با سلاماگر به شخصی ...

سایر امور حقوقی توسط سعید...
۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۲:۳۶
۶
پاسخ
۶۴

با سلام
اگر به شخصی که وکیل دادگستری نیست یک وکالت مدنی در دفتراسناد رسمی داده باشیم تا اعمالی را برای بنده انجام دهد ،آیا آن شخص پس از انجام مورد وکالت می تواند طی دادخوستی تقاضای حق الوکاله نماید؟



سمیرا رضایی
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۱:۰۹

مرکزی

۰

با سلام
بله امکان مطالبه اجرت انجام امور وکالتی هست مگر ثابت کنید که وکالت تبرعی بوده است

سیدمسعود نجیبی
- خانواده و ارث
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۶:۰۹

بوشهر

۰

درود
بله اصل بر این است که هرکاری اجرتی دارد مگر اینکه شما اثبات کنید قرار بر این بوده که وکیل کار را رایگان برای شما انجام دهد

پانیذ قمشی بزرگ
- شرکتها و امور ثبتی
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۷

البرز

۰

با سلام
در مورد عقد وکالت اصل بر این است که وکیل می تواند اجرت بگیرد مگر اینکه اثبات شود وکالت مجانی بوده است.

الهه طالبی
- خانواده و ارث
۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۱۳

اصفهان

۴

سلام، وقت بخیر میتواند مطالبه اجرت کند مگر اینکه بنا بر تبرعی بودن باشد.

غلامرضا قربانی
- خانواده و ارث
۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۱۴

تهران

۳

اصل بر این است که وکیل میتواند درخواست حق حق الزحمه دوران وکالت خودرا بخواهد مگر انکه ثابت شود وکالت مجانی بوده است

فرشته نوری
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۱

تهران

۵

با سلام،بله اصل بر عدم تبرع است و اینکه برای انجام هر عملی اجرتی است مگر خلاف آن توافق شده باشد و یا قصد وی از انجام مورد وکالت رایگان و تبرعی باشد لذا مطابق ماده ۳۳۶ قانون مدنی می تواند اجرت خود را مطاابه نماید.

خانه
وکلاء
پرسش و پاسخ

متوجه شدم
5