امکان طرح شکایت توسط ...

سایر امور حقوقی توسط پرویز...
۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۱:۲۲
۳
پاسخ
۵۷

امکان طرح شکایت توسط احدی از وراث ومطالبه وجوه دریافتی خواهرم که به کررات تا قبل از فوت پدرم از مرحوم پول قرضی دریافت نموده به استناد برگی که با دستخط گیرنده وجه بوده لیکن فاقد امضا می باشد؛ و بنده به تازگی آن را پیدا کردم به ارزش روز وجود دارد؟با سپاس



پانیذ قمشی بزرگ
- شرکتها و امور ثبتی
۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۲:۱۲

البرز

۰

با سلام
اگر صرفا بخواهید به برگه بدون امضا استناد کنید و دلایل دیگری نداشته باشید بعید است این دادخواست به نتیجه برسد.
به طور کلی اصل بر عده تبرع است و قرض بودن نیاز به اثبات دارد.

فرشته نوری
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۵

تهران

۵

با سلام طبق ماده ۲۶۵ قانون مدنی اصل بر عدم تبرع است پس قرض باید اثبات شودکه در صورت اثبات از طرف دیگر وراث به قائم‌مقامی پدر به میزان قدرالسهم به میزان مبلغ و از زمان دادخواست با احتساب خسارت تاخیر تادیه و خسارت دادرسی قابل مطالبه است.

حسین حسن زاده
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۲:۳۵

تهران

۰

سلام. به نرخ روز بعید است اما با شرایطی شاید بشود مبالغ را مسترد کرد.توصیه می شود برای روشن شدن بهتر موضوع برای خودتان، مشاوره تلفنی یا حضوری بگیرید. موفق و پیروز در پناه ایزد منان باشید.

خانه
وکلاء
پرسش و پاسخ

متوجه شدم
5