شرایط طرح شکایت از سازمان بازرسی کل کشور

«سازمان بازرسی کل کشور»، یکی از دستگاه‌ های های مرتبط با قوه قضاییه است که جهت اجرای اصل ۱۷۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده‌ است. فعالیت سازمان بازرسی کل کشور زیر نظر «رئیس قوه قضاییه» انجام می‌شود.

وظیفه سازمان بازرسی کل کشور به طور کلی نظارت بر دستگاه‌های اداری به منظور اجرای صحیح قوانین می باشد. بطوریکه کلیه جریان‌ ها و امور به بهترین نحو انجام گیرد.

وظایف سازمان بازرسی کل کشور

شکایت از سازمان بازرسی کل کشوربه موجب ماده ۲ قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، وظایف این سازمان شامل این موارد است: نظارت و بازرسی پیوسته بر وزارت خانه‌ها، ادارات دادگستری و امور مالی و اداری وابسته به آنها، نیروی نظامی، نیروی انتظامی، سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه،  شرکت‌های دولتی، موسسات وابسته به شهرداری، شهرداری، دفاتر اسناد رسمی ‌و موسسات عام‌المنفعه و نهاد های انقلابی.

همچنین نظارت بر عملکرد سازمان‌هایی که کل و یا بخشی از سهام و سرمایه آنها به دولت تعلق دارد، نیز بر عهده این سازمان می باشد.

نحوه طرح شکایت از سازمان بازرسی کل کشور

به منظور ثبت شکایت، اعلام و پیگیری آن از ادارات و مراجع دولتی از طریق سامانه اینترنتی به سازمان بازرسی کل کشور باید وارد سایت اصلی سازمان بازرسی کل کشور به آدرس www.bazresi.ir شده و از لیست خدمات الکترونیک پایین صفحه گزینه سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه به صفحه اصلی سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات وارد خواهید شد و از امکان ثبت شکایت، ثبت اعلام و پیگیری شکایات و اعلامات در آن صفحه برخوردار خواهید شد.شکایت از سازمان بازرسی کل کشور

نکات مهم شکایت از سازمان بازرسی کل کشور

در زمان طرح اعلام و یا شکایت به عملکرد دستگاه ها و سازمان های اجرایی و ارائه اطلاعات به نکات زیر می‌بایست توجه نمود:

 1. شکایات و اظهارات باید مدلل و مستند (متکی به دلیل و مدرک) باشند و صرف ادعا کافی نیست لذا شاکی باید دلایل و مدارک محکمه پسند برای طرح شکایت خود ارایه نماید.
 2. هنگام ورود اطلاعات، حتماٌ شماره تلفن همراه را وارد نمایید تا امکان ارسال کد پیگیری و اطلاع رسانی مراحل مختلف رسیدگی به شکایت به شما فراهم شود.
 3. شکایت باید بر اساس ماده ۲ قانون تشکیل سازمان، از عملکرد شرکت ها و مؤسسات و ارگان های دولتی و یا مؤسسات و شرکت های عام‌المنفعه و سازمان هایی که تمام یا قسمتی از سرمایه یا سهام آنان متعلق به دولت است یا دولت به نحوی از انحاء بر آنها نظارت یا کمک می نماید، باشد.

کدام امور در صلاحیت سازمان بازرسی کل کشور نمی باشد؟

رسیدگی به شکایات وارده از سازمان ها و ارگان های زیر در صلاحیت سازمان بازرسی کل کشور نمی باشد و این سازمان امکان رسیدگی به آن را ندارد. و در صورت شکایت از اشخاص حقیقی و حقوقی که در زیر ذکر می شوند، شاکی می بایست به مراجع حقوقی و قضایی واجد صلاحیت مراجعه نماید.

این اشخاص حقیقی و حقوقی عبارتند از:

  • طرح شکایت از اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی
  • طرح شکایت از مراجع قضایی
  • طرح شکایت از دیوان عدالت اداری
  • طرح شكايت مربوط به گران‌فروشی
 • بررسی شكايت از روند انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا
 • شکایت از آراء و تصمیمات مراجع غیر قضائی نظیر كميسيون‌هاي مالیاتی، ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها، هيأت‌هاي حل اختلاف كارگري
 • بررسی تخلفات مطبوعاتی
 •  اعتراض به تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی
 • بررسی تصمیمات شورای نگهبان در زمینه تایید و يا رد صلاحیت كانديداها
 • بررسی تصمیمات دیوان محاسبات کشور
 • مطالبه وام، مساعدت، كمك‌هاي مالی و درخواست کار و نظایر آن

سوالات متداول

 

یک نهاد امنیتی زیر نظر قوه قضاییه می باشد که عمده وظیفه آن نظارت چه موردی و چه مستمر دستگاه های اداری و جلوگیری از فساد در ادارات است.

سازمان بازرسی کل کشور بر کلیه سازمان هايی که سرمایه آنها دولتی است( تماما یا بخشی از سرمایه)  يا دولت به نحوی از انحا بر آنها نظارت يا کمک می نمايد نظارت دارد.


