آیا پدر بزرگ صغیر می‌تواند از مادر صغیر درباره مال صغیر و معلوم شدن اموال صغیر شکایت کنند؟

سایر امور حقوقی توسط ...
۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۶:۴۳
۳
پاسخ
۱۱۷

باسلام،آیا پدر بزرگ صغیر می‌تواند از مادر صغیر درباره مال صغیر و معلوم شدن اموال صغیر شکایت کنند؟ با توجه به اینکه مادر بچه تا الان بعداز فوت پدر طفل چیزی رو نشان ندادن، ممنون



لیلااردستانی رستمی
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۲۲:۱۷

تهران

۰

بله پدر بزرگ صغیر ولی قهری محسوب میشود و میتواند بابت این مساله اقدام کند

زهرا زارعی
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۳:۳۵

کرمانشاه

۰

سلام شما میتوانید تقاضای قیومیت طفل صغیر وحسابرسی اموال وی را به اداره سرپرستی صغار ارائه نمایید

فرشته نوری
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۰:۴۹

تهران

۰

طبق ماده ۱۱۸۰ جدپدری بعد از پدر ولی قهری و طبق ماده ۱۱۹۴ وی ولی خاصِّ طفل صغیر می باشد لذا میتواند با توجه به سمتش شکایت لازم را جهت حفظ اموال طفل بنماید و همچنین از طریق اداره سرپرستی درخواست قیومیت طفل را بنماید.

خانه
وکلاء
پرسش و پاسخ

متوجه شدم
5