اگر موتور سیکلت تملیکی بخرم میتوانم سند تک برگی براش بگیرم؟

سایر امور حقوقی توسط ...
۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۳:۱۴
۷
پاسخ
۷
وکیل

اگر موتور سیکلت تملیکی بخرم میتوانم سند تک برگی براش بگیرم؟بهناز خیری
وکیل پایه یک دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۵:۲۴

چهارمحال و بختیاری

۰

سوال کمی مبهم است
منظورتان موتور های قاچاق و خرید شما از طریق اموال تملیکی می باشد ؟

مرصاد پوراعتضاد
وکیل پایه یک دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۴:۳۹

تهران

۰

بنام خدا،ابتدا باید سند ماشین بنام شما شود سپس برای سند تک برگ اقدام کنید.

دکتر بهراد تنهایی
وکیل پایه یک دادگستری - خانواده و ارث
۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۸:۰۲

آذربایجان شرقی

۰

موتورسیکلت تملیکی یا با عقد بیع خواهد بود که چنانچه از مدل 85 به پایین باشد قابل تعویض پلاک در مراکز تعویض پلاک نخواهد بود وصرفا با مبایعه نامه عادی مالکیت ان به شما منتقل می گردد ولی اگر اوراقی بوده صرف برگ اوراق در دست دارنده نیز مدرک مالکیت محسوب میشود و واگر موتور از مدل های جدید و پلاک جدید باشد می توانید سند کالکیت ان رابخود منتقل و در صورت استنکاف فروشنده دادخواست الزام به تنظیم سند طرح نمایید..موفق باشید.

مریم احمدی
وکیل پایه یک دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۲۰:۳۶

مازندران

۰

با سلام. اگر موتور سیکلت مورد نظر، از اموال مصادره شده باشد و سند تملیکی داشته باشد، بعد از برگزاری مزایده و طی مراحل قانونی، خریدار، مالک قانونی می‌شود و می‌تواند نقل و انتقال به اشخاص دیگر هم بنماید. البته گاهی این موتور سیکلت‌ها با شرط اوراقی فروخته می‌شوند و باید اوراق شوند. به اصطلاح، شماره شاسی و شماره موتور آن سنگ می‌خورد.
اگر سند موتور سیکلت مورد نظر، توسط ستاد اجرایی حضرت امام(ره) صادر شده باشد نیز قابل نقل و انتقال هست. به این صورت که پس از اینکه مزایده انجام شد، سند اولیه به نام برنده‌ی مزایده خواهد شد ولی برای نقل و انتقال‌ بعدی، خریدار اولیه، به عنوان مالک اول می‌بایست در دفترخانه حضور یابد تا سند به نام مالک جدید، انتقال یابد. پاینده باشید.

سعید صفدریان
وکیل پایه یک دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۹:۰۸

تهران

۰

اگه منظور شما خرید به صورت کلیدی است باید دادخواست اثبات وقوع بیع و الزام به تنظیم سند رسمی بدهید و راسا نمی توانید سند بگیرید چون فقط مالک ا نماینده قانونی وی میتوانند سند رسمی تنظیم کنند.

دکتر وحید قاسمی
وکیل پایه یک دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۳:۱۷

مازندران

۰

مشخص نیست منظور شما از خرید تملیکی چی هست ولی اگه شرایط قانونی باشد میتونید دعوای الزام به تنظیم سند رسمی کنید و دادگاه حکم صادر میکنه

علی برمکی
وکیل پایه یک دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۰:۲۱

آذربایجان شرقی

۰

سلام سوالتون کلی هست بله میتونین سند بزنین اگه طرف نیومد دادخواست الزام به تنظیم سند بدین که در صورت وجود ادله کافی و عدم حضور طرف دادگاه نماینده میفرسته

خانه
وکلاء

متوجه شدم
5