آیا با وکالت بلاعزل موکل می تواند مورد وکالت را خودش انجام دهد؟

قراردادها و داوری توسط لیلا...
۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۰۶:۴۰
۲
پاسخ
۱۰۴

با سلام اگر در وکالت بلاعزل نوشته شود(موکل ضمن عقد خارج لازم حق عزل وکیل و نیز حق اقدام بالمباشره و ضم امین و وکیل را از خود سلب و ساقط کرد)موکل دیگر نمی تواند موردوکالت را خود انجام دهد؟



غلامرضا شیخ جعفرسلطانی
- خانواده و ارث
۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۲۳:۰۰

تهران

۰

با سلام همانگونه که همکار محترم فرمودند حق قابل اسقاط است یعنی هر فرد میتواند حقی را که داراست از خود سلب و ساقط نماید در اینصورت نمیتواند بالمباشره یعنی خودش مورد سلب شده را انجام دهد.البته ابطال وکالتنامه بلاعزل با ذکر دلیل از طریق دادگاه حقوقی محل وکالت خواهد بود.
خدا یارتان

فرشته نوری
- املاک و سرقفلی
۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - ۱۸:۲۱

تهران

۰

مطابق ماده ۶۸۳ قانون مدنی،موکل میتواند مورد وکالت را خودش انجام دهد اما مطابق این وکالت نامه این حق از وی سلب و وی نیز بر این مورد توافق نموده است.بنابراین نمی تواند مورد وکالت را بالمباشره و خودش انجام دهد.

خانه
وکلاء
پرسش و پاسخ

متوجه شدم
5