دادخواست رفع ممانعت از حق

دعوی ممانعت از حق یکی از دعاوی سه گانه تصرف است که حکم آن نیاز به قطعی شدن ندارد و به محض صدور اجرا خواهد شد. دعوای ممانعت از حق عبارت است از تقاضای كسی كه رفع ممانعت از حق ارتفاق یا انتفاع خود را در ملک دیگری بخواهد. در دعوی ممانعت شخص مانع استفاده از مال خواهان می شود بدون اینکه آنرا تصرف کند یا ادعای مالکیت کند. مثلا همسایه ای که مانع استفاده از حق عبور یا حق مجری کسی میشود می توان این دعوی را مطرح کرد. دعاوی تصرف جز دعاوی غیر مالی هستند و هزینه دادرسی دعاوی غیر مالی را دارند.

 

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

دادخواست رفع ممانعت ازحق

مشخصات طرفین نام نام خانوادگی نام پدر شغل محل اقامت- شهر- خیابان- کوچه- شماره- پلاک
خواهان
خوانده
وکیل یا نماینده
تعیین خواسته الزام به رفع ممانعت از حق و مطالبه خسارت وارده مقوم به………. ریال به انضمام کلیه خسارات قانونی
دلایل و منضمات کپی مصدق سند مالکیت، استشهادیه، معاینه و تحقیق محلی با جلب‌نظر کارشناس رسمی دادگستری……….
ریاست محترم مجتمع قضائی……….

با سلام احتراماً به استحضار می‌رساند:

به‌موجب کپی سند مالکیت شماره………. پلاک و پلاک‌های ثبتی شماره………./ ………. بخش………. واقع در نشانی………. در مالکیت اینجانب/ اینجانبان قرار دارد. نظر به اینکه
خوانده/ خواندگان با اقدامات خود دایر بر………. از استفاده اینجانب از پلاک تحت مالکیتم ممانعت به عمل می‌آورد و به این وسیله ضمن تضییع حقوق حقه‌ام موجب ورود، خسارات نیز شده است؛ فلذا مستنداً به ماده ۱۵۹ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی و ۳۳۱ قانون مدنی صدور حکم به رفع ممانعت از حق و جبران خسارت وارده به میزان………. ریال به انضمام جمیع خسارات و هزینه دادرسی مورد استدعاست.

 

محل امضاء- مهر- انگشت

2 نظرات
  1. سجادی می گوید

    با سلام و عرض ادب. موضوع: قطع غیر قانونی وغیر متعارف برق مغازه،، . احتراما دادخواستی تحت عنوان ممانعت الحق در دادگاه حقوقی مطرح نمودم و در دادخواست اشاره کردم به جهت ادعای خود معاینه محل با چلب نظر کارشناسی. و در شرح دادخواست اشاره کردم به مطا لبه خسارت،،،،، بفرمایید قبل ار جلسه بدوی تامین دلیل خواسته لاازم هست؟؟با توجه براینکه ۳ روز دیگر نوبت. رسیدگی است ؟؟

    1. وکیل تاپ می گوید

      سلام سه روزه تامین دلیل نمیدن اصولا

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

9 + 9 =