میثم مظفر درباره جمع سپاری چه نظری دارد؟

میثم مظفر، زاده ۱۳۶۰ خورشیدی و متولد تهران است. او دارای دکتری تخصصی در رشته سیاستگذاری دولتی و خط مشئ گذاری عمومی از دانشگاه علم و صنعت ایران بوده و جوانی خوشفکر و مدیر با گرایش سیاسی اصولگراست.

میثم مظفر در سالهای ۷۸ الی ۸۰ مسئول برگزاری دوره های اندیشه ای و اعتقادی در دانشگاه تهران بوده و مسئول سلسله جلسات کادرسازی حجه الاسلام پناهیان و رحیم پور ازغدی بوده و شاگر درس اخلاق حجه الاسلام حاج علی اکبری امام جمعه تهران از همان سالها بوده و در سالهای ۸۰_۸۱_۸۲ در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور معاون فرهنگی ایشان و مشاور حجه الاسلام حاج علی اکبری در سازمان ملی جوانان بوده است.

میثم مظفر موسس خبرگزاری برناست. از دیگر سوابق وی می توان به قائم مقامی شهرداری منطقه ۱۷ تهران، عضویت در هیات مدیره شرکت شهاب خودرو وابسته به آستان قدس رضوی اشاره نمود. میثم مظفر برخلاف بسیاری از آقازاده ها، روحیه ای خاکی و مردمی دارد و در اردوهای جهادی در مناطق محروم کشور و در برگزاری اردوهای معنوی به مناطق عملیاتی جنگی، نقش قابل بیانی داشته است.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مسئولیت فرهنگسراهای آن سازمان نیز در کارنامه کاری او به چشم می خورد.

شهرت میثم مظفر بیشتر به سبب خدمات ویژه و متفاوت او در بیش از ۴ سال مسئولیت مدیرعاملی سازمان تاکسیرانی بوده و بواقع موفق ترین مدیر عامل تاکسیرانی شهر تهران شناخته می شود که در انتخابات شورای شهر تهران نیز توانست بدون آنکه در لیست حزب خاصی باشد، بطور مستقل ۴۰/۰۰۰ رای کسب نماید که موجب تعجب بسیاری از ارکان سیاسی کشور شد.

میثم مظفر، رئیس مرکز مطالعات و بررسی‌های راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام

از خدمات وی در مدیرعاملی سازمان تاکسیرانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. تاسیس اولین دانشکده علمی، کاربردی تاکسیرانی و ایجاد رشته دانشگاهی کاردان حرفه ای تاکسیران.
 2. بسته خدمات رفاهی تاکسیرانان با عنوان ” طرح بشارت ”: برای اولین بار ۸۰/۰۰۰ تاکسیران یعنی همه جمعیت این صنف بطور رایگان تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان رایگان قرار گرفتند و اعضای خانواده تاکسیرانان یعنی ۵۰۰ هزار نفر نیز با ۷۰درصد تخفیف بیمه تکمیلی درمان شدند.
  علاوه برآن، کلیه تاکسیرانان بطور رایگان تحت پوشش بیمه عمر و حوادث قرار گرفتند . با پروانه تاکسیرانی امکان استفاده از کلیه استخرها و سینماهای شهرتهران با ۵۰درصد تخفیف برای آنها و خانواده ایشان میسر شد .
  یک هتل اختصاصی در مشهد مقدس میزبان ۶۳ هزار نفر از خانواده تاکسیرانان با ۸۰درصد تخفیف بود و بسیاری از ایشان برای اولین بار به پابوسی امام رئوف حضرت ثامن الحجج ع مشرف شدند.
 3. ورود ۲۰۰۰ خودروی هیبریدی برای اولین بار به ناوگان تاکسیرانی کشور توسط میثم مظفر با جذب سرمایه های بخش خصوصی
 4. نوسازی ۱۶/۰۰۰ تاکسی فرسوده که طی بیست سال فرسوده شده بود بصورت دفعتا در یک دوره مدیریتی
 5. طراحی سامانه سیما تاکسی ( سیستم یکپارچه مدیریت اطلاعات تاکسیرانی ) و it base کردن ۸۰ فرایند کاری و اداری تاکسیرانان و ۲۶ شرکت تاکسیرانی
 6. تاسیس مرکز کنترل و نظارت هوشمند و حضور و غیاب هوشمند تاکسی ها در پایانه ها از طریق سیستم های rfid و image processing
 7. تعویض کلیه مجوزها و پروانه های کاغذی تاکسیرانی به کارت های هوشمند و بکارگیری دستگاه های ثبت تخلفات سیستمی hand held، برای بازرسین ناوگان تاکسیرانی درسطح شهر مشابه دستگاه های پلیس
 8. راه اندازی اولین اپلیکیشن تاکسی های اینترنتی: مظفر با ۱۰۰ تاکسی اولین بار در کشور سیستم تاکسی های اینترنتی را علی رغم مقاومت ها و کارشکنی های خاص، راه اندازی نمود و همان سیستم و همان تیم بعدها با عنوان اسنپ درکشور مسیرشان را از تاکسیرانی جدا کردن.
  او راه اندازی اپلیکیشن تاکسی های اینترنتی با عنوان کارپینو را نیز در کارنامه خویش ثبت نمود و برای اولین بار امکان گرفتن تاکسی هیبریدی، تاکسی های ون، تاکسی اختصاصی بانوان را در آن اپلیکیشن فراهم نمود.

ساخت ساختمان زیبای سازمان تاکسیرانی واقع در ابتدای خیابان آزادی، افزایش و جهش ۳۰۰ درصدی اعتبارات و بودجه سالیانه سازمان، اخذ دو مرتبه مدیر نمونه شهرداری تهران و ۴ مرتبه دریافت گواهی کلین از حسابرسان مالی شورای شهر، راه اندازی جشنواره تاکسیران برتر سال، راه اندازی رادیو تاکسی بطور روزانه، تولید تلویزیونی طنزهای آموزشی باعنوان سلام تاکسی، باهنرمندی رامبد جوان، برقراری سیستم پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی و … بخشی دیگر از فعالیت های او در سازمان تاکسیرانی بوده است.

میثم مظفر هم اکنون رئیس مرکز مطالعات و بررسی های راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و راه اندازی سامانه نجم ( نظام جمع سپاری مجمع ) و سیستم مشارکت عموم مردم و نخبگان در سراسر کشور و نقاط دوردست از پایتخت، در تدوین سیاست های کلی نظام تحت عنوان رویکرد crowdsourcing از طرح های موفق و متفاوت او در سالهای اخیر بوده است.

میثم مظفر و جمع سپاری

میثم مظفر، رئیس مرکز مطالعات و بررسی‌های راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از بررسی و تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه در سامانه «نجم» خبر داد.

میثم مظفر در صفحه اینستاگرام خود، از جمع سپاری چنین عنوان کرد:

ایده و راهکاری نو در امر سیاست پژوهی و اعمال مدیریت پژوهش با عنوان «جمع سپاری» موضوعی که در حکمرانی امروز بسیار مهم و ضروری است و باتوجه به پیچیدگی های موضوعات و ابعاد مختلف مسائل و ذی نفعان متعدد، دخیل کردن زوایای فکری و گرایشی گوناگون می تواند مفید باشد.

ما در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در راستای انجام ماموریت‌های این نهاد به ویژه در امر تدوین سیاست‌های کلی نظام، از طریق طراحی سامانه نجم: در نظام جمع سپاری مجمع، زمینه ای را ایجاد کردیم که بتوانیم از ظرفیت‌های مراکز علمی، نخبگان، تجارب مدیران، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها در کنار نظرات عموم مردم از طریق رویکرد «جمع‌ سپاری» بهره‌مند شویم.

مفهوم جمع‌سپاری (Crowd Sourcing) مفهوم جدیدی است که معنای آن از مشارکت عمومی گرفته شده است و در بسیاری از کشورهای جهان پا به عرصه سیاستگذاری گذاشته و توانسته زمینه‌ساز تحول در عرصه سیاستگذاری این کشورها بشود.

این فرآیند که به نوعی مکمل فرآیند سنتی گذشته است، پای طیف وسیعی از نخبگان را به عرصه سیاستگذاری کشور باز می‌نماید و فرض مثال در سامانه نجم، مردم و نخبگان در دوردست ترین نقاط کشور هم می‌توانند منبعد، دانش و ظرفیت های فکریشان را دراختیار نظام سیاستگذاری کلان کشور قرار دهند.

موضوع مشورت حکمرانان با مردم در نظام معرفتی اسلام و آموزه‌ های قرآنی به واقع دارای جایگاه ویژه‌ای است و اسلام بیش از سایر مکاتب فکری به طرز صحیح به این مقوله توجه کرده است.

همانگونه که خداوند در قرآن کریم به کررات به پیامبر (ص)، امر به مشورت با مردم نموده و در جای جای نهج البلاغه، این رویکرد از سوی امیرالمومنین (ع) مشاهده می‌شود. اولین موضوع جمع سپاری ما از طریق درگاه اینترنتی najm.cfss.ir  و با موضوع مشارکت در تدوین سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه است.

ایده‌ ها و پیشنهادات سیاستی، توسط هیئت ‌های داوری با حضور کارشناسان و روسای محترم کمیسیون های مجمع، ارزیابی خواهد شد. دبیرخانه مجمع برای افراد و تیم‌های برتر و برگزیده، مزایای معنوی و مادی در امر پژوهش ایجاد خواهد کرد و منبعد برگزیدگان بعنوان مشاورین کمیسیون های تخصصی دبیرخانه با مجمع همکاری خواهند داشت.

سوالات خود را از ما بپرسید

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند