دانلود نمونه شکوائیه مفتوح نمودن مراسلات پستی

اصل بیست و پنجم «قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مقرر می دارد، « بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی، افشای مخابرات تلفنی و تلکس، سانسور، عدم مخابره و ترساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است، مگر به حکم قانون ضمانت اجرا ی این اصل در قانون اساسی قسمت تعزیرات آمده است:ریک از مستخدمین و مأمورین دولتی، مراسلات یا مخابرات یا مکالمات تلفنی اشخاص را در غیر مواردی که قانون اجازه داده، حسب مورد، مفتوح یا توقیف یا معدوم یا بازرسی یا ضبط یا استراق سمع نماید، یا بدون اجازه صاحبان آنها مطالب آنها را افشا نماید، به حبس از یک سال تا سه سال و یا جزای نقدی از شش تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.این ماده فقط برای مامورین دولتی می باشد هرچند در ماده آورده نشده است ولی مامور دولت باید با سوء استفاده کردن از شغلش مراسلات را مفتوح،معدوم و … نماید و شمول حکم این ماده برای ماموری که مثلا در خانه دستگاه شنود مکالمات دارد بعید به نظر می رسد.افشای مراسلات توسط افراد عادی،در قانون شرکت پست جمهوری اسلامی آمده است.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

دانلود نمونه شکوائیه مفتوح نمودن مراسلات پستی

بسمه‌تعالی

شاکی/ شاکیه /شکات …فرزند/ فرزندان … به آدرس …

مشتکی‌عنه/ متشاکی/ مشتکی‌عنهم … فرزند/ فرزندان … به آدرس …

موضوع: مفتوح نمودن مراسلات پستی

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان …

با سلام

 احتراماً به استحضار عالی می‌رساند؛ مشتکی‌عنه که یکی از مأمورین اداره پست شهرستان … می‌باشد عالماً و عامداً و بدون مجوز قانونی مراسلات ارسالی دوستان و آشنایان به اینجانب را مفتوح نموده است. حال با عنایت به اینکه عمل مشارالیه از مصادیق بارز مفتوح نمودن مراسلات پستی می‌باشد؛ فلذا با استناد به ماده ۵۸۲ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) تقاضای رسیدگی و تعقیب کیفری نامبرده را از محضر عالی مستدعی می‌باشد.

با تجدید احترام

امضاء شاکی

 

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند