دیدن این صحنه و صحبت کردن ما با آن لباس شخصی آمده و ادعا می‌کند که حرف‌های او که حزب است و حواس درست حسابی ندارد بالاخره پس از پیگیری های فراوان نتوانستیم برادرم را ملاقات کنیم و امروز هنگام مراجعه به دادگاه متوجه حالات ضرب و شتم و اعتراف اجباری به زور کتک و توهین شدیم قاضی دادگاه هم با مشاهده صورت ورم و خونین و کاپشن پاره متوجه اعتراف اجباری شد و برادرم را با صد میلیون تومان خرید وسیله به صورت موقت آزاد کرد حال با این اوصاف چگونه می توانم از ماموران خاطی شکایت کرده و جواب بگیرم و اینکه هیچ شاهی در داخل کلانتری نداریم چطور می توانم ثابت کنم که معمولان برادرم را زده ام برادرم روش صحیح و سالم تحویل معمولی و صبح هنگام خروج از کلانتری خونین و مالین این به دادگاه توسط مامورین وارد میشود ممنون میشم که اینجانب تو کمک بفرما تایید از سایت خوبتون و جواب بودنتون بسیار ممنون ممنون و متشکرم

 10. مرتضی می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید مشکلی که برای بنده پیش آمده این است که برادرم هنگام ورود به منزل خالی از سکنه که در حالت عادی نبوده است و به خاطر مصرف مواد این حالت در او پیدا شده و پس از لحظاتی از کار خود منصرف می شود همسایه ها با دیدن این صحنه با پلیس تماس میگیرن و پلیس علی رغم شاکی نبودن صاحب منزل او را به کلانتری می برند و پس از بازداشت اجازه ملاقات به هیچ یک از اعضای خانواده را نمی دهند و فقط اجازه حضور همسرشان آن هم مشروط به ملاقات نکردن با برادرم و صرفاً به خاطر جویا شدن موضوع وارد کلانتری می شود امروز صبح هنگام بردن برادرم به دادگاه متوجه آثار ضرب و جرح و پارگی کاپشن و تورم دستها بر اثر بستن با دستبند و آویزان کردنش شدیم و در نهایت با کتک و زور و توهین برادرم را مجبور به امضای اعتراف اجباری آن هم در حد ۱۰۰ میلیون تومان می‌کنند اول اینکه طرف اصلاً شاکی نبود و مشخصا پس از ضرب و جرح ماموران با وی تماس گرفته شده و او را ترغیب به شکایت کردند و پس از شکایت شاکی دوباره او را کتک زده و به زور کتک مجبوربه امضای اعتراف مبنی بر سرقت ۱۰۰ میلیون مال �‌کند اول اینکه هیچ چیزی در دست او هنگام دستگیری نبوده و دوم اینکه اعتراف اجباری می باشد �ل سوال بنده این است چطور می‌توان از ماموران خاطی و صاحب ملک به دلیل افترا شکایت کرد البته باید بگویم چون ما اجازه حضور ما را در کلانتری ندادند شاهدی نداریم لطفی بنده را راهنمایی کنید با تشکر

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام اقرار ایشان نزد کلانتری اقرار محسوب نمی شود فقط می تواند درحدامارات باشدوشمامی توانید دردادگاه انکارکنید چراکه اقراردردادگاه است. زدن متهمین نیز قانونی نیست البته اثبات ان دشوار و بعضا غیر ممکن است اما به هر حال راه شکایت شما باز است

 11. مرتضی می گوید

  امروزرفتم اگاهی برای اینکه خونه پدرم رو سرقت کردن .چون به من هم شک داشت پدرم از اگاهی زنگ زدن گفتن بیا انگشت نگاری وقتی رفتم امروز اونجا مامور بی هیچ مدرکی منو کتک زد گوشم اسیب دیده ومامورمنو تهدید کرده تا سه روز باید اموال برایم بیاری …حالا میتونم ازش ازش شاکی بشم

  1. محدثه لواسانی می گوید

   باید وکیل بگیرید خودتون توانایی دفاع ندارید

 12. سیاوش می گوید

  سلام آیا ماموران راهنمایی ورانندگی در صورت تخلف راننده خودرو حق پرتاب سنگ به خودروی راننده متخلف و وارد نمودن خسارت به خودرو را دارند آیا این اقدام آنها در چهارچوب قانون می باشد

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام خیر به هیچ وجه امکان شکایت هست

 13. مسعود می گوید

  با سلام
  چند مدت پیش برادر اینجانب را با یه خانم تو یه خونه گرفتن با ضرب وشتم بردن کلانتری امنیت اخلاقی بعد به ما زنگ زدن گفتن برادرت تو کما تو بیمارستانه بعد مراجعه به کلانتری گفتن از طبقه ی دوم خودشو پرت کرده حیاط کلانتری که فرار کنه این در حالیه که پزشکش میگه این محاله چون هیچ گونه شکستگی حتی یه انگشت تو بدنش نیست که البته پزشکی قانونی هم این حرفو تایید میکنه حالا که خودشم به هوش اومده میگه منو یه مامور زده تو سرم و به هیچ وجه خودمو از پنجره پرت نکردم لطفا راهنمایی کنید چیکار بایستی بکنیم ممنون

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام نیاز به حضور وکیل وتدارک دفاع داره میتونید در قسمت مشاوره های سایت از وکیل مشاوره تلفنی بگیرید
   https://vakiltop.com/

 14. علی قاسمی می گوید

  سلام پلیس نیروی انتظامی میتواند پسری که فقط به دختره گفته شمارت و بده در حظور شاکی و مادر پسر که شاکی میگه من شکایتی ندارم همونجا شروع میکنه بچه ۱۸ ساله رو میزنه

