دانلود نمونه شکوائیه جعل اسکناس و استفاده از آن

جعل طبق ماده ۵۲۳ تعزیرات عبارت است از: ساختن نوشته یا سند یا ساختن مهر یا امضای اشخاص رسمی یا غیر رسمی خراشیدن یا تراشیدن یا قلم بردن‌یا الحاق یا محو یا اثبات یا سیاه کردن یا تقدیم یا تاخیر تاریخ سند نسبت به تاریخ حقیقی یا الصاق نوشته‌ای به نوشته دیگر یا بکار بردن مهر دیگری ‌بدون اجازه صاحب آن و نظایر اینها به قصد تقلب. با توجه به تفسیر مضیق قانون جزا باید عنوان نوشته را محدود کرد به قدر متقین آن یعنی فقط شامل نوشته نظیر کاغذ میباشد و شامل جعل روی سنگ،چوب وماشین یا عکسی را به مطلبی اضافه کردن نمی باشد.
طبق ماده ۵۲۴: جعل اسکناس رایج داخلی یا خارجی یا اسناد بانکی نظیر برات‌های قبول شده از طرف بانکها یا چکهای صادره از طرف بانکها و سایر اسناد‌ تعهدآور بانکی علاوه بر جبران خسارت وارده به‌حبس از یک تا ده سال مجازات دارد.

 

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

نمونه شکوائیه جعل اسکناس و استفاده از آن

بسمه‌تعالی

شاکی/ شاکیه /شکات …فرزند/ فرزندان … به آدرس …

مشتکی‌عنه/ متشاکی/ مشتکی‌عنهم … فرزند/ فرزندان … به آدرس …

موضوع: جعل اسکناس و استفاده از آن

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان …

با سلام

 احتراماً به استحضار عالی می‌رساند؛ مشتکی‌عنه ضمن مراجعه به مغازه مصالح ساختمانی اینجانب واقع در خیابان انقلاب شهرستان … مقداری مصالح ساختمانی (سیمان، گچ و …) خریداری و در عوض، ۲۲ میلیون اسکناس ده هزار تومانی به اینجانب به‌عنوان ثمن پرداخت کردند که پس از دریافت اسکناس‌ها متوجه شدم تمامی آن‌ها جعلی بوده است. بناء علی‌هذا با عنایت به شرح موضوع و با استناد به ماده ۵۲۶ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) تقاضای رسیدگی و تعقیب کیفری نامبرده را از محضر عالی مستدعی می‌باشد.

با تجدید احترام

امضاء شاکی

 

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

بیست − نوزده =