دادخواست دستور موقت به منع استفاده از وکالت‌نامه

دستور موقت زمانی است که انجام امر فوریت دارد. دستور موقت یا دادرسی فوری ممکن است دایر بر توقیف مال  باشد مانند دستور توقیف محصولات تقلبی یک کارخانه یا ممکن است عدم انجام امری باشد مانند همین دستور موقت به منع استفاده از وکالت نامه یا ممکن است یا ممکن است انجام امری باشد که فوریت داشته باشد. مانند دستور تعمیر ملک.دستور موقت بر خلاف تامین خواسته نیاز به اجازه رییس حوزه قضایی ندارد.در مورد دادخواست زیر فوریت امر اقتضا میکند که دادخواست دستور موقت به منع استفاده از وکالت نامه طرح کرد.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

 

نمونه دادخواست دستور موقت به منع استفاده از وکالت‌نامه

مشخصات طرفین نام نام خانوادگی نام پدر شغل محل اقامت- شهر- خیابان- کوچه- شماره- پلاک
خواهان
خوانده
وکیل یا نماینده
تعیین خواسته صدور دستور موقت به منع استفاده از وکالت‌نامه شماره………… مورخ………. تنظیمی در دفترخانه……….
دلایل و منضمات کپی مصدق: ۱. وکالت‌نامه فوق‌الذکر ۲. سند مالکیت ۳. ……….
ریاست محترم مجتمع قضائی ……….

با سلام، احتراماً به استحضار می‌رساند:

اینجانب با خوانده/ خواندگان وکالت‌نامه‌ای را جهت تمهید مقدمات احداث بنا در پلاک ثبتی شمار………….. بخش………. در دفترخانه شماره………. تنظیم و امضاء کرده‌ایم. نظر به اینکه تنظیم وکالت‌نامه مذکور برخلاف حدود ثغور موردتوافق بوده و از موارد موردتوافق هم تجاوز گردیده است و متأسفانه خوانده نیز در حال حاضر با مشکلاتی مواجه بوده و بیم سوءاستفاده از آن می‌رود و با عنایت به جایز بودن عقد وکالت و عدم امکان اعطاء خصوصیات عقد لازم به عقد جایز فعلاً تقاضای صدور دستور موقت به منع فوری خوانده/ خواندگان به استفاده از وکالت فوق‌الذکر با اعلام مراتب به دفترخانه فوق‌الاشعار و نیز اداره ثبت‌اسناد و املاک………؛ و اجرای فوری آن به استناد مواد ۳۱۰ و ۳۲۰ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی مورد استدعاست. دعوی راجع‌به ماهیت وفق ماده ۳۱۸ همان قانون ظرف مهلت قانونی روز تقدیم خواهد شد.

 

محل امضاء- مهر- انگشت

 

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

1 × پنج =