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام خیر به هیچ وجه

 15. میرمحمدحسینی می گوید

  منو هفت روز با دستور بازپرس درآگاهی چشمامام ومیبستند با شیلنک ازیر پاهام به مدت سه ساعت میزدند بازدوباره روز برف پابرهنه میبردند باز میزدند ۴ روز مداوم اینکارو کردند وپاهام ورو کرده بود رودستهام راه میرفتم حتی حارم خراب بود به ۱۱۵ زنگ زدند وقتی اومدند گفتند این حالش خرابه باید بستری بشه وعلاعم کرونا داره نمیزاشتند یک روز هم ازساعت ۱ ظهر تا ساعت ۴ شب با اون حال از پشت دستبند زدند ودر بیرون که هوا ۱۵ درجه زیر صفر بود موندم در آخر من مجور شدم به اعتراف یک سرقت سال پیش شدم الان دادژار مپو محکوم کرده ولی اخطار نیومده برم پیش قاضی من میخواستم بپرسم میتونم پیش قاضی انکار کنم قاضی حرف منو باور میکنه من به داد رسی شکایت مردم لطفا راهنمایی کنید

 16. میرمحمدحسینی می گوید

  منو هفت روز درآگاهی کتک زدند چشم بسته وروی برف پیاده میبردند دوباره میزدند تا صبح میبستند حیاط تواون سرما تا صبح من هم به دروغ الکی زیر بار شکنجه مجبور به اعتراف به سرقت سال ۹۸ شدم میگم من چیکار کنم دادیار تایید کرده ولی اخطار نیومده پیش قاضی نرفتم.راهنماییم کنید چهل سالمه لیسانس بیکار با دوفرزند

 17. میرمحمدحسینی می گوید

  منو هفت روز در آگاهی زدند من هم اعتراف کردم

 18. میرمحمدحسینی می گوید

  من هفت روز درآگاهی تحت فشار شکنجه وکتک وبیرون بستن به درخت درسرما اخر من اعتراف به سرقت مردم که خبر نداشتم.

 19. میرمحمدحسینی می گوید

  هفت روز درآگاهی تحت نظر با رای دادیار ولی تواین هفت روز هر روز با بستن چشمام از زیر پاهام باشیلنک تا چهار ساعت میزدند آویزان کردند به مدت هشت ساعت از سقف با سیلی ومشت میزدند وتو این سرما میبستند بیرون تا صبح از حال میرفتم اخرش از من اعتراف سرقت منزل ومقداری طلا آیا تو قانون درسته

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام خیر به هیچ وجه ضابط و بازپرس حق انجام همچینکاریو ندارند

 20. فرید می گوید

  باسلام من فرید فرهادیان هستم من تو اداره برق کار میکنم که بعداز ظهر برای انجام کار شخصی مردم رفته بودم که در حال کار کردن روی شبکه بودم که نیروی انتظامی مرا به عنوان سارق بیت پاسکاه و بنده راه مورد ضرب شتم قرار دادن و مرا بردن پاسکاه و اونجا بم کفتن امضا کن منم امضا کردم برکه ولی من سواد ندارم و نمیدونم روی چی امضا کردم ولی من سارق نیستم فقط رفته بودم برق درست کنم حالا چکار کنم

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام برای تدارک دفاع نیاز به حضور وکیل دارید

 21. مهدی می گوید

  سلام امروز من تو خیابون بودم که فهمیدیم دو تا از رفیقام داخل پاساژ به علت ماسک نزدن با یکی از صاحب مغازه ها درگیر شده بودن و اونا به مامورا خبر دادن منم که قضیه رو شنیدم رفتم که ازشون معذرت خواهی کنم و قضیه رو همونجا یجوری تمومش کنم که رفتم دیدم چهار پنج تا از مامورا با یه مینی بوس نیروی انتظامی تو چهاراه جلوی پاساژ وایسادن که رفیقای منم داخل اون بودن منم رفتم جلو بدون هیچ بی احترامی با ارامشو مودبانه قضیه رو جویا شدم و ازطرف دوستام معذرت خواهی کردم ولی مامورا با حالت تمسخر و توهین امیز به من چن تا تیکه انداختن ولی من باز خونسردیمو حفظ کردمو دوباره خواستار رها کردن دوستام شدم که یکیشون بهم گف برو تا تورو هم نگرفتیم همین ک خواستم برم سربازی ک داخل مینی بوس بود با ی کلمه توهین امیز از من خواست ک برم منم بدون هیچ واکنشی فقط به سربازی ک بهم توهین کرده بود با اخم فقط نگا کردم و رفتم ی دفعه دیدم ریختن پایین و منو با ضرب و شتم شدید به داخل مینی بوس بردن و گفتن چرا به سرباز چپ چپ نگا کردی و یکیش ک از همشون بیشتر میزد با لگد به ابگاه من ضربه زدو من داخل ماشین افتادم زمین ما رو به پاسگاه بردن و اونجا من علت این رفتارو پرسیدم ک چرا منو بیگناه و بدون هیچ اتهامی اینجوری میزنن بازم همون مامور با عصبانیت اومد سمت من و چن ضربه به من زد و من به زمین افتادم ک در اون حین کتف من در رفت من هم وقتی بهشون گفتم از دست اون مامور شکایت دارم منو به اتاقی بردن ک چن نفر لباس شخصی بود ک باز هم اونجا با چوب و چماق و ضرب و شتم شدیدبه جان من افتادن و اخر با التماس با امضا کردن برگه ای ک اطلاعاتمو داخلش نوشن ولم کردن و گفتم ک دیگ تکرار نشه!ولی جرم من فقط نگا کردن به سرباز بود الانم کتفم در رفته چن جام کبودشده لطفا کمکم کنید ممنون

