رضایت همه مالکین در انتقال شرط است ؟

املاک و سرقفلی توسط سعید...
۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۳:۰۵
۵
پاسخ
۶۳

سرقفلی مغازه ای را میخواهیم انتقال دهیم که دارای دو مالک است از سه دانگ رضایت گرفته ایم
و سه دانگ دیگر هشت سهم مساوی است که از شش سهم رضایت گرفته ایم و دو سهم در دسترس نیستند
آیا در صورت انتقال اگر آن دو نفر پیدا شوند می‌توانند نسبت به تخلیه طبق ماده ۱۹اقدام کنند
ضمنا رضایت کسانی که گرفته شده با پرداخت ۱۵درصد معامله بوده است



لیلااردستانی رستمی
وکیل پایه دو دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۱:۳۲

تهران

۰

بله میتوانند تنفیذ نکنند اگر دو نفر حاضرنمیشوند الزام انها را رضایت برای انتقال منافع از دادگاه بخواهید

پوریا مجیدیانی
وکیل پایه یک دادگستری - خانواده و ارث
۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۰۷

تهران

۳

درود بر شما
بله این امکان برای سایر شکایی که رضایت نداده اند فراهم می باشد

مریم صفری
وکیل پایه یک دادگستری - سایر امور حقوقی
۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۸:۰۴

تهران

۴

با سلام
بله چراکه رضایت تمامی شرکا شرط انتقال به غیر میباشد.
بهترین راه در این مورد برای تنظیم سند انتقال مراجعه به دادگاه و طرح دعوای تجویز انتقال منافع به غیر میباشد.
در صورتی که دادگاه دعوای مستاجر را بپذیرد، حکم به تجویز انتقال منافع مورد اجاره به غیر و تنظیم سند انتقال را صادر می نماید.
در این مورد مستاجر جدید از هر حیث نسبت به تمام شرایط اجاره قائم مقام مستاجر سابق می شود.

دکتر وحید قاسمی
وکیل پایه یک دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۷:۳۷

مازندران

۰

بله میتوانند چون دارای سهم هستند و حق مالکانه دارند و باید تمامی افرادی که مالکیت دارند اجازه دهند

سمیه الوان ساز
وکیل پایه یک دادگستری - املاک و سرقفلی
۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۱:۳۳

آذربایجان شرقی

۴

سلام وقتبخیر
چنانچه استفاده از منافع مغازه بصورت مباشرتا در اجاره نامه یا مصالحه نامه تصریح گردیده باشد،انتقال به غیر بدون اجازه مالکین برایشان حق تخلیه ایجاد خواهد نمود لهذا چنانچه در دسترس نیستند بهترین راهکار اخذ رای تجویز انتقال از طریق محاکم قضایی است.

خانه
وکلاء
پرسش و پاسخ

متوجه شدم
5