دادخواست تأمین خواسته به همراه مطالبه وجه

قرار تامین خواسته در صورتی توسط دادگاه صادر می شود که میزان خواسته معلوم یا خواسته عین معین باشد. علاوه بر تمام شرایط عمومی که دادخواست طبق ماده ۱۰۸ قانون ایین دادرسی مدنی باید داشته باشد.

 •  دعوا مستند به سند رسمی باشد.
 • خواسته در معرض تضییع یا تفریط باشد.
 •  در مواردی از قبیل اوراق تجاری واخواست شده که به‌موجب قانون، دادگاه مکلف به قبول درخواست تأمین باشد.
 • ‌خواهان، خساراتی را که ممکن است به‌طرف مقابل وارد آید نقدا” به‌صندوق دادگستری بپردازد.

اگر دعوی مطالبه وجه مستد به موارد بالا باشد دادگاه مکلف به قبول دادخواست می باشد.همانطور که در دادخواست زیر آمده است دادخواست می تواند همراه با دعوی اصلیبه صورت یکجا مطرح شود.

 

دادخواست تأمین خواسته به همراه مطالبه وجه

مشخصات طرفین نام نام خانوادگی نام پدر شغل محل اقامت- شهر- خیابان- کوچه- شماره- پلاک
خواهان
خوانده
وکیل یا نماینده
تعیین خواسته مطالبه وجه به میزان………. ریال به انضمام کلیه خسارات قانونی با قرار تأمین خواسته
دلایل و منضمات کپی مصدق رسید عادی/ فاکتور/ قبض قرض‌الحسنه
ریاست محترم مجتمع قضائی ……….

با سلام، احتراماً به استحضار می‌رساند:

به‌موجب کپی مصدق………. فقره رسید عادی/ فاکتور/ قبض قرض‌الحسنه پرداختی تقدیمی، اینجانب مبلغ………. ریال از خوانده/ خواندگان طلبکارم که نامبرده/ نامبردگان با وصف مراجعات مکرر و حلول اجل و سررسید از تأدیه و پرداخت آن خودداری می‌کنند؛ فلذا با تقدیم این دادخواست رسیدگی به خواسته اینجانب و صدور حکم محکومیت خوانده/ خواندگان به پرداخت مبلغ………. ریال مستنداً به ماده ۱۹۸ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی به انضمام کلیه خسارات قانونی و هزینه دادرسی در حق اینجانب مورد استدعاست. بدواً نیز صدور قرار تأمین خواسته و اجرای فوری آن وفق ماده ۱۰۸ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی تقاضا می‌شود.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

 

محل امضاء- مهر- انگشت

 

4 نظرات
 1. جهانگیر طاهری می گوید

  سلام من چک داشتم که برگشت زدم صلح کردیم و یک چک دیگر به همون مبلغ گرفتم بدون تاریخ قرار شد که طی چند روز پرداخت کند و من چک را تاریخ بزنم وصول کنم متاسفانه هی بهانه میاره و امروز فردا میکنه الان باید چیکار کنم؟؟برگشت بزنم و اجرا کنم؟؟

  1. وکیل تاپ می گوید

   بله تاریخ را وارد کرده و برگشت بزنید

 2. محمد می گوید

  باسلام بنده یکماه پیش باغی را خریدم که فروشنده گفتن زمین ۱۲۰۰متره و دارای برق هست که همش تو قولنامه رسمی قید شده نصف مبلغ را نقدا دادم مابقی را دوماه بعد بدهم متاسفانه فروشنده دو روز مهلت خواستن که کلید را بدهد بعد دو روز کلید ملک را کسی دیگه ای دادن حاضر به تحویل زمین بنا به مشکلاتی نشدن حالا ملک تحویل بنده هست که متوجه شدم کلی وسایل از اونجا بردن بعد عقد قرارداد و ملک فوق برق نداره و متر از زمین سیصد متر کمه و سقف ساختمان در حال فروریختن از روز اولم در جریان گذاشتمش متاسفانه قبول نمیکنه نصف پولش دسته منه بنده چیکار میتونم بکنم که تموم هزینه ها رو کم کنم مابقی پولشو بدم

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام: می توانید یا قرارداد را فسخ نمایید یا الزام به تحویل مبیع نماییدو از خیار عیب بابت خسارت و عیب مبیع استفاده نمایید.

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

16 + هشت =