 22. مهدی می گوید

  سلام امروز تو خیابون بودم که فهمیدیم دو تا از رفیقام داخل پاساژ به علت ماسک نزدن با یکی از صاحب مغازه ها درگیر شده بودن و اونا به مامورا خبر دادن منم که قضیه رو شنیدم رفتم که ازشون معذرت خواهی کنم و قضیه رو همونجا یجوری تمومش کنم که رفتم دیدم چهار پنج تا از مامورا با یه مینی بوس نیروی انتظامی تو چهاراه جلوی پاساژ وایسادن که رفیقای منم داخل اون بودن منم رفتم جلو بدون هیچ بی احترامی با ارامشو مودبانه قضیه رو جویا شدم و ازطرف دوستام معذرت خواهی کردم ولی مامورا با حالت تمسخر و توهین امیز به من چن تا تیکه انداختن ولی من باز خونسردیمو حفظ کردمو دوباره خواستار رها کردن دوستام شدم که یکیشون بهم گف برو تا تورو هم نگرفتیم همین ک خواستم برم سربازی ک داخل مینی بوس بود با ی کلمه توهین امیز از من خواست ک برم منم بدون هیچ واکنشی فقط به سربازی ک بهم توهین کرده بود با اخم فقط نگا کردم و رفتم ی دفعه دیدم ریختن پایین و منو با ضرب و شتم شدید به داخل مینی بوس بردن و گفتن چرا به سرباز چپ چپ نگا کردی و یکیش ک از همشون بیشتر میزد با لگد به ابگاه من ضربه زدو من داخل ماشین افتادم زمین ما رو به پاسگاه بردن و اونجا من علت این رفتارو پرسیدم ک چرا منو بیگناه و بدون هیچ اتهامی اینجوری میزنن بازم همون مامور با عصبانیت اومد سمت من و چن ضربه به من زد و من به زمین افتادم ک در اون حین کتف من در رفت من هم وقتی بهشون گفتم از دست اون مامور شکایت دارم منو به اتاقی بردن ک چن نفر لباس شخصی بود ک باز هم اونجا با چوب و چماق و ضرب و شتم شدیدبه جان من افتادن و اخر با التماس با امضا کردن برگه ای ک اطلاعاتمو داخلش نوشن ولم کردن و گفتم ک دیگ تکرار نشه!ولی جرم من فقط نگا کردن به سرباز بود الانم کتفم در رفته چن جام کبودشده لطفا کمکم کنید ممنون

 23. مهدی می گوید

  سلام امروز تو خیابون بودم که فهمیدیم دو تا از رفیقام داخل پاساژ به علت ماسک نزدن با یکی از صاحب مغازه ها درگیر شده بودن و اونا به مامورا خبر دادن منم که قضیه رو شنیدم رفتم که ازشون معذرت خواهی کنم و قضیه رو همونجا یجوری تمومش کنم که رفتم دیدم چهار پنج تا از مامورا با یه مینی بوس نیروی انتظامی تو چهاراه جلوی پاساژ وایسادن که رفیقای منم داخل اون بودن منم رفتم جلو بدون هیچ بی احترامی با ارامشو مودبانه قضیه رو جویا شدم و ازطرف دوستام معذرت خواهی کردم ولی مامورا با حالت تمسخر و توهین امیز به من چن تا تیکه انداختن ولی من باز خونسردیمو حفظ کردمو دوباره خواستار رها کردن دوستام شدم که یکیشون بهم گف برو تا تورو هم نگرفتیم همین ک خواستم برم سربازی ک داخل مینی بوس بود با ی کلمه توهین امیز از من خواست ک برم منم بدون هیچ واکنشی فقط به سربازی ک بهم توهین کرده بود با اخم فقط نگا کردم و رفتم ی دفعه دیدم ریختن پایین و منو با ضرب و شتم شدید به داخل مینی بوس بردن و گفتن چرا به سرباز چپ چپ نگا کردی و یکیش با لگد به ابگاه من ضربه زدو من داخل ماشین افتادم زمین ما رو به پاسگاه بردن و اونجا من علت این رفتارو پرسیدم ک چرا منو بیگناه و بدون هیچ اتهامی اینجوری میزنن بازم همون مامور با عصبانیت اومد سمت من و چن ضربه به من زد و من به زمین افتادم ک در اون حین کتف من در رفت من هم وقتی بهشون گفتم از دست اون مامور شکایت دارم منو به اتاقی بردن ک چن نفر لباس شخصی بود ک باز هم اونجا با چوب و چماق و ضرب و شتم شدیدبه جان من افتادن و اخر با التماس با امضا کردن برگه ای ک اطلاعاتمو داخلش نوشتن ولم کردن و گفتم ک دیگ تکرار نشه!ولی جرم من فقط نگا کردن به سرباز بود الانم کتفم در رفته چن جام کبودشده لطفا کمکم کنید ممنون

 24. مه دی می گوید

  سلام امروز تو خیابون بودم که فهمیدیم دو تا از رفیقام داخل پاساژ به علت ماسک نزدن با یکی از صاحب مغازه ها درگیر شده بودن و اونا به مامورا خبر دادن منم که قضیه رو شنیدم رفتم که ازشون معذرت خواهی کنم و قضیه رو همونجا یجوری تمومش کنم که رفتم دیدم چهار پنج تا از مامورا با یه مینی بوس نیروی انتظامی تو چهاراه جلوی پاساژ وایسادن که رفیقای منم داخل اون بودن منم رفتم جلو بدون هیچ بی احترامی با ارامشو مودبانه قضیه رو جویا شدم و ازطرف دوستام معذرت خواهی کردم ولی مامورا با حالت تمسخر و توهین امیز به من چن تا تیکه انداختن ولی من باز خونسردیمو حفظ کردمو دوباره خواستار رها کردن دوستام شدم که یکیشون بهم گف برو تا تورو هم نگرفتیم همین ک خواستم برم سربازی ک داخل مینی بوس بود با ی کلمه توهین امیز از من خواست ک برم منم بدون هیچ واکنشی فقط به سربازی ک بهم توهین کرده بود با اخم فقط نگا کردم و رفتم ی دفعه دیدم ریختن پایین و منو با ضرب و شتم شدید به داخل مینی بوس بردن و گفتن چرا به سرباز چپ چپ نگا کردی و یکیش با لگد به ابگاه من ضربه زدو من داخل ماشین افتادم زمین ما رو به پاسگاه بردن و اونجا من علت این رفتارو پرسیدم ک چرا منو بیگناه و بدون هیچ اتهامی اینجوری میزنن بازم همون مامور با عصبانیت اومد سمت من و چن ضربه به من زد و من به زمین افتادم ک در اون حین کتف من در رفت من هم وقتی بهشون گفتم از دست اون مامور شکایت دارم منو به اتاقی بردن ک چن نفر لباس شخصی بود ک باز هم اونجا با چوب و چماق و ضرب و شتم شدیدبه جان من افتادن و اخر با التماس با امضا کردن برگه ای ک اطلاعاتمو داخلش نوشتن ولم کردن و گفتم ک دیگ تکرار نشه!ولی جرم من فقط نگا کردن به سرباز بود الانم کتفم در رفته چن جام کبودشده لطفا کمکم کنید ممنون

  1. وکیل تاپ می گوید

   امکان شکایت از مامورین متخلف وجود دارد لکن باید شاهد یا مدرکی وجود داشته باشد تا شکایت به جایی برسد

 25. محمد می گوید

  سلام یک‌ نفرحکم جلب برادرم رابخاطربدهی بهش داشته ومامورین کلانتری جلبش میکنن وبه کلانتری میبرن همزمان شیفت مامورین اولی تمام میشودوبرادرم میگه من مریضم وبایدقرص قندم رابخورم خواهشااجازه دهید نتنهااجازه نمیدن بلکه افسرنگهبان بلندمیشه وسربرادرم رامحکم به دیوارمی کوبدکه تا۱ساعت بیهوش میفته روی زمین بعدش برادرم بدهی خودرابه شاکی میدهدورضایت میگیردحال چطورمیتواندازمامورشکایت کندلطفاراهنمایی کنید

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام بایستی همان روز به پزشکی قانونی مراجعه کرده وبابرگه پزشکی قانونی علیه مامور شکایت کرد

 26. علیرضا می گوید

  سلام امروز در خیابان با دوستم بودم که یهو بدون هیچ دلیلی یه سرهنگ اومد و به ما بسیار توهین و فحاشی کرد و به ما تهمت های ناروا میزد.
  برای مثال ما که در دفاع از خودت بودیم با تهمت اینکه ما مست هستیم ما رو کتک زدند.
  صورت رفیقم کبوده.
  اگه بشه کاری کرد برای مثال شکایت لطفاً به ما بگید؟

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام بله

 27. مجید می گوید

  واقعن خدا ازشون نگذره میخاستن ماشین مارو سرقت کنن فرار کردیم با ۱۱۰ تماس گرفتیم اومدن دوماشین فزستادن رفتیم واسه یارو ها اشنا مامورا در اومد اینقدر ما رو مورد ضرب شتم قراردادن

 28. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید
  شب سیزده ابان بردار من با یک ماشین شاخ به شاخ شدن و درگیر شدن بعد از ان زن و مرده ک داخل اون ماشین بودند رفتن درپاسگاه شکایت کنن بردار من هم مست بود رفت در پاسگاه ک موضوع را حل کنیم مامورا افتادن رو سرشو بردنش به زور داخل پاسگاه ماام رفتیم داخل پاسگاه ک بردارم را نزنند مامور ها منو بردارم و عمم رو کتک زدن ک من دم در پاسگاه غش کردم و تیر اندازی کردند بعد مامور امد بیرون گفتیم از دستتون شکایت میکنیم گفت من زدم بریدهر غلطی میخاید بکنید ک داخل پاسگاه عمه من رو تهدید به کشتن کرد و گفت برو بیرون تا نزدم بکشمت ک حتی ما اون شب به ۱۱۰ اینجاها زنگ زدیم و خیلی اوضاع بد بود میشه به من بگید میشه چیکار کرد؟حق با مامور ها بود یا ما؟شیفت شب اونشب کامل مارو مورد ضرب شتم قرار دادند داداشم سه درصد پزشکی قانونی داره

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام میتوانید علیه مامور شکایت نمایید

 29. عالم مهدیون می گوید

  سلام حدود ۲ ماه پیش پسرم ۱۵ سالشه مست بوده تویک دعوا یه نفرفوت شده گفتن که پسرمن بوده من خودم پسرم روبه مامورها تحویل دادم ولی مامورکلانتری هم پسرم هم به من ودخترم فحاشی وتوهین کردن چون من شرایط روحیم خوب نبود تواین مدت نتونستم اقدامی کنم ازشما راهنمایی میخواستم

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام ازمامور انتظامی شکایت نمایید

 30. رضا می گوید

  بإسلام خدمت جنابعالى برادر در أسرع وقت جواب منو بده چون ميخام خودمو در ملا عام اتيش بزنم كه چرا بنده نوعى نبايد امنيت داشته باشم يه شب راس ساعت ١١شب يكى از دوستان قديمى كه چند روزى بود ديده بودمش به جايي رسوندمش كه اونجا را هم طرف رو ميشناختم فروشنده مواد مخدر بود به من گفت بيا داخل من نرفتم و تو ماشين نشسته بودم ناگهان از همون خونه سه نفر در اومدن و ماشين منو باسنگ تكه تكه كردن و منو باماشين به ترس جونم فرار كردم الان هم ميخاهم بنزين برروى تن خود بريزم و جلوى دادگاه خودمو اتيش بزنم چون نه پارتى نه پول ندارم اگر كه ميتونى كمكم كنى بخاطر دخترم كه معصومه كمكم كن وگرنه ديگه راهى ندارم

 31. ایمان مهمدی می گوید

  باسلام احترام حضور موکلین شجاع و باغیرت بنده یک سابق دار هستم و اکنون ۴ سال است توبه کرده و ازدواج کردم و روی ماشین کارمیکنم ویک شب که برای قضای حاجت از ماشین پیاده شدم و کنار دیوار ساختمان نیمه کاره بودم که متوجه ماشین پلیس شدم جاخوردم و بخاطر سابقه داربودنم ازترس اینکه الکی الکی گیرکنم پریدم داخل ساختمان مخفی شدم خلاصه دستگیر شدم و با ضرب شتم ۲۴ ساعته و فحاشی منجربه شکستگی استخوان و چندجراحت دیگه شدم ولی قبول نکردم که سرقتی کرده ام حال با دستور قاضی و قرار آزادشده ولی با مالک ساختمان تماس گرفته اند که بیاید ادعای مال مسروقه کنند صصمنا چند سرقت درآن حوالی شده که همه شاکیان ترغیب به شکایت کرده اند و به آنها گفته اند دزد محلتان را گرفتیم در صورتی نه تنها آن شب دزدی نکرده بودم بلکه چهارسال است توبه کردم چگونه میتوانم اثبات کنم

 32. V.sh می گوید

  سلام.چگونه ازمامورکلانتری شکایت کنم.که بدون حکم واردمنزل من شده واسلحه روم کشیده وبهم سیلی زده.بدون اینکه شکایت ازم بشه.

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام میتوانید بجرم ورود غیرقانونی وتحدید باسلاح ضرب جرح شکایت کنید

 33. علی می گوید

  سلام خسته نباشید. من متاسفانه برادرم ک درگیر دوستان بد شده بود و ب بی راهه کشید چن وقت پیش از یک نفر ک موتو ر سرقت کرده بوده موتور می خره و اون موتور رو ب کس دیگه ای می فروشه و موتوری ک دست خودش هم بوده سرقتی بود و نمی دونسته و مامور آ دستگیر می کنه و بعد از اعتراف این ها چن روز مورد ضرب و شتم در اگاهی مجبور ب اعتراف دروغ ب موتور دزدی میشه این ماجرا ش چطوری میشه لطفا کمکم کنید

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام اعتراف کرده محکوم میشه مگردر دادگاه بگه که اقرارش اجباری بوده

 34. حسین می گوید

  سلام من یک شهروند هستم بادوستم درحومه شهربغلی همجوارخودمون رد میشدیم سیگارتموم کردیم رفتیم ازحوزه استحفاظی شهر همسایه مون سیگاربخریم بعنوان مظنون مارو گرفتن تحویل شهرخودمون دادن پلیس آگاهی چهار بسته سیگار ۹۵ تومان پنصد پول توجیبم بود چراغ قوه جاکلیدی کارد شکاری پلیس امنیت عمومی و آگاهی ازمون دزدین ندادن تا صبح با شیلنگ مارو زدن بعد گفتن به زورتعهد بنویس درکوچه ها پرسه نمیزنیم تمام وسایل خودرا تحویل گرفتم این قانون نیست خودشون دزدن اگه مادزد بودیم چرا ولمون کردن چرا وسایلمونو بزور گذاشتن جیبشون موتورو توقیف کرده میگه برو پلیس +۱۰کاراشوانجام بده میدن این چه قانونیه هرکی هرکیه اول میگفتن موتورتون سرقتیه بعد گفتن برین میدیم . اصلا بحث سه چهاربسته سیگار و چراغ و چاقو ودوهزارپول و دتا ساندیس نیستا من شما این مبلغهارو این وسایلها میندازیم دور ها چرابه زور میگیرن . اینام به کنار میبرن درجاهای مخوف شکنجه میکنن به چه جرمی شکنجه هم به کنار فحش ناسزا گویی این ازهمه بدتره صبحم میگه برین دیگه نبینمتون کمی مونده به صبح رفتارشون مودب شد گفتن برین به خدا ظلمه بی گناه کسیو شکنجه بدی بعد بگی برو .این مملکت قانون نداره کسی جایی نیست جواب این چماقدارهارو بده .

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام: می توانید ماموران متخلف شکایت نمایید.

 35. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید آیا ماموری که برای بازرسی وارده خانه می شود صاحب خانه حق داره ازش برگه مجوز بخواد یا ن اگه هم مجوز داره نباید نشون صاحب خانه بده یعنی وقتی هم گفتم مجوز تو بهم نشون بده نداد بعدش من گوشیم روشن کردن فیلم بگیرم که چرا مجوزشو بهم نشون نمیده در حالی که میدونست لباس تنم نیست فقط یه تاب تنم بود گوشیمو پرت کردو چادورم کشید و هولم دادخوردم تو نرده ها تمام بدنم کبود شده بعدشم تهدیدم کرد و گفت حرف بزنی بازداشتت میکنم حتی موقع ورود اجازه ندادن لباس بپوشم فقط یه چادورم انداختم رو سرم الان چکار کنم به نظر شما تورو خدا راهنماییم کنید تمام خونمم نابود کردن چند تا وسایلمم شکوندن

  1. بهزاد زینالی می گوید

   باسلام
   مامورین انتظامی حق ورود به منازل، اماکن تعطیل و بسته و تفتیش آنها، همچنین بازرسی اشخاص و اشیاء را بدون مجوز مقام قضایی ندارند مگر آنکه جرم مشهود باشد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره حقوقی با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰ تماس حاصل فرمائید. موفق و موید باشید.

 36. محمد صفری می گوید

  در هنگام فیلم بردار داشتم تشکر میکردم که چطور دزدان رامیگرفتن متاسفانه نیروی انتظامی گوشیمو شکستن وتا جایی راه داشت ده نفر زدن و شنام دادن بی کی شکایت کنم

  1. بهزاد زینالی می گوید

   باسلام
   اگر مورد تعرض مامور نیروی انتظامی قرار گرفتید می توانید به دادگاه کیفری محل وقوع جرم مراجعه و شکواییه تقدیم کنید که اگر ادله کافی مبنی بر کتک زدن مامور ارائه کنید می توانید مامور را محکوم به مجازات کنید.

 37. حسین حبیبی می گوید

  سلام خسته نباشید آیا مامور نیروی انتظامی حق دارد کسی که مست هست رو با اشک آور و باتون کتک بزند،خیلی ممنون

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام: خیر چنین اقدامی به عنوان ضرب و جرح و قابل مجازات می باشد.

 38. ناشناس می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من امشب با یه مامورراهنمایی رانندگی جر و بحثم شد با صدای بلند سرش داد زدم ولی هیچ فحاشی و بی ادبی نکردم. مامور از بنده فیلم گرفت با گوشی. آیامن جرمی مرتکب شدم؟؟مجازاتش چیه

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام: صرف داد زدن توهین محسوب نمی شود ولی بابت تمرد از مامور دولتی می توان اقدام کرد.

 39. مهدی می گوید

  سلام ماشین داداشمو امروز گرفتن ۱۹ سالشه ماشینش سیستم داره ولی صداش زیاد نبوده مامور با تعهدید خوشو دوستاشو پیاده کرده تهدید کرده اشک اور میزنم بعد بردتشون پارکینگ به زور تعد گرفته ازش ایا کارشون قانونیه؟چیکار باید کرد؟

 40. رضا می گوید

  ایا متحم حق فرارداره وایا بعداز دستگیری مامورحق زدن داره

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام: اگر توسط مامور مورد ضرب و شتم قرار بگیرد می تواند شکایت کرده و مطالبه دیه و درخواست مجازات نمایید.

