بعد از مشخص شدن اضافه مساحت مشتری می تواند درخواست اضافه قیمت کند؟

املاک و سرقفلی توسط فاطمه...
۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۴۳
۱
پاسخ
۱۲۴

سلام. اگر زمینی با سند قطعی با شماره قطعه و متراژ معین به کسی به صورت وکالت بلاعزل متمم فروخته شود و بعد از اینکه خریدار برای تک برگ کردن سند متوجه شود که به زمین اضافه متراژ خورده . آیا با توجه به اینکه در مبایعه نامه اول پرداخت اضافه مساحت به فروشنده ذکر نشده باشد آیا با این حال بعد از مشخص شدن اضافه متراز فروشنده می تواند مدعی هزینه اضافه متراز کند. ؟ نظر قانون چیست؟ با توجه به اینکه در اداره ثبت ایشان را جهت اصلاح سندشان به ماده ۱۴۹ ثبت ارجاع داده اند. ممنون از راهنمایی شما.



لیلااردستانی رستمی
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۲۲:۲۸

تهران

۰

طبق قانون در زمین واعیانی اگر مشخص شود متراز کم یا زیادتر بوده برای طرفین حق فسخ است مگر اینکه خودشان به صورت دیگری تراضی کنند

خانه
وکلاء
پرسش و پاسخ

متوجه شدم
5