بهترین روش استعلام خلافی خودرو چیست؟

پیشرفت تکنولوژی و استفاده از اینترنت در این روزها همه چیز را آسان کرده است. در گذشته برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو باید به صورت حضوری به مراکز پلیس +۱۰ یا راهنمایی و رانندگی مراجعه می کردیم.

اما طی سال های اخیر با به وجود آمدن روش های جدید و امکان پرداخت آنلاین خلافی خودرو، دیگر نیاز نیست به این مراکز مراجعه کنیم. پرداخت خلافی خودرو یکی از کارهایی است که افراد بعد از خرید و فروش خودرو انجام می دهند.

برای استعلام خلافی خودرو می توانید با روش های ساده و در خانه خود، اقدام کنید. در ادامه این مطلب، بهترین روش های استعلام خلافی خودرو را به شما معرفی می کنیم.

روش های استعلام خلافی خودرو

پیش از معرفی روش های اینترنتی استعلام خلافی خودرو لازم به ذکر است که اگر امکان دسترسی به اینترنت را ندارید، بازهم می توانید بدون مراجعه حضوری استعلام خلافی خودروی خود را انجام دهید.

روش هایی مثل تماس تلفنی، ارسال پیامک یا ارسال کدهای دستوری بدون نیاز به اینترنت نیاز شما را رفع می کنند.

برای استعلام خلافی خودرو از طریق سامانه پیامکی، کافی است کد ۱۷ رقمی VIN پشت کارت خودروی خود را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنید.

همچنین با شماره گیری ۸۸۲۸۸۸۸ به اپراتور متصل می شوید و با وارد کردن شماره VIN می توانید اطلاعات لازم را در مورد خلافی خودروی خود کسب کنید.

اگر قصد دارید از طریق کد های دستوری از خلافی خودروی خود استعلام بگیرید، می توانید کد «ستاره ۱۱۰ مربع» را شماره گیری کنید.

بعد از آن می توانید مراحل را طی کرده و خلافی خودروی خود را مشاهده و پرداخت کنید.

روش های استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت

اگر قصد دارید خلافی خودروی خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید، روش های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. ازجمله این روش ها موارد زیر هستند که در ادامه مطلب به آن اشاره خواهیم کرد.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

اپلیکشین های استعلام خلافی خودرو

اپ های مختلفی برای پرداخت خلافی خودرو وجود دارند که به راحتی از طریق آن ها می توانید استعلام خلافی خودروی خود را بگیرید و آن را پرداخت کنید.

اما پیش از استفاده از این اپلیکیشن ها حتما اطمینان پیدا کنید که معتبر و امن هستند.

این اپلیکشین ها برای گوشی های اندروید و IOS تهیه شدند و علاوه بر استعلام خلافی خودرو و پرداخت خلافی، خدمات متنوع دیگری مثل بیمه شخص ثالث، خرید آنلاین طرح ترافیک و استعلام نمره منفی به شما ارائه می کنند.

شما می توانید تمامی جزئیات مربوط به خلافی خودروی خود ازجمله تاریخ و ساعت تخلف را در این اپلیکشین ها مشاهده کنید.

یکی از این اپلیکیشن ها اپ فرمون است که به صورت مستقیم شما را به سایت راهور ۱۲۰ متصل می کند.

این اپلیکیشن فضای امنی داشته و شما می توانید بدون دردسر خلافی خودروی خود را مشاهده کرده و آن را پرداخت کنید.

اپلیکشین های استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو از طریق سایت راهور ۱۲۰

سایت راهور مخصوص راهنمایی و رانندگی است. شما می توانید با وارد کردن آدرس service.rahvar120.ir شماره بارکد کارت خودروی خود را وارد کرده و از خلافی خودروی خود اطلاع پیدا کنید. همچنین امکان پرداخت خلافی خودرو از طریق این سایت وجود دارد.

لازم به ذکر است که این سایت به صورت آفلاین فعالیت کرده و ۷۲ ساعت طول می کشد تا جرایم شما پرداخت شود.

پس از پرداخت، شناسه قبض و شناسه پرداخت به شما ارائه می شود.

نکته قابل توجه در مورد پرداخت خلافی خودرو این است که مهلت پرداخت خلافی ۶۰ روز است و درصورت عدم پرداخت در مهلت زمانی تعیین شده، هزینه جریمه ۲ برابر خواهد شد. برای پیشگیری از جریمه، می توانید هرچند وقت به سایت راهور مراجعه کرده و از خلافی خودروی خود استعلام بگیرید.

لازم به ذکر است که استعلام خلافی خودرو با پلاک و کد ملی وجود ندارد و تنها روش برای استعلام خلافی خودرو بارکد پستی یا VIN است.

جمع بندی

وجود راه های مختلف برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو نشان از اهمیت پرداخت به موقع آن است. شما می توانید از طریق یکی از این راه هایی که ذکر شد، به صورت مرتب از خلافی خودروی خود استعلام گرفته و آن را به موقع پرداخت کنید.

سوالات متداول

خیر، شما فقط از طریق بارکد پستی یا VIN کارت ماشین خود می توانید خلافی خودروی خود را پرداخت کنید.

خیر، از طریق پلاک امکان استعلام و پرداخت خلافی خودرو وجود ندارد و تنها روش استعلام خلافی ماشین بارکد پستی و VIN درج شده بر روی کارت خودرو است.

بله، شما می توانید از طریق مراجعه به پلیس+۱۰ و راهنمایی و رانندگی از خلافی خودروی خود استعلام گرفته و خلافی آن را پرداخت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند