برای زنی که ازدواج موقت کرده وبچه داره...

خانواده و ارث توسط الهام...
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۱:۳۵
۵
پاسخ
۵
وکیل

آیا زن صیغه ای می تونه ارث ببره؟ بچه اش چطور؟



سید سجاد رزاقی موسوی
وکیل پایه یک دادگستری - خانواده و ارث
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۱۳

مازندران

۰

سلام و وقت بخیر
خیر در ازدواج موقت طرفین از همدیگر ارث نمی برند اما فرزند ناشی از ازدواج موقت از پدر و مادر خود ارث می برد

نوریه یزدانی
وکیل پایه یک دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۳:۱۶

فارس

۰

سلام
در ازدواج موقت زوجین از یکدیگر ارث نمی برند اما فرزند حاصل ازدواج موقت وارث والدین خود می باشد

نازنین کرداسلام
کار آموز - خانواده و ارث
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۰:۳۷

تهران

۰

با سلام طبق ماده ۹۴۰ قانون مدنی تنها در نکاح دائم زن و مرد از یکدیگر ارث می برند نه نکاح موقت . اما در خصوص فرزند مشترک بله ایشان ارث می برند

فریدمظفرى
وکیل پایه یک دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۹:۵۴

تهران

۰

سلام .قانونا ارث نمیبرن .وفق ماده 940قانون مدنی درعقد داعم زوجین از یکدیگر ارث میبرند.

مرتضی ملحان
وکیل پایه یک دادگستری - خانواده و ارث
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۱:۵۰

خوزستان

۳

در ماده 940 قانون مدنی رابطه توارث میان زوجینی برقرار شده است که عقد دائم کرده باشند . بر اساس این ماده " زوجین که زوجیت آنها دائمی بوده و ممنوع از ارث نباشند ، از یکدیگر ارث می برند " . ارث نبردن زن در عقد موقت ، بر اساس قواعد فقهی است که در قانون مدنی هم بر این اساس پیش بینی شده است . ولی فرزندحاصله ازپدرومادرارث میبرد

خانه
وکلاء

متوجه شدم
5