دادخواست طلاق و مطالبه مهریه رو چجوری باید داد؟

خانواده و ارث توسط نگار...
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۹:۴۵
۴
پاسخ
۳۰۵

دادخواست طلاق و مطالبه مهریه رو چجوری باید داد؟پیام اکوان
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۲۱:۳۴

خراسان رضوی

۰

محل مراجعه و مرجع رسیدگی به طلاق باید گفت متقاضیان طلاق ابتدا باید در سامانه تصمیم طلاق ثبت نام انجام داده و مراحل مشاوره طلاق را سپری کنند . سپس می توان از طریق دفاتر خدمات قضایی دادخواست طلاق ارائه نمود و سپس سایر مراحل طلاق را باید از طریق مراجعه به دادگاه خانواده انجام داد .

برای مطالبه مهریه دو راه متفاوت هست البته با مشورت وکیل که کدام یک به صلاح مشکل است با اظهارات شما 1- تقدیم دادخواست مطالبه مهریه به دادگاه خانواده به خواسته مطالبه مهریه و تامین خواسته (توقیف اموال) خواهان که زوجه است .2- مراجعه به اداره اجرای ثبت و درخواست صدور اجرائیه و توقیف اموال بدهکار (شوهر) می شود و ترجیحا قبل از هر اقدامی در خصوص مطالبه و اجرای مهریه با وکیل متخصص مهریه مشورت نمائید.

دکترداود ایمان زاده
وکیل پایه یک دادگستری - قراردادها و داوری
۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۳:۴۳

تهران

۵

سلام. دادخواست طلاق از سوی زوجه،به استناد ماده۱۱۲۹و۱۱۳۰ قانون مدنی ویا شروط ضمن عقدبا لحاظ تبصره ماده۱۱۳۳قانون بایستی تنظیم شود ونکات وموارد موجب طلاق وادله آن در دادخواست آورده شود.
برای مطالبه مهریه مراجعه به دفترخانه ثبت کننده عقد نکاح ودرخواست صدور اجرائیه لازم است.

زینب کرامتی
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۱:۳۴

تهران

۰

دادخواست طلاق رو اگه خودتون میخواید مطرح کنید برید دفتر خدمات الکترونیک قضایی محل زندگیتون براتون ثبت میکنن اما اگه وکیل براتون انجام بده مطمینن بهتره و پیچ و خمش رو میدونه

محمد صفری
- خانواده و ارث
۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۲۱:۲۷

سمنان

۰

سلام
دادخواست طلاق به چه دلیل ؟
مهریه را هم از طریق اجرای ثبت و هم از طریق دادگاه خانواده میتوان مطالبه نمود .

خانه
وکلاء
پرسش و پاسخ

متوجه شدم
5