 41. R. F می گوید

  سلام من یه دختری رو لمس کردم اونم بهم فوش داد منم چند دقیقه بعد که داخل ماشین بودم همون فوش رو به خودش گفتم اونم پلاک ماشین رو برداشت بعد دو هفته گفتن بیا پلیس فتا وقتی رفتم، به دست و پام دستبند زدن چشام رو هم بستن داخل یه اتاقی بردن قبل اینکه چیزی بپرسن شروع زدن سیلی زدن بعد با مشت چندبار تو شکمم زدن آخرشم با کابل به دستام زدن همونجا دختره میگفت میخوام رضایت بدم ولی مأمورا نذاشتن گفتن بره دادگاه، تو دادگاه هم قاضی در اتاق رو بست یهو با کمربند شروع کرد به زدن بعد چند دقیقه هم یه مرده اومد فک کنم معاون دادگستری بود اونم چندتا لگد به پام زد بعدم قاضی گفت ببرینش زندان حتی نذاشتن من با دختره حرف بزنم رضایت بگیرم یا از دختره نپرسید رضایت میخواهی بدی یا نه؟ دختره بیرون دادگاه هم به مامور گفت میخام رضایت بدم ولی گفتن قاضی ساعت کاریش تموم شده رفته منم سابقم پاکه پاک بود خودمم ۱۸سالمم تموم نشده بود که واسم سؤسابقه درست کردن حتی تو بازداشتگاه به مددکار گفتم قاضی با معاون منو زدن، اونم باور نکرد گفت شکایت کنی هم نمیتونی ثابت کنی باز پای خودت گیره؟؟ الان چیکار میتونم بکنم هیچ شکایتی نمیشه کرد ینی؟؟

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام: اگر دلیل و د مدرکی داشته باشید می توانید از دادگاه انتظامی قضات شکایت نمایید و اینکه جرم شما قابل گذشت بوده با گذشت شاکی دیگر نمی توان علیه شما حکمی صادر کرد پس شما باید از دادگاه عالی انتظامی قضات به خاطر ضرب و شتم از قاضی دادگستری شکایت نمایید.

 42. پیام می گوید

  سلام
  اگر در اگاهی شخصی را برای اعتراف گرفتن سکنجه کردند به چه نحوی باید در دادگاه اثبات کرد در اگاهی همه مامورین و همکاران خودشون هستند.

  1. زینالی می گوید

   سلام: در صورتی که برای اثبات ادعای خودتان دلیل و مدرکی داشته باشید.

 43. رضاباقری می گوید

  باسلام بنده مغازه ضایعاتی دارم چندین بانیروی انتظامی اومده مغازه بنده روتفکیک کرده وهرزمان دلیل کارشون روپرسیدم باحرفای زشت به من گفتن که تومال خری میکنی ایااجازه ورودبه مغازه بنده روبدون حکم دارن یاخیر.ممنون میشم بفرماییددرصورت تکراربنده چکارکنم که حقم ضایع نشه.باتشکر

  1. زینالی می گوید

   سلام: می توانید از طریق دادگاه اقدام به شکایت بابت سو استفاده وضعیت و موقعیت شغلی نمایید برای راهنمایی بیشتر از طریق سامانه وکیل تاپ مشاوره نمایید.

 44. Green World می گوید

  باسلام و خسته نباشید خدمت شما وکلاَی عزیز و گرامی.اینجانب در خصوص چگونگی شکایت از مامور نیروی انتظامی و راههای پیگیری از شما راهنمایی هایی را خواستارم،
  بنده چند مدت پیش(به همراه دخترخانمی)برای تفریح به یکی از مکان‌های عمومی خارج از شهر رفته و داخل اتومبیل نشسته بودیم که ناگهان گشت نیروی انتظامی که یک درجه دار و یک سرباز بودند به طرف ما آمده و بنده هم به هیچ عنوان قصد فرار از صحنه را نداشتم و سرباز به سرعت به سمت ما دویده و با یک لحن بسیار زشت و غیراخلاقی از بنده و دخترخانم خواست که از ماشین پیاده شده و با لحنی بدتر از سرباز آن درجه دار به من حرفای رکیک زده و چندباری هم به صورتم سیلی زد و یکبار هم به دخترخانم همراه من سیلی زد.
  من با دیدن این صحنه کنترلم را از دست دادم و به سمت آنها حمله ور شدم که آنها با باتوم شروع به زدن من کردن.بعدازحدودچنددقیقه مردم که آن اطراف بودند به سمت ما آمدند و آن۲مامور به طریقی صحنه را پیچانده و از آنجا گریختند.بنده اسم و فامیل درجه دار را برداشته و به همان کلانتری رفتم اما زمانی که متوجه شدند من با دختر خانمی در آن مکان بودم به نحوی با بنده رفتار نمودند که نمی‌دانستم باید چکارکنم از این حق خوردن نیروی انتظامی
  حال از شما سرورگرامی تقاضامندم بسیار جدی بنده را راهنمایی کنید تا بتوانم حقم را بگیرم و با آنها برخوردی در شأن خودشان انجام دهم.
  ممنونم هرچه زودتر پاسخ بنده را بدهید

 45. اصلان می گوید

  سلام
  چند ماه پیش ماموری در منزل گفت اینجا چیکار داری گفتم خونمه گفت یالا درو باز کن ولی باز نکردم اما بعدش باز کردمو وارد شدنو چیزی نداشتم بخواهند علیه من استفاده کنن،اما چون به مامورگفتم تا حکم ورود نشونم ندید نمیزارم پاتونو داخل بزارید اونقدر کتک خوردمو تحقیرم کردن جلوی دوستو اشنا که فردای اونروز از انگشت شصت تا نوک کلم کبود شده بودو درد میکرد ولی واقعیت پیش دوستو اشنا گفتم خودم انتقام میگیرم الان بعد از سه ماه هنوز اونروز تو ذهنمه و باعث شده آرامشمو از دست بدم و همش تو ذهنم نقشه قتل بریزمو نقشه اینکه چه بلایی سرش بیارم…اصلادست خودم نیست هرباری که خواستم اونروزوفراموش کنم نشد که نشد…
  حالا سوالم اینه اگه از طریق دادگاه نظام اقدام کنم آیا دستم به جایی بند هست با توجه به اینکه آثار ضرب وشتم ماموران از بین رفته یا نه؟

  1. زینالی می گوید

   سلام: اگر دلیل و مدرکی داشته باشید بله می توانید اقدام نمایید و از دادگاه نظامی بابت تخلف از و خارج شدن از حدود اختیارات از این فرد شکایت نمایید.

 46. حبیب اله قدسی کارگر می گوید

  با سلام
  بنده کاسب و رستوران دارم در گلبهار چناران
  از مشهد ب سمت چناران در حرکت بودم ۵کیلومتری گلبهار دیدم ک خودرو افسر از فرعی وارد جاده شد خیلی با تمانینه مشغول ادامه راه شدم پشت ماشین راهنمایی خیلی آروم اومدم از خودرو راهنمایی سبقت بگیرم ک رسیدم کنار خودرو بنده رو به شانه خاکی هدایت کرد از خودرو پیاده شدم رفتم کنار خودرو راهنمایی افسر نوروزی مدارک خواست همراه نداشتم خودرو رو استعلام گرفت دستور قضایی داشت بنده گفتم اگه مقدوره زنگ بزنم مدارک و بیارن بنده خودم شکایت کردم بایت الزام ب سند و با خواهش از ایشون در خواست کردم ک چون مواد فاسد شدنی عقب خودرو دارم و خانومم دو روز پیش زایمان کرده گذشت کنن
  با حرکتی عجیب مواجه شدم ایشون محکم در خودرو رو به صورت بنده کوبید و از ماشین پیاده شد و یقه منو گرفت پرتم کرد داخل ماشین و با لگد در ماشینو کوبوند ب هم وب گروهبان همراهش دستور داد خودرو بنده رو ب پارکینگ ببره در بین راه گروهبان از بنده سوال کرد ک خلافت چی بود ک نگر داشت شما رو بنده گفتم شما کنار ایشون بودین از من میپرسین
  وقتی جلو پارکینگ رسیدم افسر نوروزی اومد چون پارکینگ مجهز ب دوربین مدار بسته بود از خودرو پایین نیومد و شروع کرد ب توهین ب بنده و گفت کاری کنم ک ۴ماه ماشینت تویه پارکینگ بمونه بنده هم ک اشک تویه چشمام جمع شده بود متعجب از حرکات این افسر ماشینو بردم داخل پارکینگ وقتی قبض گرفتم دیدم نوشته حرکات مخاطره انگیز همراه نداشتن مدارک و شکایت قضایی در آخر هم اضافه کرده قدرت نمایی و برهم زدن نظم عمومی
  جالب هم توهین کرده هم درگیری فیزیکی کرده و هم یک طومار نوشته واسه بنده بخدا من این آدم ب عمرم ندیدم ک چنین خصومتی با بنده داشت بنده ۳۰ساله رانندم همچین مأموری ندیدم
  حتی پارکینگ دار گفت این آدم کثیفه هر کسی ک ماشینشو این افسر توقیف کرده همین برخورد باهاش شده ولی متاسفانه از خودش مدرک بجا نمیزاره و مأمور زیر دستشم علیهش شهادت نمیده از ترس
  بنده حبیب اله قدسی کارگر ۴۳ ساله اهل گلبهار چناران صاحب ۴ تا فرزند
  ک یه لحظه فک کردم داخل سوریه هستم و گیر داعش افتادم دلم ب حال خودم عجیب سوخت

 47. حبیب اله قدسی کارگر می گوید

  با سلام
  بنده کاسب و رستوران دارم در گلبهار چناران
  از مشهد ب سمت چناران در حرکت بودم ۵کیلومتری گلبهار دیدم ک خودرو افسر از فرعی وارد جاده شد خیلی با تمانینه مشغول ادامه راه شدم پشت ماشین راهنمایی خیلی آروم اومدم از خودرو راهنمایی سبقت بگیرم ک رسیدم کنار خودرو بنده رو به شانه خاکی هدایت کرد از خودرو پیاده شدم رفتم کنار خودرو راهنمایی افسر نوروزی مدارک خواست همراه نداشتم خودرو رو استعلام گرفت دستور قضایی داشت بنده گفتم اگه مقدوره زنگ بزنم مدارک و بیارن بنده خودم شکایت کردم بایت الزام ب سند و با خواهش از ایشون در خواست کردم ک چون مواد فاسد شدنی عقب خودرو دارم و خانومم دو روز پیش زایمان کرده گذشت کنن
  با حرکتی عجیب مواجه شدم ایشون محکم در خودرو رو به صورت بنده کوبید و از ماشین پیاده شد و یقه منو گرفت پرتم کرد داخل ماشین و با لگد در ماشینو کوبوند ب هم وب گروهبان همراهش دستور داد خودرو بنده رو ب پارکینگ ببره در بین راه گروهبان از بنده سوال کرد ک خلافت چی بود ک نگر داشت شما رو بنده گفتم شما کنار ایشون بودین از من میپرسین
  وقتی جلو پارکینگ رسیدم افسر نوروزی اومد چون پارکینگ مجهز ب دوربین مدار بسته بود از خودرو پایین نیومد و شروع کرد ب توهین ب بنده و گفت کاری کنم ک ۴ماه ماشینت تویه پارکینگ بمونه بنده هم ک اشک تویه چشمام جمع شده بود متعجب از حرکات این افسر ماشینو بردم داخل پارکینگ وقتی قبض گرفتم دیدم نوشته حرکات مخاطره انگیز همراه نداشتن مدارک و شکایت قضایی در آخر هم اضافه کرده قدرت نمایی و برهم زدن نظم عمومی
  جالب هم توهین کرده هم درگیری فیزیکی کرده و هم یک طومار نوشته واسه بنده بخدا من این آدم ب عمرم ندیدم ک چنین خصومتی با بنده داشت بنده ۳۰ساله رانندم همچین مأموری ندیدم
  حتی پارکینگ دار گفت این آدم کثیفه هر کسی ک ماشینشو این افسر توقیف کرده همین برخورد باهاش شده ولی متاسفانه از خودش مدرک بجا نمیزاره و مأمور زیر دستشم علیهش شهادت نمیده از ترس
  بنده حبیب اله قدسی کارگر ۴۳ ساله اهل گلبهار چناران صاحب ۴ تا فرزند
  ک یه لحظه فک کردم داخل سوریه هستم و گیر داعش افتادم دلم ب حال خودم عجیب سوخت
  لطفا راهنمایی کنید چ خاکی باید بر سرمون بریزیم با این نوع ترور شخصیت
  بخدا با این حرکات این افسر نوروزی مامور راهنمایی رانندگی چناران استان خراسان رضوی از دنیا اومدم اونم تویه این مملکت پشیمون شدم

 48. عظیم می گوید

  من با دوستم رفته بودم عکاسی یهو گشت اومد من رو مورد ضرب و شت قرار داد و بعد اتباع خارجی هستم ولی بزرگ شده همین جا مدرک هم دارم
  اون کسی که باهاش بودم عکاس بود ولی معنث بود
  با بی احترامی به من بر خورد شد و من رو خیلی زدن
  الن میتونم کاری بکنم
  الن هر جا من رو میبینه با میفته دنبالم یا میزنه

 49. m می گوید

  این حرفا همش چرته الان مامور میزنه میکشه فحش خواهر مادر ناموسم میده قاضی هم حقو به مامور میده حرف زیادی هم بزنیم قاضی هم فحش میده دیگه این قانونا الکی شده جواب نمیده دلتونو خوش نکنید این دوره هرکس مامور باشه قاضی باشه میشن خدا تمام شد رفت

 50. m می گوید

  😂😂😂😂😂😂😂😂 همش چرته

 51. محمد می گوید

  سلام آیا مامورین میتوانند قبل از محکومیت متهم زنا کار آنرا در ملا عام کتک بزنن چون این موارد زیاد اتفاق افتاده ؟

  1. زینالی می گوید

   سلام: خیر بدون دستور مقام قضایی ممکن نمی باشد و قبل از این کار نمی توان به شخصی سلیقه ای اقدام نمود.

 52. تراب می گوید

  بیشتر مامورا انتظامی آدمای مادرجنده‌ای هستن
  خیلی زور میگن

 53. مهرداد می گوید

  سلام مامور نیروی انتظامی یکی آشنا هامون رو به خاطر مزاحمت کشونده کلانتری بعد اونجا با شلنگ افتاده به جونش بدنش کبود شده زده تو سرش باد کرده، میشه راهنمایی کنید

 54. قاسم می گوید

  سلام .مرا به جرم سرقت نکرده گرفتن یه ۲۴ساعتیه۷۲ساعت دراختیار اگاهی بودم تمام بدنم کبود شد اعتراف نکردم روز اخر شلوارمو کندن گفتن چوب تو کونت میکنیم من هم اعتراف کردم .حالا پول شاکیو دادم وبی قیدو شرط ازاد شدم .چطور از مامورین که زیر دوربین کلانتری این کارو کردن شاکی بشم .نتیجه هم میگیرم؟؟لطفا راهنماییم کنید میخام خودکشی کنم

 55. سعید می گوید

  باسلام‌وادب،امشب‌ازشهرکوچکی‌رد میشدیم‌که‌ناگهان‌چندنفردرتاریکی
  اقدام‌به‌پرتاب‌سنگ‌به‌ماشینم‌کردند
  اول‌فکرکردم‌دزدهستند،چندمتری
  جلوترایستادم‌که‌وقتی‌به‌عقب‌نگاه
  کردم‌دیدم‌مامورهستند،ولی‌دیگر
  جرات‌نکردم‌که‌به‌ایستم‌،فقط‌بلند
  گفتم‌که‌شماراندیدم‌،ولی‌وقتی
  به‌سمتم‌هجوم‌اوردند،فرارکردم،
  حالا‌بایدچکارکنم؟جای‌سنگ‌که
  بصورت‌شانسی‌به‌شبشه‌نخورد‌و
  به‌پایین‌ترازشبشه‌برخوردکرکاملا
  واضح‌است،آیابدون‌تابلوهای
  هشداردهنده‌وگرفتن‌تابلو،ابست
  حق‌‌چنین‌کاری‌رادارند؟چون‌حتی
  ماشینشان‌راهم‌درتاریکی‌خاموش
  گذاشته‌بودندکه‌کسی‌متوجه‌نشود‌.
  لطفاراهنمابی‌کنید.ممنون

 56. عباس می گوید

  آیا مامور پلیس آگاهی می تواند بدون اینکه شاکی ، شکایتی در ثنا ثبت کرده باشد یا دستور قضایی داشته باشد ، شخصی را به آگاهی فرا بخواند و او را مورد بازجویی قرار دهد.برای دعاوی حقوقی مثل اختلافات خانوادگی و مشکلات مالی مربوط به انحصار وراثت.

 57. حسین می گوید

  سلام
  اینکه پلیس تجسس بدون لباس نیرو
  بدون ارائه کارت شناسایی
  بدون برگه ورود به منزل
  بیاید داخل منزل و فردی را دستگیرکند
  بداخل بازداشتگاه ببرند انقدر کتک بزنند
  که صورت از بابت استفاده ازآب جوش تاول بزند دندانی شکسته شود صورت وگردن سیاه شود تکرر ادرارو ناراحتی های اعصاب ولکنت زبان ایجادشود واقراراجباری برای اتهامات واهی که بعدا مشخص شود کذب بوده حتی بازپرس پرونده در روند کار اخلال ایجادکند خودرویی که دستور توقیف نداشته توقیف شود ومواردی دیگر را کدام نهاد رسیدگی خواهد کرد لطفا کمک کنید ۲ماه است که شدیدا تمام زندگی مان بهم ریخته آبروی اجتماعی و نظم زندگی تحقیر اجتماعی حیثیت وشرف مان بخاطر یک مادر روان پریش معلوم الحال به فنا رفت وجوانی فرزندم نابود شد بخاطر تهمت بی اثبات

  1. زینالی می گوید

   با سلام به دادسرا محل وقوع جرم رفته و شکایت کنید یا با ۱۱۶ تماس بگیرین

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند