دریافت سابقه بیمه تامین اجتماعی با کد ملی

سوابق بیمه پردازی در سازمان تامین اجتماعی معیاری برای تعیین بازنشستگی افراد بیمه است.

اگر فردی بین ۲۰ تا ۳۰ سال با توجه به نوع سختی کار، سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، از طرف سازمان تامین اجتماعی بازنشسته شده و مشمول دریافت مستمری از تامین اجتماعی می شود.

پرداخت حق بیمه توسط کارفرمای هر شخص انجام می شود.

در این بین برای برخی از افراد پیش می آید که در هنگام پرداخت حق بیمه مشکلاتی ایجاد می شود که از بین آن ها می توان به تاخیر در واریز حق بیمه شده از سوی کارفرما اشاره کرد.

به این دلیل، بیمه شدگان برای اطلاع از نحوه پرداخت حق بیمه توسط کارفرما می توانند به صورت ماهیانه سوابق بیمه ای خود را مشاهده کرده و از پرداخت آن توسط کارفرما اطمینان حاصل کنند.

همچنین می توانند از جزئیات واریز حق بیمه اطلاع پیدا کنند.

در ادامه این مطلب، به بررسی نحوه دریافت سابقه بیمه تامین اجتماعی با کد ملی می پردازیم.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی

جهت مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی از طریق سایت بیمه تامین اجتماعی و به صورت غیرحضوری، در قدم اول باید در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام در سایت، بدون نیاز به داشتن شماره بیمه، می توانید صرفا با داشتن کد ملی، به اطلاعات کاربری و سابقه بیمه خود دسترسی داشته باشید.

سوابق بیمه تامین اجتماعی

کلیه سوابق بیمه شما از سال ۸۶ به بعد به شما نمایش داده خواهد شد.  به دلیل این که تا قبل از سال ۸۶ به صورت دستی سوابق بیمه را ثبت می کردند.

پس از این تاریخ ثبت سوابق بیمه به صورت سیستمی انجام می شود.

برای مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. به سایت تامین اجتماعی به آدرس es.tamin.ir مراجعه کنید.
  2. کد ملی و گذرواژه خود را درج کرده و به سایت وارد شوید.
  3. گزینه «بیمه شدگان» را از منوی سایت انتخاب کنید.
  4. گزینه «خدمات سابقه» را انتخاب کنید.
  5. گزینه «کلیه سوابق» را انتخاب کنید.

سخن پایانی

در این مقاله، نحوه مشاهده سوابق بیمه ای از طریق کد ملی به شما توضیح داده شد. بعد از این که سوابق بیمه ای خود را بررسی کردید، اگر هرگونه مغایرتی در سوابق خود مشاهده کردید، باید به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرده و درخواست جمع آوری سابقه کنید.

همچنین در هر زمانی که از شعبه ای به شعبه دیگری انتقال پیدا کردید، باید حتما در آخرین شعبه درخواست جمع آوری سابقه کنید تا در ایام بیکاری یا در زمان بازنشستگی دچار مشکل نشوید.

1 نظر
  1. علی رضاحیدرزاده می گوید

    باسلام ۱۵سال سابقه بیمه دارم متولد۲*۷*۱۳۴۰هستم که بازنشسته می شوم

زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند