وکیل گرفتن فوری مهریه

متارکه و طلاق در بین زوجین یکی از پرونده هایی است که به وکیل خانوادگی نیاز دارد. یکی از تعهداتی که در بین زوجین وجود دارد، دادن مهریه است که چه در زمان طلاق و چه در زمان زندگی مشترک، زن می تواند برای گرفتن مهریه خود درخواست دهد. در اصل مهریه مالی است که بعد از جاری شدن صیغه عقد به زن تعلق می گیرد که باید پرداخت شود. به این منظور بهتر است که به بهترین وکیل برای گرفتن مهریه مراجعه کنید.

گرفتن مهریه توسط وکیل

وکیل مهریه

یکی از مهمترین حقوق مالی در بین زوجین که برای زوجه می باشد، مهریه است که یک پشتوانه مالی و تضمین محسوب می شود. بنابراین مهریه به صورت کامل توسط شرع، قانون و عرف پذیرفته شده و تحت حمایت قرار دارد. همچنین زوجه نیز می تواند برای رسیدن به خواسته خود از حمایت های خاص قانون استفاده کند. در این بین وکیل مهریه یک وکیل خانواده است که به شما کمک می کند تا بتوانید به حقوق قانونی خود دست پیدا کنید.

 در این زمان برای آنکه بتوانید مهریه خود را بدون مشکل دریافت کنید، به بهترین وکیل برای گرفتن مهریه نیازمند هستید. وکیل مهریه می تواند در کوتاه ترین به پرونده شما رسیدگی کند و آن به سرانجام برساند. در این راه اگر با پیچ و خم های قانون آشنا نباشید، حقوق زوجه تضعیف خواهد شد. در واقع وکیل متخصص در این زمینه فردی است که به صورت خاص و تخصصی در این زمینه کار کرده و با انواع قوانین حوزه مهریه و رویه قضایی به خوبی آشنا است.

سامانه حقوقی وکیل تاپ مفتخر است که از متخصص ترین وکلای خانواده و مهریه در سراسر کشور دعوت به همکاری نموده است تا مسائل تخصصی توسط وکیل تخصصی خود رفع رجوع شود و از هدر رفتن زمان و هزینه اضافی که توسط افراد نابلد بر موضوع تحمیل می شود جلوگیری کرده است.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

بهترین وکیل برای گرفتن مهریه

زمانی که برای گرفتن مهریه به یک وکیل مراجعه می کنید، وکیل باید از ویژگی و معیارهای یک وکیل عالی برای رسیدگی به پرونده مهریه برخوردار باشد. به این ترتیب از جمله مهمترین ویژگی های یک وکیل خوب می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • دارای قدرت نگارش بالا در تنظیم کردن دادخواست و لوایح و …
 • بهره مندی از تجربه بالا در زمینه پرونده های مربوط به خانواده اعم از مهریه و …
 • موفقیت در پرونده های از قبل انجام شده
 • دارای فن بیان قوی و قدرت بالا در دفاع از حق و حقوق موکل
 • آشنایی با روند رسیدگی به پرونده در مراحل مختلف
 • بهره مندی از تخصص کافی در زمینه پرونده ای خانوادگی از جمله مهریه
 • دوری کردن از گفتن توانایی های کذب و دروغین
 • بهره مندی از برخورد مناسب با قاضی
 • داشتن پروانه وکالت پایه یک دادگستری

همچنین لازم است بدانید بهترین وکیل برای گرفتن مهریه کسی است که بتواند در این زمینه صبر و حوصله کافی داشته باشد و از همه مهمتر رازدار موکل خود باشد. در اصل به کرسی نشاندن حقوق موکل در دادگاه از اهمیت زیادی برخوردار است که وکیل باید بتواند از عهده آن برآید و در اجرای عدالت، توانا و ماهر باشد. وکیل باید بتواند از نظر علمی در حرفه وکالت خود با انواع مبانی حقوق و مقررات آن از جمله قوانین و آیین نامه ها و تصویب نامه ها و آراء وحدت رویه آشنایی داشته باشد. همچنین عقاید و دیدگاه آن ها باید با موضوع مرتبط باشد.

مزایای گرفتن مهریه از طریق وکیل مهریه

با توجه به اینکه امروزه این مسئله با پیچیدگی های خاص روبرو شده است، به سختی می توان در این زمینه وارد شد و به نتیجه مطلوب رسید. به این صورت هر شخصی نمی تواند به پرونده های حقوق خانواده از جمله مهریه رسیدگی کند. تنها وکلای متخصص می توانند از عهده این مسئولیت برآیند. پس زمانی که برای گرفتن مهریه خود به یک وکیل عالی مراجعه می کنید، در این امر می توانید از مزایای زیادی بهره مند شوید. از جمله مهمترین مزایای مراجعه به بهترین وکیل برای گرفتن مهریه می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • نیاز و الزامی برای حضور پیدا کردن زن در دادگاه وجود ندارد.
 • در صورتی که مرد دارای اموال و ثروتی باشد، وکیل سریعا می تواند برای توقیف کردن آن ها اقدام کند.
 • وکیل نقش موثری در رد دادخواست اعسار مرد دارد.
 • وکیل قادر است در کمترین زمان و به وسیله موثریترین راه ها پرونده را به اتمام برساند و باعث وصول مهریه شود.
 • وکیل قادر است به راحتی در زمان عدم پرداخت کردن مهریه توسط مرد، حجم جلب مرد را بگیرد.
 • در صورت عدم پرداخت مهریه، وکیل می تواند زوج را ممنوع الخروج کند.

