وکیل جرایم سایبری | بهترین وکلای جرایم سایبری و رایانه ای کشور را چگونه پیدا کنیم؟

انتخاب غلط در امور تخصصی می تواند مسیر شما را عوض کند. پس لازم است در هر امری به متخصصین مراجعه نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

با تخصصی شدن وکالت لازم است که شما هم به عنوان یک شهروند باید با این امر آشنا باشید تا وکیل مناسبی با پرونده ی خود پیدا کنید. در این بخش قصد داریم تا وکیل سایبری و عملکرد او را معرفی نماییم.

وکیل جرایم سایبری

با پیشرفت فضای مجازی و اینترنت، طبیعتا ممکن است جرایمی هم در این بستر برای کاربران اتفاق بیفتد. اما جرایم سایبری به دلیل پیچیدگی ای که دارند اصولا نیازمند یک وکیل متخصص است.

در واقع جرایم سایبری برای شما هم احتمالا یک پدیده جدید است که با آن آشنایی کافی ندارید و اگر زمانی در این فضا جرمی علیه شما اتفاق بیفتد، اطلاعات کافی در این باره نداشته باشید.

اما وکلای سایبری به دلیل اینکه در خصوص این موضوع متمرکز هستند، با دقت بیشتری می توانند از موکلین خود در دادگاه ها دفاع کنند.

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره تخصصی تلفنی و متنی آنلاین با وکلای سراسر کشور

اقدامات وکیل سایبری

یکی از جرایمی که ممکن است برای شما به عنوان یک فروشنده در فضای مجازی بیفتند این است که شخصی با برنامه نویسی فیش واریزی درست کند و آن را برای شما بفرستد، بدون اینکه پولی به حساب شما واریر شده باشد.

وکیل جرایم سایبری

در این حالت لازم است که شما ابتدا به وکیل مراجعه نماید و از او مشاوره دریافت کنید. اما لازم است بدانید به دلیل تخصصی بودن موضوع جرایم سایبری اول باید یک وکیل با تجربه و متخصص در امور سایبری را پیدا نمایید و از او مشورت بگیرید.

عملکرد وکیل سایبری به این صورت است که ابتدا می تواند به شما به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره دهد. پس از اینکه شما با وضعیت خود پرونده بیشتر آشنا شدید می توانید به با وی یک قرارد وکالت منعقد نمایید و او را به عنوان وکیل انتخاب نماید. پس از عقد قرارداد، وکیل تمامی اقدامات لازم برای چگونگی اثبات جرم انجام می دهد.

مرحله ی مراجعه به وکیل جرایم سایبری

شاید بیشتر مردم تا حدی با فرایند دادگاه ها و چگونگی شروع آن آشنا باشند، اما این اطلاعات ناقص باعث می شود که سیر پرونده طولانی تر شود یا بعضا تاثیرات منفی در نتیجه ی دادگاه بگذارد.

به همین دلیل مناسب است، اگر شما هم به هر دلیلی درگیر پرونده های جرایم سایبری هستید از همان ابتدا به سراغ وکیل متخصص بروید و از او مشورت دریافت نمایید.

جرایم سایبری به سبب حساسیت هایی که دارند، لازم است به سرعت درباره ی آن اقدام شود، زیرا گاهی دیر اقدام کردن در اینگونه پرونده ها به ضرر بزهدیده است.

مثلا فرض کنید شخصی اطلاعات مهمی از شما هک کرده است و شما نیاز دارید که این اطلاعات مهم فورا به شما بازگردد. در این صورت اگر شما به تنهایی در این را شکایت و اقدام کنید، به دلیل عدم آشنایی راه طولانی در پیش خواهید داشت.

پس بهترین کار این است که سریعا به یک وکیل مراجعه نمایید تا اقدامات لازم را در پرونده ی شما انجام دهد.

گاه برخی از افراد جامعه پس از پیش آمدن مشکلات قضایی، بخصوص پرونده های پیچیده مثل جرایم سایبری پس از اینکه مدتی به تنهایی درگیر پرونده می شوند به سراغ وکیل می روند که اینکار شانس آنها را برای نتیجه ی خوب بسیار کاهش می دهد.

مرحله ی مراجعه به وکیل جرایم سایبری

انواع جرایم سایبری

جرایم سایبری انواع مختلفی دارند که بخشی از آنها شامل موارد زیر می شود:

  • دسترسی غیر مجاز به داده ها یا سامانه های رایانه ای و مخابراتی، مثل هک شدن اطلاعات بانکی یا اطلاعات مهم فرد در شبکه های مجازی
  • جرایم رایانه ای علیه عفت و اخلاق عمومی، مثل کسی که عکس های خصوصی شخصی را در فضای اینستاگرام و تلگرام منتشر می کند.
  • کلاهبرداری و سرقت رایانه ای مثل زمانی که هکرها به سیستم های رایانه ای بانکی نفوذ می کنند و اطلاعات مالی مشتریان را سرقت می کنند.
  • نشر اکاذیب یعنی انتشار اخبار نادرست علیه فردی که باعث ورود ضرر به وی شود. امروزه بیشتر نشر اکاذیب های در فضای مجازی اتفاق می افتد و بسیاری از افراد از این موضوع چه از نظر شخصی و چه کاری متضرر می شوند. بسیاری از شایعات حتی شامل نشر اکاذیب می شود.
  • جعل رایانه ای که مصادیق مختلفی دارد مثل جعل امضای الکترونیکی که بسیار زمینه سو استفاده را فراهم می آورد.

ویژگی های وکیل جرایم سایبری

فرق وکیل سایبری با وکلای عمومی این است که این وکلا اصولا به طور تخصصی در حوزه جرایم سایبری فعالیت می کنند و از لحاظ علمی در این خصوص متمرکز هستند و مطالعه دارند.

همچنین یک وکیل سایبری خوب علاوه بر علم لازم در حوزه سایبری، لازم است که تجربه کافی در پرونده های مربوطه را داشته باشد تا بتواند در پرونده شما هم بهترین عملکرد را نشان دهد.

همچنین لازم است که یک وکیل سایبری اطلاعات لازم در خصوص نحوه ی اثبات جرایم سایبری و موارد الکترونیکی را داشته باشد. زیرا در مسایل اینترنتی اسناد و دلایل ارتکاب جرم و نحوه ی اثبات جرم با سایر جرایم متفاوت است و این امر نیازمند اطلاعات بالا و تخصص می باشد.

مشاوره با وکلای موسسه وکیل تاپ

احتمالا یکی از دغدغه های شما بعد از خواند این مطالب این است که وکیل متخصص در حوزه جرایم سایبری را چطور پیدا کنیم؟ موسسه ی وکیل تاپ با همکاری وکلای مختلف در حوزه های حقوقی و کیفری این کار را برای شما بسیار آسان کرده است.

شما می توانید به راحتی وکیل مربوطه را انتخاب کرده و با او ارتباط برقرار نمایید. مشاوره با وکلای ما از طریق متنی، تلفنی و حضوری امکان پذیر است. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت وکیل تاپ مراجعه نمایید و یا با شماره ی ۹۱۰۰۲۰۹۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

ویژگی های وکیل جرایم سایبری

نتیجه گیری

با توجه به اینکه امروزه دنیای مجازی بسیار فراگیر شده است و همه افراد جامعه از آن استفاده می کنند، ممکن است بزهدیده شوند و جرایمی در این فضا ارتکاب یابد.

اما با توجه به پیچیدگی جرایم سایبری مناسب است که به تنهایی وارد مراحل قانونی آن نشده و حتما از یک وکیل متخصص در زمینه جرایم سایبری که هم علم و هم تجربه کافی دارد مشاوره دریافت گرفت تا پرونده در دادگاه مسیر درستی را طی کرده و بهترین نتیجه را دریافت نماید.

سوالات متداول

خیر، برای این مبحث جرم انگاری صورت نگرفته است.

در این روش با استفاده از برنامه های خاص با وارد کردن ایمیل کاربر به اطلاعات مهم او دست پیدا کرده و مورد سو استفاده قرار می دهد. مثل کلمه کاربری، رمز عبور، شماره کارت و یا رمز دوم کارت بانکی

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟
زمان پاسخ به دیدگاه شما از طرف وکلای سایت وکیل تاپ ۴۸ ساعت می باشد. درصورت نیاز به مشاوره فوری حقوقی میتوانید از این لینک نسبت به پرسش سوال خود اقدام کنید.سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

19 + 5 =