70 نظرات
 1. behnam می گوید

  از کانون وکلا و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه هم میشه شکایت کرد از این طریق؟

  1. بهزاد زینالی می گوید

   شکایت از کانون وکلا توسط دادگاه عالی انتظامی قضات می باشد

 2. مهرداد می گوید

  شکایت از کارگزاری های بورس رسیدگی نمیشود

 3. علی می گوید

  سلام عرض ادب من ۱ ما سهام عدالتمو فروختم خیلیا از من زودتر فروختن پولشون آمده به دفاتر مراکز مفید زنگ میزنیم میگه مجوز نیومده واس فروش چطور پس دوستان دیگ فروخته آقا بخدا لازم داریم این سهام عدالت نیست بی عدالتی همچنین میدونم شمام ب فکر مردم نیستید

 4. کمیل می گوید

  سلام.بنده در سال۱۳۹۵در حادثه منا در مکه دچار ضربه مغزی شدم و بسیار بسیار سختی کشیدم تا به حدی که در اخبار وآمار ایران تولیست فوتی ها بودم.به هر حال خدا مارو دوست داشت وزنده ماندیم.فقط راهنمایی میخواستم ببینم این همه حجاج میروند مکه بیمه هستند واین اتفاق بزرگ که تو تاریخ ثبت شدش و منو خونه نشین کردش بیمه نباید خسارت ویا دیه به من تعلق بگیره.

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام فکر میکنم بیمه باشید وبتونید خسارت بگیرید

 5. رضا می گوید

  سلام اداره بازرسی میتونه تو رای اعضا شورای شهر دخالت کنه

 6. Bahar می گوید

  با سلام و احترام
  به استحضار سازمان بازرسی می رساند مورخ ۳مرداد ساعت ۱۰ شب در برنامه زنده تلویزیون گفتگوی ویژه خبری شخص آقای محمود رضا خواجه نصیری (نائب رئيس هيئت مديره بورس تهران) صحبت میکنند و به جلسه ای اشاره میکند که با حقوقی های بزرگ داشته اند و خروجی این جلسه این بود و متن صحبت های ایشان در شبکه دوم بخش خبری:
  فردا هم حقوقی‌ها ۱۰ هزارمیلیارد تومان خرید خواهند کرد
  🔹 تا ۱۰ روز آینده این برنامه ادامه خواهد داشت و این حمایت قطع نخواهد شد
  امروز ١٠ هزار ميليارد توسط حقوقيا خريداري شده، تا ١٠ روز آينده حمايت ادامه دارد
  فردا هم ١٠ هزار ميليارد تومان تزريق پول توسط حقوقيا انجام خواهد شد.
  به واسطه این حرف ایشان آن روز بعد بدون حمایت مالی حقوقی ها بازار به سمت صف های خرید رفت اما ۵ مرداد حقوقی سهم شستا ۹۲میلیون سهم بصورت هدفمند عرضه کرد (تصاویر فروش حقوقی به پیوست ارسال میگردد) و باعث تزلزل اعتماد بازار از حرف تا عمل این مقام مسئول آقای خواجه نصیر گردید. سهامداران بازار سرمایه خواستار پیگیری کدهای حقوقی عرضه کننده ۹۲میلیونی سهم شستا به عنوان لیدر و بزرگترین سهم بازار که مورد توجه و مبنای تصمیم گیری کل بازار است که در دقایق آخر بازار عرضه شد شناسایی گردد.
  نکته دوم:
  آقای مجمود رضا خواجه نصیری (نائب رئيس هيئت مديره بورس تهران) همزمان با حفظ سمت مدیریت صندوق تمدن را به عهده دارند! با توجه به ((قانون تعارض منافع)) که هر مدیری در راستای منافع نباید سمت مدیریتی داشته باشد، و طبق قانون کارمند درجه ۳ و معمولی کارگزاری ها هم حق داشتن کد بورسی به دلیل این قانون تعارض منافع را دارا نمیباشند پس چطور ایشان در بالاترین مقام مدیریتی بورس تهران هم داور میدان هستند و هم بازیکن در رقابت بورس و این تضاد باعث شده خبری را از مدیر کارگزاری اقتصاد نوین چنین مطلبی بیان داشتند:
  سهام های خودشان را در سقف قیمت فروختند و با صف فروش دستوری بازار را پایین نگه داشته ان تا سهام مردم بدبخت را مفت خریداری کنند
  آن اقای که در دوربین نگاه میکند ( خواجه نصیری )و میگوید از فلان روز بازار متعادل میشود دروغ میگوید صندوق تمدن که وی مدیریت ان را در دست دارد بزرگترین حقوقی بازار است که صف فروش سنگین چند نماد بزرگ را تشکیل داده است.

  با توجه به احتمال وجود مافیا و دستکاری و هماهنگی حقوقی ها و صندوق ها در عرضه ها و حمایت ها در پایین ترین قیمت شائبه وجود فساد سیستماتیک به وجود آمده و خواهشمند است تمامی سابقه تماس ها و مکالمات شخص آقای مجمود رضا خواجه نصیری و افرادی که با ایشان ارتباط دارند (اقوام و نزدیکان ایشان و کد های خانواده و افراد مرتبط با ایشان) بررسی و ایشان و افراد مرتبط در دادگاه رسیدگی به تخلفات کارمندان دولت محاکمه گردند و ریز معاملات صندوق تمدن مورد بررسی قرار گیرد.
  (البته ایشان در زمان مدیریت آقای فطانت به دلایلی استعفا یا شاید اخراج به دلایلی!!) گردیده بود اما مجدد به عنوان عالی ترین مقام مسئول چنین تخلفاتی داشته اند. فایل مدارک تخلفات ایشان به انضمام ارسال میگردد. با تشکر

 7. جوادمظاهری می گوید

  سلام چطور میتوان از سازمان صدا وسیما شکایت کرد

  1. بهزاد زینالی می گوید

   وارد سایت نظارت بر صدا وسیما بشید و شکایتتونو ثبت کنید

 8. احمدعلی حقیقی می گوید

  با سلام
  از سازمان تعزیرات هم میتوان شکایت کرد ؟؟
  با تشکر

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام بله

 9. پورجعفر می گوید

  باسلام
  در صورت عدم پاسخگویی دستگاه اجرایی (بنیاد مسکن ) به شاکی در سه مرحله آیا اداره بازرسی کل کشور رای صادر می کند

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام بله

 10. صالحی می گوید

  سلام از مامورین وزارت اطلاعات بعنوان ضابطین دادگستری در پرونده قضایی هم میشه در سازمان بازرسی کل کشور شکایت کرد؟

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام با توجه به اینکه مسئول همه ی ضابطین چه عام و چه خاص دادستان است میتوانید در دادسرا شکایت مطرح کنید

 11. سید شهاب الدین نکوفر می گوید

  از تخلفات مدیران سازمان نظام مهندسی می توان شکایت نمود؟

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام بله قابل شکایتدر شورای انتظامی هست

 12. رضا مقدم می گوید

  باسلام.شرکت های واگذارشده(خصوصی شده ها).کارکنان رسمی مشغول در آنها در صورت دعوی شکایت ،آیا تحت پوشش ،دیوان عدالت اداری قرار میگیرند؟یا خیر؟اگر جواب منفی میباشد لطفا بفرمائید به کدام دستگاه بایست مراجعه کنند.؟(لازم به توضیح است که شرکت مادر(شرکت صنایع پتروشیمی)،ادعا کرده که شرکتی که من در آن مشغول خدمت هستم(شرکت پترو شیمی شازند خصوصی شده،و آن شر کت مادر(شرکت صنایع پتروشیمی )هم،مسئولیتی ندارد..باتشکر

 13. س خ می گوید

  سلام آیا امکان داره از کمیته ی امداد هم شکایت کرد?

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام بله امکانش هست خود سایت کمیته ثبت شکایت داره

 14. احمداحمدپور می گوید

  سلام
  اینجانب احمداحمدپور دبیر بازنشسته آموزش وپرورش از آذربایجان شرقی
  عرض ادب واحترام به محضر عالی
  حدود ۶ ماه پیش از بورس سهمهایی را به ارزش بیش از دویست میلیون که حاصل سی سال اندوخته خدمتم بود خریدم الان ارزش این سهم از نصف هم کمتر شده و تمام اندوخته هایم برباد رفته. همهش قفل صف فروشند عملا بلا استفاده، اینه جواب اعتماد به دولت؟ که گفته بورس جای سرمایه گذاریه واقعا در حق ما ظلم شده.بعد از مجمع رفتن با ۳۰%منفی باز کرده که هیج نظارتی نبوده. به هر کسی مراجعه یا پیام میدم میگن به ما ربطی نداره. از سازمان محترم رسیدگی به شکایات مردمی تقاضا دارم رسیدگی نمایید . با احترام. شماره ۰۹۱۴۴۱۲۳۵۱۴

 15. سیاوش می گوید

  سلام چگونه‌میتوان‌از شکایت ثبت شده در سایت سازمان بازرسی انصراف داد ؟؟کدام‌گزینه را باید انتخاب کنیم‌لطفا راهنمایی نمایید ممنون‌میشم

 16. M.o می گوید

  سلام. از یک موسسه آموزش عالی شکایت دارم. کجا باید ثبت کنم؟
  با فریب ، شرکت کننده جذب کردن، به عنوان دانشحو ولی در واقع موسسه ای بودن مثل مدرسان شریف

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام ممکنه که کلاهبرداری باشه ولی باید موضوعتونو بیشتر توضیح بدید برای مشاوره حقوقی به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰ تماس بگیرید

 17. محمدکریم یوسفوند می گوید

  اینجانب محمدکریم یوسفوند از اداره کل شیلات استان لرستان شاکی هستم مدیر امور اداری وقت آقای حسن رحمانیان چه بلا هایی در طول چند سال ۵سال بدون پست سازمانی آیا در طول این ۵سال مشکلی برای من پیش می آمد کی جوابگوی زن وبچه من بود و آخر به هر جایی شکایت کردم از بس که آقای رحمانیان نفوذ داشت به من جوابی ندادن وبدون هیچگونه هماهنگی با پیمانکار اداره شیلات تبانی ودوسال بیمه من رو بدون هیچ هماهنگی واریز به تآمین اجتماعی نمودند وابلاغیه به من دادند که شما بازنشست هستید لذا خواهشمندم در حق ۲۸سال خدمت به جمهوری اسلامی این است حرفم رو به کی بزنم که به دادزن وبچم برسن

