کسی که خودش را مجرد قلمداد نموده و با زنی ازدواج کند آیا آن زن حق فسخ نکاح را دارد؟

خانواده و ارث توسط *Ra Ha*
۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۱:۰۴
۱
پاسخ
۲۱

کسی که خودش را مجرد قلمداد نموده و با زنی ازدواج کند آیا آن زن حق فسخ نکاح را دارد؟



دکتر میترا شاهسونی
موسسه حقوقی - بین المللی و مهاجرت
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۴:۲۶

تهران

۴

با سلام

چنانچه هریک از زوجین قبل از عقد خود را مجرد معرفی نماید و یا در یکی از آنها مجرد بودن شرط شده باشد خواه وصفی که گفته شده در عقد به صراحت به اون تاکید شده باشد یا اساس عقد طرفین بر مبنای آن واقع شده باشد .طبق ماده 1128 قانون مدنی برای طرف مقابل حق فسخ وجود دارد.مستندا ماده 674 قانون مجازات اسلامی قابل تعقیب کیفری است مرتکب به حبس تعزیری از 6ماه تا دو سال محکوم در این مورد فرقی بین عقد منقطع و دائم وجود ندارد.و در مورد سوال شما بله این حق وجود دارد.

خانه
وکلاء
پرسش و پاسخ

متوجه شدم
5