نرخ وکالت مهریه چقدر است؟

از زمانی که شخصی برای درخواست گرفتن مهریه خود اقدام می کند، این وکالت در خصوص پرونده مهریه می تواند شامل مراحل متفاوتی باشد که این مراحل شامل مشاوره، تنظیم اظهارنامه، دادخواست، لایحه می باشد. به این صورت با کمک وکیل می توان تمامی این مراحل و انعقاد قرارداد را به خوبی پشت سر گذاشت. اما با توجه به اینکه این نرخ هر روز دستخوش تغییر و تحولات است، نمی توان هزینه دقیقی را برای آن در نظر گرفت. به این صورت اگر در چنین پرونده هایی توافق صورت نگرفت براساس تعرفه عمل می شود. همچنین لازم است بدانید تخصص وکیل و سابقه او نیز در تعیین این نرخ تاثیرگذار خواهد بود.

وکلای وکیل تاپ به این علت که تحت سامانه جامعه حقوقی وکیل تاپ فعالیت می کنند در پرونده های ارجاعی چه در خصوص مشاوره چه در خصوص قبول پرونده موظفند تحت نرخ مصوب سامانه وکیل تاپ که بسیار نازلتر از سایر موسسات حقوقی هست فعالیت کنند. چه بساکه ارجاع پرونده به شکل مستقل به هر یک از وکلا مشمول چندبرابر هزینه پرداختی از طریق سامانه وکیل تاپ خواهد شد

 چند نکته مهم به گفته وکیل مهریه

لازم است در این حیطه به نکات مهمی توجه کنید:

 • آن چیزی که به عنوان مهریه مشخص می شود، باید علاوه بر بهره مندی از مالیات و تملک، مشروعیت لازم را نیز در بر داشته باشد.
 • انجام دادن فعالیت و مهارت هایی از اجمله تدریس قرآن، تدریس برای کودکان بی سرپرست، کمک به پرستاران بیمارستان، خدمت رسانی به مناطق محروم و … نیز می توانند توسط زوجه به عنوان مهریه تعیین شوند.
 • مهریه در دسته دیون ممتاز می باشد و پرداخت کردن آن بر تمام بدهی ها و دیون در اولویت قرار دارد.
 • مهریه با فرض اثبات کردن خیانت و یا رابطه جنسی زوجه نیز ساقط نخواهد شد.
 • مهریه ای که برای زوجه تعیین شده باشد، اگر مال برای غیر نیز باشد، او مستحق دریافت مثل و قیمت آن آن مال خواهد بود.

وکیل خوب مهریه

کلام آخر

مهریه از جمله مهمترین حقوق مالی زوجه محسوب می شود که در اصل پرداخت کردن آن وظیفه شرعی و قانونی زوج خواهد بود. بنابراین در صورت عدم پرداخت آن توسط زوج، زوجه می تواند برای درخواست بهترین وکیل برای گرفتن مهریه خود اقدام کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
1 نظر
 1. mohamad می گوید

  سلام من به علت مشکلات شدید مالی و اختلاف با شریکم همه چیزو از دست دادم مجبور شدیم همسرم بره خونه پدرش منم خونه مادرم تو این مدت ۱سال و نیم
  ۱_بنده در حد توانم با مشکلاتی که داشتم پول واریز میکردم به حساب همسرم در کنار من مادرم وخواهرم و برادرام هم از لحاظ مالی کمک میکردن پرینت حساب میگیرم سه تا گوشی گرون خریدم براشون بعد شهریه مدرسه دخترمو دادم. تا اینکه سه ماه پیش مادرم زمین فروخت مبلغ ۴۰۰میلیون به حساب خانومم ریخت گفت که بریم خونه اجاره کنیم و لوازم همسرم بدون توجه رفت از این مبلغ پراید گرفت و ۱۵۰میلیون هم دادیم خونه اجاره کردیم و با هم اشتی کردیم تا دو روز پیش برام ابلاغیه اومد ازدادگاه خانواده که خانومم همون موقع که رفته بود شکایت نفقه کرده و بعد طلاق که ۷روز وقت دادن داور بگیرم همسرم قرار بود همون موقع که پول دادم بره رضایت بده ولی میدونم یکی نمیزاره من نفقه دادم نوشته ندادی سر زدم بچه ها الان هم که. ۴۰۰میلیون دادم زندگیم و نجات بدم. چیکار کنم الان کمک کنید

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند