دانشجویان و حق مولفین!

خانواده و ارث توسط ...
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۲۱
۱
پاسخ
۱
وکیل

طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان ‌مصوب ۱۳۴۸.۱۰.۱۱ که متن آن در سایت رسمی مجلس شورای اسلامی نیز موجود است آمده: ‌
ماده ۱۱ - نسخه‌برداری از اثرهای مورد حمایت این قانون مذکور در بند ۱ از ماده ۲
و ضبط برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی فقط در صورتی که برای‌استفاده شخصی و غیر
انتفاعی باشد مجاز است
حال بند۱ از ماده ۲:
‌ماده ۲ - اثرهای مورد حمایت این قانون به شرح زیر است:
۱ - کتاب و رساله و جزوه و نمایشنامه و هر نوشته دیگر علمی و فنی و ادبی و هنری.
خاب الان طبق اطلاعات عنوان شده در بالا استفاده جزیی و شخصی دانشجویان و دانش آموزان از آثار دیگران و منابع و کتب و جزوات و سوالات علمی (بر طبق مواردی که آمده) مجاز وبلا اشکال است (یعنی اینکه فایلی در فضای مجازی موجود است،به استفاده شخصی و جزیی از آن ایراد قانونی وارد است؟) ؟؟ آیا رضایت شخصی مولف یا عدم رضایت او نسبت به استفاده حتی برای موارد جزیی (!) باعث تغییر حکم و نتیجه گیری فوق میشود؟؟باتشکر.



حسین نادرنیالمعه دشت
کار آموز - خانواده و ارث
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۸:۲۰

اردبیل

۰

باسلام
قطعا رضایت صاحب اثر لازم است چه بصورت جزیی یابصورت کلی
برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه میشود ماده۱۸قانون حمایت ازمولفان ومصنفان وهنرمندان
وتبصره ۱ و۲ماده۶ قانون مطبوعات را مطالعه نمایید.
موفق باشید.

خانه
وکلاء

متوجه شدم
5