 18. عباس میرزایی می گوید

  با سلام و خسته نباشید اینجانب عباس میرزایی احد از کارگران رسمی شرکت البرز قطعه کاسپین واقع در قزوین شهرک صنعتی کاسپین که بدلیل زد و بند وتبانی رئیس اداره کار شهرستان ابیک با مدیرعامل شرکت بنده را با پنج سر عایله با ۲۲ سال سابقه رسمی از کار اخراج نمودن با این ادله که بنده ترک کار نموده ام در صورتی که من درمحل کارم حضور فیزیکی داشته وثبت الکترونیکی انجام داده بودم علیجناب بنده درطول خدمتم بالای هفتاد مورد تشویقی بالاتر از رده های شغلی خود را دریافت نموده و کوچکتری بی انضباطی در پرونده بنده درج نشده و بالای شصت دست قالبها یی که طراحی و ساخت این قالبها خارج از کشور صورت گرفته بود بنده با یک تغییر ات کوچک توانستم به صورت صد در صد افزایش تولید دهم علیجناب خواهشمندم به پرونده بنده ورود کرده و فقط وفقط قانونی رسیدگی بفرمایند باتشکر

 19. محمدکریم یوسفوند می گوید

  اینجانب محمدکریم یوسفوند از اداره کل شیلات استان لرستان شاکی هستم بنده تا سال۹۴پست سازمانی داشته ام اما به محض ورود آقای حسن رحمانیان انتقال به شیلات پست سازمانی من حذف ومن در طول این چند سال پست سازمانی نداشته ام آیا درطول این چندسال اگر مشکلی برای من پیش می آمد کی جواب گوی زن وبچه من بود وآخر به هر جایی شکایت کردم ازبس که آقای رحمانیان نفوذ داشت به من جوابی ندادن وبدون هیچگونه هماهنگی با پیمانکار اداره شیلات تبانی و دو سال بیمه تامین اجتماعی من را واریز نمودندوابلاغیه به من دادن که شما بازنشست هستید لذا خواهشمندم درحق ۲۸ سال خدمت به جمهوری اسلامی این است حرفم رو به کی بزنم که به داد زن وبچه م برسن
  به خاطر خدا راهنمایی کنید که من چیکار کنم این همه بلا سر من اوردن مدارکشان موجود است.
  محمدکریم یوسفوند۰۹۱۶۸۷۶۱۴۹۱

 20. کریم پور می گوید

  باسلام، بنده از یک دستگاه اجرایی به سازمان بازرسی کل شکایت کردم، اما دستگاه مربوطه دو ماه است که پاسخی ندادند، گام بعدی چیست؟

  1. بهزاد زینالی می گوید

   حجم پرونده ها زیاده معمولا هم همینقدر طول میکشه

 21. عسکری می گوید

  با سلام
  اینجانب در خصوص مجوز دامداری یا پرواز بندی حدود یک سال و نیم تلاش کرده پرونده من بعد از کمیسیون در جهاد کشاورزی استان مثبت اعلام شده و بدلیل اینکه جهاد کشاورزی شهرستان و استان در نامه نگاری و استعلام آن و تسریع در فرایند مجوز خیلی کند عمل کرده و در همان موقع بخشنامه جدیدی اومده و این موضوع منجر شد که نامه مجوز بهم ندن وصدور مجوز کنسل و لغو گردد
  حالا من چطور میتونم شکایت بکنم و پیگیر مجوزم باشم در ضمن از کارمندش باید شکایت کنم یا از دستگاه

 22. کریم پور می گوید

  منظورم این است که دستگاهی که از آن شکایت کردم جوابی به سازمان بازرسی نداده، در واقع دوبار شکایت من از طریق سامانه بازرسی به آن دستگاه ارسال شده و هر دو بار دستگاه مورد شکایت جوابی نداده

 23. عابدی می گوید

  با سللام ‌ ضامن پرونده موسسه نور به مبلغ ۱۰ میلیون تومان. بودم که به علت دیر پرداخت شدن از حقوق بنده کسر می‌شد و تا مرداد سال ۹۸ سازمان بنده. اقساط را می‌داده . از مرداد سال ۹۹ که کسر حقوق تمام شده . بانک به بنده و متقاضی اعللام نکرده. و خودمان از طریق عدم صدور کارت بانکی بعد یکسال متوجه شدیم . . و موسسه نزدیک ۳۱ میلیون ما را بدهکار کرده . ضمن اینکه سیستم بانک مرکزی مبلغ ۱۱ میلیون جریمه رو اعللام کرده . هم تفاوت پرداخت که نزدیک ۲۰ میلیون و هم عدم اطللاع رسانی شعبه مورد شکایت می باشد . با توجه به شرایط فوق از چه طریقی باید پیگیر شکایت شد . ؟؟ آیا بازرسی کل کشور رسیدگی می کند ؟ تشکر فراوان

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام وارد لینک زیرشوید ودر قسمت مشاوره تلفنی یا متنی سوال کنید
   https://vakiltop.com/

 24. skh_tasisat@yahoo.com می گوید

  با سلام من کارمند رسمی صداوسیما یکی از استانها هستم چطور میتونم از حقم که ضایع شده شکایت کنم؟

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام نیاز به توضیحات بیشتری هست که از چه بابت باید شکایت کرد تماس بگیرید ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰

 25. مهران خرم پور می گوید

  باسلام،شکایت بابت ظلم انجام شده دردستگاهای دولتی توسط بنده انجام شده است،لکین نظرداده یا همان رای داده شده که بدون نظر خواهی وحضور اینجنانب ،توسط کارشناس سازمان بازرسی بدلیل عدم وجاهت قانونی وغیر کارشناسی صادر شده آیا میتوان شکایت کرد. باتشکر

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام
   باید با وکیل صحبت کنید
   از وکلای ما در قسمت مشاوره تلفنی یا متنی بپرسید
   https://vakiltop.com/

 26. آراني می گوید

  سلام ما زميني از شركت تعاوني مسكن كه از ۲۶ نفر بوده قسمتي را براي فضاي سبز طي قراردادي به شهرداري كاشان داده مي شود ولي شهرداري سند شش دانگ مي گيرد و زمين را تفكيك و مي فروشد و حتي به كمسيون ماده ۵ هم نبرده است وحتي حرف از زرنگي و كلاه سر مردم گذاشتن را مباهات مي داند مي گويند زمين مال خودمان است و يا اينكه در جاي ديگر فضاي سبز درست شده باشد قابل توجيه نيست ويا ساير بهانه ها كه زمين كوچك بود براي فضاي سبز آب نداريم به درختان فضاي سبز بدهيم و يا فضاي سبز هزينه نگهداري دارد و فروختيم و هر چه از احاديث و قرآن در مورد(وَ أَوْفُوا بِالْعَهْدِ إِنَّ الْعَهْدَ کانَ مَسْوءُلاً)گفتيم و ما راضي نيستيم و نماز و روزه تان باطل است و به اداره شهرسازي و شوراي شهر و فرمانداري و…. رفتيم ارجاع به شهرداري داده اند آيا شهرداري يك شخصيت حقوقي است كه بايد مردمي باشد و املاك شهرداري براي تغيير كاربردي به كمسيون ماده ۵ مي برد و يا حتي براي فروش آن هم آگهي در روزنامه نداده است تابتوانند همسايگان اين زمين ها طبق قانون شفعه حداقل در فضاي خلوت خانه درختي را داشته باشند و مردم را از داشتن پارك محلي كه امنيت و آرامش محله بهمرا ه داشت محروم مي كند و از طرفي شهري مثل كاشان كه با آلودگي هوا باعث تعطيل شدن مي شود اين فضاي سبز ريه شهر هستند و نيز آلودگي هوا باعث بيماريهاي قلبي و ريوي هم هست كه براقتصاد سلامت و محيط زيست درسالهاي آينده جبران ناپذير است و بايد طرح فضاي سبز محلي و همسايگي توسعه دهد ، شهرداري مردم را ترويج و تشويق به ايجاد فضاي سبز كند نه اينكه اعتماد و اطمينان عمومي را نسبت به خود سلب كند و به ديگر نهادهاي حكومتي هم بدبيني و بي اعتمادي سرايت خواهد كرد .

 27. علی می گوید

  سلام از بانکها وبانک مرکزی به چه نهادی باید شکایت کنیم ؟موضوع:چرا هیجکس نیست جلو باج گیری واضح بانکها رو بگیره.رفتم پولمو از بانک بگیرم میگن پول نداریم میگم پس چیکارکنم میگن یا باید ساتنا کنی یا باید چک بین بانکی بگیری هردو هم هزینه دارد هزینه هم الا ماشاله نجومی شده خلاصه برا ۵۵میلیون پولم ساتنا کردن از بانک به یک بانک دیگه اونطرف حیابان ۱۱هزار تومان بعدا دیدم ار حسابم کم شده روز بعد رفتم بانک گفتم این ۱۱هزارتومات بابت چیه گفتندکارمزد ساتنا گفتم من که ساتنا نخواستم شما پول نداشتید مشکل شما بود نه مشکل من پول به من میدادید میرفتم اونطرف خیابون توبانک دیگه واریز میکردم گفتن همینه بخشنامه بانک مرکزیه اخه این کارها رو کی داره انجام میده بانک داری اسلامی تبدیل شده به باجگیری واضح بضورت قانونی چه کسی باید جلو اینکارها رو بگیره مگه این مملکت ضاحب نداره خدا عاقبتمون روبخیر کنه.

 28. سجاد می گوید

  سلام بعد از ارسال شکایت به دستگاه مربوطه، اون دستگاه چند روز زمان داره تا پاسخ بده؟

  1. بهزاد زینالی می گوید

   شرایط متفاوته و یک ماه تا یک سال با توجه به نوع دستگاه

 29. زهرا قبادی می گوید

  شکایت از ایران خودرو که پارسال حواله خودرو گرفتم و قراره دوباره افزایش بده من کارمند از کجا بیارم دوباره مگه حقوق من چند دفعه افزایش پیدا کرده مگه دلار پایین نیومده این افزایش دوباره برای خودروهای پر تیراژ چه معنی داره چرا تو این مملکت کسی نیس رسیدگی کنه

 30. حسین می گوید

  با سلام. اداره اب و فاضلاب البرز تعرفه ۷۷۰ هزارتومانی انشعاب فاضلاب شهری رو در آبان ۹۹ با ۱۵۰ درصد افزایش با نرخ یک میلیون و هشتصد هزار تومان رسونده یعنی هیچ نظارتی رو سازمان اب و فاضلاب نیست!!!

 31. جواد اکبری می گوید

  سلام .چند قطعه زمین به صورت مزایده از راه و شهرسازی خریداری کردم و قرار داد هم گرفتم .الان رفتم برا اخذ سند و پروانه ساخت .ولی شهرداری ادعا دارد که راه و شهرسازی حق و حقوق ما را پرداخت نکرده و شما باید پرداخت کنین و نصف زمین کارشناسی میشه و از شما هزینه گرفته میشود .در صورتی که این اختلاف بین دو اداره هست ایا ما که خریداری کردیم باید پرداخت کنیم ؟اایا از بازرسی کل میشه شکایت کرد؟راه حل چیست

  1. بهزاد زینالی می گوید

   سلام. در قسمت مشاوره های سایت زیر از وکلای متخصص این امر استعلام بگیرید
   https://vakiltop.com/

 32. شهرام می گوید

  شکایت از شرکت مخابرات ایران آیا در حیطه سازمان است؟
  اگر نه بعهده چه سازمانی است؟

 33. رحیم می گوید

  با سلام خدمت مدیر مسئول اینجانب که مبلغ ۱۵۰میلیون در سازمان بورس که با فراخوان اقای رئیس جمهور که برای رونق اشغال وتولید کشورمان والان از پولی که برام باقیمانده ۱۰۰ میلیون از پول من را سازمان بورس به یغما برده سهام هایی که خریدم بانکی ونفتی است به خدا این جهیزیه دخترم بوده است برای جهیزیه چکارکنم اقایان مسعولین تروبه خدا وخون شهدا ضررکردمارا از مدیرانی که به ما ضرر زده اند داحقاق حق نمایید و جبران نمایید با سلامتی و طول عمر مسعولین دلسوز۰۹۱۸۵۵۵۵۱۲۰

 34. ابراهیم می گوید

  باسلام من سال ۹۵ اثپات مالکیت روی یک قطعه زمین گرفتم قطعیت صادر شد به شهرداری مراجعه کردم برای پروانه ولی شهرداری از دادن پروانه خود داری یا دنبال نخود سیاه می فرستادم استعلام برای اداره ثبت زمینی که ن ثبت شده درخواست نقشه تفکیکی من حکم داشتم حدود اربعه جانمایی با کارشناس تامین دلیل با افرادی زمین خوار رو هم کردنه مثلا یک نمونه طرف مقابلم پلاک زمینش با زمین من ده پلاک فاصله داره میرم به شهرداری میگم پروانه به اینها نده این ورثه جانمایی پلاکش با پلاک ما فاصله داره میگه برو دستور موقت بیار اظهار نامه فرستادم هیچ گوش شنوا همه مدارک موجود دارم دستکاری طرف مقابل به برگه اصلاحات اراضی مثلآ قد دشمنی خواهش میکنم منه راهنمائی کنید

 35. نوری می گوید

  با سلام .ایا میتوان از شورای حل اختلاف بابت صدور حکم یک طرفه شاکی شد .

 36. سجادحامدفر می گوید

  سلام،دوتاسوال،اولا وقتی شکایتی درسازمان بازرسی ثبت کردیم حداکثرچقدرطول میکشدجواب نهایی بگیریم
  دوما اگراداره ای بازبه حکم بازرسی هم تمکین نکردازکجاشکایت کنیم ممنونم

 37. عطایی می گوید

  سلام ایا از کمیسیون نظارت استان برای اینکه به ذینفع تفهیم اتهام نکرده وفرد رو به دلیل بهانه های واهی اسقاط شرایط کردند میشه شکایت کرد

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام. وظیفه ای در این خصوص ندارد

 38. علی می گوید

  از شرکت سایپا بابت تحویل ندادن وانت نیسان

 39. قاسم عباسی می گوید

  کارخانه سیمان اردبیل خارج از محدوده پروانه بهره برداری معدن اقدام به برداشت ماده معدنی پوزالان (ماده اولیه تولید سیمان که گرانقیمت هست) میکند بنده نیز در فاصله ۱۵ متری از معدن کارخانه سیمان اقدام به اخذ مجوز بتن آماده نموده ام از تمامی ادارات بلامانع دارم و جواز تاسیس بنده نیز صادر شده است اما منابع طبیعی در اقدام اول میخواست مانع اقدام بنده شود و گفت طی بخشنامه نمیتوانی بتن آماده درخواست بدی که بنده درخواست رویت بخشنامه را دادم و بخشنامه ای در کار نبود در اقدام دوم منابع طبیعی میخواست مجدد مانع از تحقق درخواست بنده شود و اعلام کرد زمین درخواستی بنده داخل در محدوده معدنی کارخانه سیمان میباشد اما پس از ۸ ماه توانستم ثابت کنم که تداخلی وجود ندارد و نداشته —در بار سوم حقه ای خطرناک تر از دو حقه قبلی بود منابع طبیعی نامه زد و اعلام کرد کارشناسان منابع طبیعی در تبدیل مختصات واگذاری اشتباهاتی داشته اند و به کارخانه سیمان داد و کارخانه سیمان به استناد نامه معاونت حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی پرونده واگذاریش را به شورای عالی معادن وزارت صنعت ، معدن و تجارت برد تا به وسیله نامه دروغین منابع طبیعی ادعا کند که کارخانه سیمان بر محدوده واگذاری حساب و کتاب کرده و اگر واگذاری اشتباه بوده بر گردن منابع طبیعی است و کارخانه سیمان درخواست افزایش محدوده معدنی پوزالان واقع در روستای شیران میباشد اما واقعیت چیز دیگریست کارخانه سیمان و شخص مدیر کل منابع طبیعی استان اردبیل قصد دارند اینجانب عباس عباسی شیران را به هر نحوی از منطقه دور نمایند و آزادانه معدن را برداشت کنند و در کنار همه اینها مدیر کل منابع طبیعی باید تطمیع گردد چرا که هرگونه نامه ای راتنظیم میکند تا کارخانه سیمان بتواند درخواست افزایش محدوده معدنی دهد در ضمن لازم میدانم به اطلاع برسانم مختصات معدن کارخانه سیمان در پروانه بهره برداری همیشه و همیشه دارای یک یو تی ام میباشد که آقایان در نامه ها میگویند مختصات اولیه و به روز شده

 40. ناشناس می گوید

  باسلام.
  از خود سازمان بازرسی به کجا باید شکایت ببریم؟.
  :
  در فرایند بررسی یک پرونده با استناد به یک نظر غیر کارشناسی و غلط کارشناس رسمی دادگستری بنده را متهم کرده و سمت دادگاه فرستاده اند..شکایت تحمیل هزینه و زیرسوال بردن آبروی خود را با این اقدام سازمان بازرسی به کجا باید ببریم؟

 41. آرش می گوید

  سلام شکایت انصراف بدم چ مار کنم ؟

 42. عباس سرگلزایی از زاهدان می گوید

  متاسفانه اینجانب شکایتی از شرکت نفت سیستان وبلوچستان کردم با اینکه مدارک تحویل سازمان بازرسی شده اما هیچ اقدامی صورت نگرفته فقط نامه رو ارجاع دادن به شرکت بعد دادن دوباره اعتراض کردم هیچ جوابی ندادن و بازرسی هم هیچ کاری انجام نداده خوب پس برا جواب گرفتن باید چکار کرد تورو بخدا جواب بدین شرکت نفت اومده کالا برگ مردم رو از من فروشنده شرکت نفت تحویل کرده الان نه کالا برگ مردم رو برگشت میده نه سهمیه مردمو الان مردم سهمیه نفت میخوان وسط مردم وشرکت گرفتارم از بازرسی هم جوابی نمیبینم…
  خواهشا رسیدگی کنید ممنونم.

 43. ناربه در قهرمانیانس می گوید

  سلام من با یه ماشین تصادف کردم. که اون آقا ۹۸% مست و به پشت ماشین من زده پیاده شده منم زده مامور آشنای این آقا در اومد منو مقصر کردن تجدید نظر هم نشد من چکار باید بکنم

  1. محدثه لواسانی می گوید

   چرا تجدید نظر خواهی نکردید؟

 44. رویا می گوید

  سلام.خسته نباشید .ببخشید من در یک خانواده معمولی به دنیا اومدم وتا قلل اینکه دانشگاه قبول بسم زندگی عادی داشتم .مشکل من از زمانی شروع شد که برای کنکور ودانشگاه زیادی درس خوندم ودانشگاه سراسری قبول شدم .توی دانشگاه خیلی اذیت شدم وحتی روح وروانم هم به شدت اسیب دید .با هر بدبختی بود دانشگاه رو تموم کردم وسعی کردم یرای جبران به مقطع ارشد فک کنم.ولی بازم از وقتی رفتم ارشد دوباره مشکلات قبلیم دوبرابر شد به گونه ای که انگار یک محبط شببه یازی شده از مقطع قبلی رو برام ستخته لودن .در خود دانشگاه دوسال ونیم الافم کردن وشب وروز من وقت کزاشتم برای درس خوندن وپای کردن درسهام .ولی تو این میان محیط دانشکده مان به گونه ای بود که انگار فیلم بازی میکردن .مثلا سرکلاس درس یک دفعه استاد عوض میشد ودوقلویش به کلاس می امد یا در خوابگاه که بودم خودشان هم اتاقی تعیین میکردن ودوباره هم اتاقهایی بودن که دوقلو داشتن ودایما عوض میشدن وبه حاب هم استفاده میشدن .اینکه هدف چی بود هنوزم برام مشخص نشده ولی از کارسناسی انگار با بک زبان اشاره توجه من رو به اینور واونور جلب میکردن .بازهم سعی کردم ارشد رو هم تموم کنم (البته اینو هم بگم که از سادگی من یوایتفاده کرده ومن را در کلاس استادی میفرستادن که اصلا رشته اش مربوط به رشته قبولی من در یازمان سنجش نبود ) .الان یک سال ونیمه من درسهامو پاس کردم چه با فیلم بازی کردنشان وچه دروغ هایشان .ولی نمره سمینارم را ندادن .چندین بار ایمیل یا از طربق مدیر گروه پیگیرز کردم با حضورب رفتم ولی کسی پاسخگو نبود .به اموزش مراجعه میکردم در را از پشت قفل میکردن برای عدم پاسخگویی .سییتم سما هم چندین بار خود به خود دانشجوی اخراجی نوسته ویا هم بلاتکلیف.حتی من زمانیکه میخواستم از مدرک ترشد هم بگزرم ومدرک کارشناسی ام را فقط بگیرم ان راهم ندادن .بعدش برای استخدامی شرکت کردم به خاطر این بی بذنامگی ها والاف کردن دانشگاهم در ایتخدامی قیمت مصتحبه به مدارکم گیر الکی دادن .مدارکی مه الان خودمم نمیدونم باید بنویسم تحصیلات من چه مقطعی هست .برای کارگری له یکی از کارخانه ها مراجعه کردم انجا هم دوباره از وضعیت من سواستفاده کردن وبا فریب دادن به یک کارخانه دیگرشان با عنوان منشی بردن ولی انجا نیز کارهای مستخدمی ازم خواستن .وحتی در اخر لا بک حمله وحشیانه وکتک زدن من را بیرون کردن .برای کارگری به بک کارخانه دیگه رفتم در انجا نیز همان ماجرا ها توسط یک عده گمنام دیگر تکرار شد .حالا من سوالم اینه اگه در این نظام له دید بیمار روانی یا هرچیزی برای ما پرونده سازی میشود.ایا هرکسی حق دارد از وضعیت ما سواستفاده کند .چون وقتی به روش قانونی پیگیری کردم وبه کلانتری رفتم برای شکایت هیچ کس پایخگو نبود وحرفشان بک کلمه بود که مشکل شما ربطی به ما ندارد …مسکل من مربوط به کبه؟؟؟چرا من تو خونه خودم نباید امنیت داشته باشم؟چرا در گوشی خودم نباید له سابتهایی که دوی دارم برم وحتی سایتهای من را نیز یک عده دیگر عوض کنن .چرا من وقتی به بک دندانپزشک مراجعه میکنم برای دندان.دندانپزشک اجازه چه کسی امپول بیماری دیگری برای من تزریق میکند ….اینهایی که نوشتم بخش کوچکی از اتفاقات بود.یعنی اتفاقات خیلی بدتر از اینها وعمدی تر هم که باعث ناراحتی واذیت من یا ایجاد نا امنی روانی در من شده است .از شما خواهش میکنم له مشکل من رسبدگی بفرمایید.

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام سوالتون بسیار طولانی است در این قسمت به سوالات کوتاه پاسخ داده خواهد شد شما می توانید در قسمت مشاوره تلفنی یا متنی سایت زیر سوالتونو به شکل تفصیلی از وکلا مطرح نمایید
   https://vakiltop.com/

 45. مبین می گوید

  سلام من بخاطر مشکلات شدید مالی ۳۰درصد سهامم رو به بانک سپه فروختم ولی تا الان هیچی واریز نکرده چرا اخه …..من بخاطر اجاره عقب افتاده دارم اواره میشم ..کجا باید شکایت کنم

 46. حسن می گوید

  سلام و خسته نباشید . بدلیل یک گزارش به نیروی انتظامی و کمک در دستگیری یک خلافکار . من را چندین بار تهدید کردندکه یا برای خودت یا برای پسرت پرونده درست میکنیم . چندین بار قصد داشتن برای خودم پاپوش درست کنند که نتوانستند تا اینکه زمانی که من در شهر نبودم به واسطه یک مامور برای پسرم یک پاپوش درست کردند . از شما بخاطر خدا کمک میخواهم چون رفتند خانه من همسرم را کتک زدند و به کمک یک مامور اتهامهای دروغین به خانواده ام زدند من از بازپرس و دادستان تقاضا کردم از مردم درباره اتهامها تحقیق کنند ولی یک کیفرخواست صادر و دادگاه هم بخاطر کیفرخواست حکم صادر کرد . چون یک مامور پشت قظیه بود بخاطر خدا کمکم کنید تا حقایق روشن شود

  1. وکیل تاپ می گوید

   سلام باید با وکیل مشورت بگیرید در قسمت مشاوره تلفنی سایت زیر وارد شده و از وکلا راهنمایی بگیرید
   https://vakiltop.com/

 47. محمد مهدی نظرعلیان می گوید

  سلام برای شکایت از اداره کل بازرسی استان تهران به کجا مراجعه کنم

 48. ناشناس می گوید

  درود برشما از پرسنل قراردادی که زیر نظر هیئت امنادانشگاه علوم پزشکی گیلان واحد اورژانس ۱۱۵باقرارداد تبصره ۴وحکم کارگزینی با عنوان قرارداد مشاغل کارگری هستم اما عیدی مانند کارمندان رسمی پرداخت میشود چگونه میتوانم پیگیری کنم دیوان بی عدالت اداری جوابگو نیست

 49. سجاد می گوید

  باسلام. از منابع طبیعی و ابخیزداری هم میشه شکایت کرد؟؟

 50. سجاد م می گوید

  باسلام. از منابع طبیعی و ابخیزداری هم میشه شکایت کرد؟؟

 51. رضا می گوید

  سلام چگونه میتوان از یک بازرس متخلف سازمان بازرسی شکایت کرد

سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند